Яке підлогове покриття вибрати для ванної кімнати
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Яке підлогове покриття вибрати для ванної кімнати


Вибір покриття для ванної кімнати — завдання непросте, адже в даному випадку матеріал повинен справлятися з цілим рядом завдань. Підлога у ванній повинна бути не просто міцною, а дуже добре переносити постійну вологість і пряме попадання води, бути приємною для ніг, легко митися, але крім цього ще й виглядати відмінно.

Звичайно, далеко не будь-який оздоблювальний матеріал для цієї мети підійде, але навіть вибрати з потрібних буває непросто. Щоб полегшити процес, дайте відповідь собі на кілька запитань: хто буде користуватися ванною кімнатою, який рівень зносостійкості вам потрібен, який стиль у майбутнього інтер’єру, чи має підлога бути яскравим акцентом або просто фоном. Розглянемо ряд дуже популярних рішень для ванної кімнати, а також їх головні плюси та мінуси.

001_яке покриття для підлоги вибрати для ванної кімнати.jpg

Першим у цьому списку буде кахель – цілком традиційне рішення. Кафель хороший тим, що має безліч варіацій дизайну, різні форми та фактури, а значить дозволить вирішити найсміливіші декораторські завдання. Також кахель сумісний з підігрівом підлоги, його легко чистити, він цілком зносостійкий. Однак, якщо не доповнити кахельну підлогу системою підігріву, вона буде завжди холодною, а це неприємно. Також можуть виникнути складності із чищенням затирання між плитками.

002_яке підлогове покриття вибрати для ванної кімнати.jpg


003_яке покриття для підлоги вибрати для ванної кімнати.jpg

Як підвид кахельної плитки можна розглянути мозаїку. Цей вид покриття ще більш вимогливий до догляду, що особливо актуально, коли ви використовуєте його на підлозі. Втім, мозаїка і виглядає набагато ефектніше і цікавіше.


004_яке покриття для підлоги вибрати для ванної кімнати.jpg

Травертин — дорожча версія підлогового покриття, але він неймовірно гарний і дуже добре підходить для ванної кімнати. Це натуральний матеріал, який представлений у різних відтінках і текстурах. Коли вибираєте травертин для ванної кімнати, то обов’язково зверніть увагу на його фініш: камінь не повинен бути слизьким. Головний мінус травертину — його висока вартість, також зазначимо, що через значну вагу буде потрібна ретельна підготовка чорнової статі.


006_яке підлогове покриття вибрати для ванної кімнати.jpg

Мармур завжди був і залишається втіленням справжньої розкоші. Якщо подібна ідея добре вписується в концепцію інтер’єру вашої ванної кімнати, то мармур стане відмінним рішенням. Знаменитий каррарський мармур має приємний світлий відтінок, який добре підходить навіть для невеликого приміщення, робить його візуально просторішим і світлішим. Крім прекрасного зовнішнього вигляду та можливості підібрати унікальний природний малюнок, мармур має також цілком конкретні практичні переваги: ​​він зносостійкий, легко миється, має безліч відтінків. Однак є у цього матеріалу свої недоліки, серед яких, звичайно, його висока вартість, а також схильність до розлучень і дуже слизький фініш.


007_яке покриття для підлоги вибрати для ванної кімнати.jpg

Якщо ви хотіли б доповнити інтер’єр ванної кімнати натуральним деревом, зверніть увагу на інженерну дошку. Зовні вона нічим не відрізняється від звичного нам ламінату, але спроектована інженерна дошка таким чином, що може бути використана навіть за умов постійної вологості. При дотриманні певних умов таке покриття навіть сумісне із системою теплої підлоги. Додатковою перевагою стане зовнішній вигляд дерева, який завжди робить приміщення ще затишнішим, а також приємна на дотик текстура дошки. І все ж цей вид покриття не буде таким довговічним, як плитка або мармур, залишати воду на підлозі не можна, потрібно тримати підлогу сухою і добре провітрювати кімнату.


008_яке покриття для підлоги вибрати для ванної кімнати.jpg

Ламінат також використовують для обробки підлоги у ванній кімнаті. Він хороший тим, що має безліч відтінків, відмінно доповнює будь-який інтер’єрний стиль, та й коштує недорого. Є види ламінату, які добре переноситимуть вологість, але все одно потрібно стежити, щоб ніде не залишалося скупчень води. Ламінат легко миється, а ось абразивних засобів догляду варто уникати, адже це покриття можна легко подряпати.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.