Яке освітлення для квартири
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Яке освітлення для квартири


Привіт, стаття буде корисною для всіх, хто хоче правильно розставити освітлення в квартирі. Наші поради щодо освітлення будуть корисні абсолютно всім дизайнерам, замовникам, людям, які самі хочуть виконати дизайн-проект! З неї ви дізнаєтеся про основні принципи проектування освітлення, параметри ламп, незрозумілі позначення потужності і як розрахувати кількість ламп приміщення.

освітлення у вітальні

Щоб ви розуміли ступінь важливості цієї теми. Уявіть, ви довго накопичували та придбали квитки на поїздку за кордон, і коли прийшли в аеропорт, виявилося, що паспорт недійсний і більше ви цієї краси ніколи не побачите! Так і з освітленням у квартирі, якщо не запроектувати його відразу функціональним і правильним, то красу вашої квартири ви вже ніколи не побачите. Висвітлення змінює сприйняття інтер’єру та від нього залежить 50% успіху.

світлодіодне освітлення у вітальні

Для початку вам потрібно знати, яке освітлення буває абсолютно у всіх кімнатах. Має бути три види освітлення: загальна, робоча та декоративна.

Загальне висвітлення повинно давати рівномірне розсіяне світло по всьому приміщенню. Зазвичай з таким завданням добре справляються світильники з декількома лампами або люстри, важливо, що при цьому стельовий світильник не повинен кидати тіні та відблиски інакше завдання розсіяного освітлення простору не вирішується.

Робоче світло, його завдання формувати комфортну обстановку на робочій поверхні, потрібно обов’язково висвітлювати обідній стіл, письмовий стіл, крісло для читання та узголів’я ліжка. Місце для робочого освітлення безпосередньо залежить від вашого способу життя, підуть будь-які світильники здатні давати спрямований пучок світла, робоче освітлення має бути яскравішим від загального це можуть бути настільні лампи, торшери, бра і точкові світильники.

Декоративне освітлення, його завдання лише доповнити інтер’єр та створити атмосферу. Коли ви вже продумали достатньо, загальне та робоче освітлення. Декоративне освітлення досягається всіма улюбленими світлодіодними стрічками, встановлюють її в таких місцях, що від несподіванки навіть дух захоплює! Хоча бувають різні варіанти декоративного освітлення.

грамотне освітлення

У квартирі має бути три види освітлення: загальне освітлення – рівномірно освітлює всі приміщення, робоче – точково освітлює робочу поверхню та декоративне освітлення, що створює атмосферу, його завдання прикрашати, а не освітлювати.

А тепер про різновиди ламп. Коли говорять про освітлення, мене як дизайнера-проектувальника менше хвилює з якої коробочки світитиме світло, мене хвилює яка лампа там буде, які у неї параметри і зараз я вам розповім, які вони бувають і чим вони відрізняються один від одного.

акцентне освітлення

Від лампи залежить тип світильника, який ви купите у квартиру. Лампа визначає абсолютно все, чи світильник зможе світити яскраво, чи можна його димувати і чи буде світло холодним або теплим.

Лампа розжарювання

Вони дорогі, споживають багато енергії, швидко виходять з ладу і сильно гріються, але при цьому вони мають комфортну температуру світла і їх можна використовувати з димером.

Люмінісцентні лампи

енергоспоживання до 8 разів менше, а термін служби до 20 разів більше, ніж у ламп розжарювання, вони майже не гріються і можна підібрати лампи будь-якої температури світла. Не всі лампи можна використовувати з димерами.

Галогенні лампи

Вони мають дуже високе тепловиділення, дуже легко обпектися. При цьому у галогенових ламп вдвічі більше світловіддача, ніж у ламп розжарювання і до чотирьох разів більший термін служби. Ці лампи дозволяють створювати концентрований пучок світла і їх можна використовувати разом із димерами. Галогенові лампи компактні, дешеві, безпечні. Однак, низьковольтні галогенки працюють через трансформатор, а для нього потрібне місце у стіні чи стелі!

Світлодіодні LED лампи

При своїй високій ціні дуже економічні, служать довго, мають дуже малі габарити.

поради щодо освітлення інтер'єру

Тепер я хочу вам дати пару слушних порад зі світлодіодної стрічки:

  1. Використовується світлодіодна стрічка разом з розсіювачем, це дасть м’якше освітлення, запобігає таким сюрпризам, як відображення на глянцевій стелі або на плитці фартуха.
  1. Не використовуйте холодне світло в зоні дзеркал і зоні прийому їжі, це дає неприємне відчуття, а тепер про технічні параметри вам і що не позначають на упаковках.

освітлення у дизайні інтер'єру

Температура світла

Чим вище температура світла в кельвінах, тим холодніше світло. Для очей найприємніше 2600 — 3500 кельвінів тепле біле світло або 3600 — 5500 кельвінів це нейтральне біле світло. Все що понад шість тисяч п’ятсот кельвінів – це вже для офісів. Потужність лампи це саме те, що на коробці позначають великими літерами Вати. Вони позначають яскравість лампи та кількість електроенергії споживаної лампою за годину її роботи.

За силу світла лампи відповідає наступний параметр — це світловий потік, саме цей параметр допомагає отримати уявлення про силу світла, що дає лампа. Для кожного помешкання квартири це різні значення.

освітлення квартири світлодіодною стрічкою

тепер практика і найчастіше питання: скільки точкових світильників потрібно для того, щоб висвітлити вітальню площею 20 квадратних метрів? Є загальноприйняті норми їх можна знайти в СНІП, але найпростіше знайти в інтернеті. Вони сказано скільки освітлення в люксах має бути на 1 квадратний метр певної кімнати. 1 люкс — це той параметр, який є на будь-якій упаковці будь-якого світильника, в СНІП написано, що у вітальні має бути 150 люксів на 1 квадратний метр. Виходить, що на вітальню 20 квадратних метрів потрібно лише 3000 люксів! Підбираємо світильник, дивимося скільки люксів та вираховуємо кількість світильників, щоб у загальній сумі не менше 3000 люксів.

освітлення спальні

Приклад ми побачили світильник 300 люксів – значить таких світильників на всю вітальню 20 квадратних метрів нам потрібно 10 штук тому що в сумі це 3000 люксів. Є ще багато різних формул, але я вам розповів найголовніше. У цій темі є багато нюансів, які ми враховуємо при проектуванні, втрата світла при висоті стель, втрата світла в залежності від покриття стін (світлий відбиває, а темний поглинає). Розказувати зараз про це докладно нема рації, тільки заплутаю. Поради щодо освітлення квартири вже можна використовувати та застосовувати на практиці.

точкове освітлення вітальні

Я сподіваюся, ця стаття була для вас корисною, проектуйте світло правильно, освітлюйте всю кімнату, робіть акценти і декор. І пам’ятайте світильнику абсолютно все одно скільки коштує там ваш гарнітур він просто візьме та зіпсує ваші кольори! До зустрічі!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *