Як зрозуміти, який інтер'єрний стиль вам підходить
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як зрозуміти, який інтер’єрний стиль вам підходить


Пошук стилю, який би повністю відповідав вашому смаку і уявленню про прекрасне, може зайняти багато часу і стати одним із найскладніших завдань при створенні нового інтер’єру. Часто ми діємо за схемою, яка здається очевидною: переглядаємо фото проектів у різних напрямках та вивчаємо особливості різних стилів, сподіваючись у підсумку знайти «той самий».

Однак такий підхід дещо обмежує, ми ніби вибираємо якийсь готовий продукт, з усіма його перевагами та недоліками.

Набагато більш ефективно при пошуку особистого стилю буде проаналізувати ваш смак, ваші потреби і вже виходячи з отриманих даних створювати стиль, який, можливо, міститиме в собі риси найрізноманітніших напрямків. Зазвичай саме таким чином вирішує питання дизайнер, але якщо вам потрібно пройти цей етап самостійно, ось кілька порад.

001_home-design.jpg

Отже, перший крок до пошуку свого стилю у тому, щоб визначити речі, які вам подобалися завжди. Почати, звичайно, варто з дитинства: згадайте, які кольори, відтінки, поєднання, фактури, матеріали здавались вам найкрасивішими ще в юному віці. Чи подобаються вони вам сьогодні? Майже кожен з нас має такий список.

002_home-design (2).jpg

Другий крок полягає в тому, щоб визначити, який настрій ви хочете створити у власному будинку. Йдеться про відчуття, яке ви хотіли б відчувати, перетинаючи поріг будинку щовечора. Опишіть це почуття у трьох словах, а далі подумайте, за допомогою яких елементів можна втілити цей настрій у життя.

003_home-design (1).jpg

Третій крок: зверніть увагу на ті речі, які ви вже маєте і які вам особливо подобаються. У кожному будинку є такі предмети, ми до них особливо прив’язані і вони не набридають з роками. Можете зробити фотографії кожної з них, а потім розклавши фото поруч, постаратися зрозуміти, що поєднує всі ці предмети. Цілком імовірно, що подібний аналіз дозволить виявити характерні риси, і це дасть розуміння, що є ваш особистий стиль.

004_home-design (3).jpg

У тому випадку, якщо вам належить обставити квартиру з нуля та улюблених речей поки що немає, шукайте натхнення в навколишньому світі. Наприклад, звертайте увагу на те, що більше приваблює у вітринах магазинів, в інтер’єрах ресторанів, кафе, в дизайні квартир ваших друзів.

005_home-design (5).jpg

Дуже часто наш вибір обмежують всілякі зовнішні причини, наприклад вартість предметів інтер’єру. Спробуйте ще один прийом для пошуку особистого стилю: просто вибирайте речі, які вам подобаються, не зважаючи на їхню вартість. Навіть якщо в результаті нічого з цього ви не купите, завдяки такій «вправі» ви зможете зрозуміти, що вам найбільше подобається.

006_home-design (4).jpg

Природа – одне з найкращих джерел натхнення. Шукаєте в природних фарбах відповідні кольори, адже всі вони вже ідеальні. Так само можна розвинути сприйняття правильних форм та пропорцій, поєднань текстур та матеріалів. Щось із побаченого завжди буде подобається особливо, це і послужить основою розуміння особистого стилю.

007_home-design (6).jpg

Уявлення про стиль завжди ширше, ніж ми звикли думати. Стиль, який ми вибираємо для інтер’єру, неминуче має багато спільного із стилем одягу, який ми носимо. Можливо, аналіз власного гардеробу стане відправною точкою для розуміння того, що потрібно робити в дизайні будинку.

008_home-design (7).jpg

Подумайте також про те, культури яких країн вам близькі, які естетичні орієнтири ви поділяєте, на що ви звертаєте увагу під час подорожей і чого прагнете ще на етапі їхнього планування.

009_home-design (8).jpg

Зрештою, спробуйте піти від зворотного: подумайте про те, що вам не подобається. У ряді випадків саме такий підхід дає відповіді. Так, наприклад, у цьому інтер’єрі хтось побачить чистоту форм, ідеальні лінії та світло, а когось відштовхне відсутність кольору та деталей, що створюють затишок.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *