Якби я знала це раніше! 8 хитрощів зберігання та прасування постільної білизни та ковдр
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Якби я знала це раніше! 8 хитрощів зберігання та прасування постільної білизни та ковдр


Як акуратно складати простирадла на гумці? Як легко заправити ковдру в підковдру? Як компактно скласти об’ємну ковдру? Як зберігати постільну білизну так, щоб наволочки ніколи не губилися, а вміст шафи виглядав гарно? В одному матеріалі ми зібрали найкращі хитрощі зберігання постільних речей, а також корисні підказки по прасуванні.

Хитрість 1. Складаємо ковдру конвертом

Почнемо з вражаючого лайфхака — складання ковдр конвертами. Цей спосіб дозволить вам зберігати їх компактно, акуратно і так, щоб вони не розвалювалися. Кажуть, фокус із ковдрою-конвертом завжди справляє незабутнє враження на домочадців.

Хитрість 2. Зберігаємо комплекти постільної білизни у наволочках

Все просто: складаєте комплект білизни в стопку, укладаєте стопку в наволочку, а потім просто підгинаєте вільну частину наволочки і кладете згорток, що вийшов, в шафу рубом вперед. Так ви ніколи нічого не втратите, знаходити і діставати потрібний комплект стане простіше, при цьому всередині буде виглядати дуже акуратно.

у наволочках

3. Складаємо натяжні простирадла в конверт або рулон

Натяжні простирадла – це одночасно зручний і дуже дратівливий вид простирадла. Адже їх так складно скласти красиво та компактно. Однак є кілька простих способів зробити це. Ось найпоширеніший метод квадрата:

 • Розправте простирадло;
 • Виверніть навиворіт два куточки і засуньте в них руки як у рукавиці. Давайте умовно назвемо ці куточки А і Б, а протилежні куточки, що залишилися, – С і Д;
 • Складіть простирадло вдвічі, не витягаючи руки з куточків А та Б і вкладіть їх усередину куточків С та Д. У вас вийде майже квадрат;
 • Один кут квадрата, що вийшов, виверніть назовні і знову вкладіть у протилежний кут. Розрівнявши складене простирадло, ви побачите, що у вас вийшов прямокутник з Г-подібним підгином. Найкраще це робити навісу. До речі, на цьому етапі дуже зручно гладити простирадло;
 • Складіть прямокутник, що вийшов, уздовж два або три рази;
 • Вузький прямокутник, що вийшов, складіть як звичайно кілька разів під розмір вашої полиці або в рулон. Якщо скласти один кінець прямокутника до іншого, то вийде конверт.

Інші практичні способи складання простирадла на гумці дивіться у цьому відео.

Хитрість 4. Зберігаємо білизну за методом Марі Кондо

За цим методом білизна складається прямокутниками і зберігається вертикально, щоб вийшло щось на зразок картотеки. Так порядок на полиці ніколи не порушиться, навіть якщо вам раптом знадобиться висмикнути одну наволочку із середини чарки (точніше ряду). Крім того, вертикальне зберігання дозволить заощадити простір у шафі.

марі кондо

Другий принцип методу Марі Кондо полягає в тому, щоб групувати постільні речі за категоріями. Наприклад, якщо у вас є багато однакової білизни (скажімо, стандартної білої), то ви можете зберігати наволочки з наволочками, а простирадла – з простирадлами.

Якби я знала це раніше! 8 хитрощів зберігання та прасування постільної білизни та ковдр

Можна використовувати і такі категорії як: доросла білизна (для двоспального ліжка), дитяча (для односпального ліжка) та гостьова. Щоб відокремити одну категорію від іншої, потрібно використовувати роздільники для коробок або ящиків.

Хитрість 5. Складаємо комплекти у рулони

Цей спосіб зберігання постільної білизни гарний своєю акуратністю та простотою. Однак є й мінус – на білизні утворюються заломи, так що на ліжку випрасовані простирадла та підковдри виглядають вже не дуже охайно.

Хитрість 6. Складаємо білизну конвертом (у кишеню)

Нарешті представляємо вам найкращий спосіб зберігання постільної білизни – у вигляді конверта. Так ваші наволочки та простирадла будуть ідеально виглядати у шафі, ніколи не розваляться і не пам’ятаються.

 1. Складіть підковдра в 4 рази;
 2. Простирадло складіть 6 разів, щоб вийшов вузький прямокутник і покладіть її посередині підковдра;
 3. Складені наволочки кладемо приблизно посередині простирадла;
 4. Краї підковдра загортаємо, щоб вийшов вузький прямокутник;
 5. Тепер загорніть один край прямокутника в інший, як у кишеню. Вуаль! Конверт готовий.

Хитрість 7. Як легко заправити ковдру в підковдру

Ви все ще не любите заправляти ковдру в підковдру? Тоді спробуйте цей спосіб!

Хитрість 8. Зберігаємо покривало на плічках

Не самий компактний спосіб зберігання ковдр, покривал, доріжок і пледів, але все ж таки затребуваний серед любителів плічок.

на плічках

Якби я знала це раніше! 8 хитрощів зберігання та прасування постільної білизни та ковдр

Ще трохи корисних підказок

 • Чи потрібно прасувати постільну білизну після прання? Наша відповідь – бажано. По-перше, так зберігання виходить компактнішим, по-друге, додаткова термічна обробка цієї категорії речей ніколи не завадить, а по-третє – так просто приємніше оку.
 • Найзручніший принцип сортування та зберігання білизни – за комплектами.
 • Зберігати постільні приналежності краще вивернутим навиворіт.
 • Хочете заощадити 20-30 хвилин на прасуванні постільної білизни? Тоді робіть це прямо на ліжку (щоправда знадобиться подовжувач). Щоб не зіпсувати матрац, переконайтеся, що на ньому постіль наматрацник. І, звичайно, після прання кожен предмет потрібно добре струсити, розправити і акуратно повісити на сушарку — це вже півсправи.
 • Не зберігайте постільну білизну у фабричних поліетиленових упаковках та пакетах. Вони білизну поступово покривається пліснявою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:17 Середня оцінка: 4,35 із 5)
Якби я знала це раніше! 8 хитрощів зберігання та прасування постільної білизни та ковдр Завантаження…

Читайте також:Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.