Як зробити ванну кімнату візуально більше
Кожне з приміщень у нашому будинку має свої особливості та складності, які стають очевидними у той момент, коли ми вирішуємо змінити інтер’єр. Так, одним із найгостріших питань майже будь-якої ванної кімнати є її розміри – саме невелика площа не дозволяє створювати те, що так хотілося б.
Та й загалом, маленька кімната, та ще й без вікон, зазвичай виглядає не дуже затишно. Але є рішення, маленькі дизайнерські прийоми, які допоможуть зробити ванну якщо не практично, то хоча б візуально більш просторою.
Отже, найпопулярніше рішення – активне використання в інтер’єрі білого кольору. Причому, мова в даному випадку може йти буквально про повністю білу палітру: колір втілюється в обробці підлоги, стін і стелі, всі великі меблі і сама ванна також підбираються в тон, білими можуть бути навіть невеликі деталі.
Про переваги білого кольору можна говорити дуже довго, але якщо виділити основні та корисні саме для невеликої ванної, то це насамперед здатність світлої гами візуально розширювати і віддаляти предмети. Тому саме тотальний білий може значно змінити вашу ванну кімнату.
Якщо біла гама – ваш вибір, пам’ятайте, що існує певний ризик, що інтер’єр у результаті виглядатиме одноманітно і навіть безлико. Уникнути подібного не важко, достатньо використовувати різноманітні текстури, наприклад, обробити підлогу матовим керамогранітом, а на стінах розмістити глянсову плитку, для зберігання рушників використовувати плетені кошики і так далі.
Втім, білий колір можна сміливо замінити бежевим або дуже світлим сірим – ефект вийде майже такий самий, а практична сторона значно сильніша.
Не менш важливим є також вибір меблів. Шафа під раковину зазвичай виглядає дуже масивно і займає багато місця. Якщо з останнім складно щось зробити, адже це важлива зона для зберігання, то з візуальної складової неважко попрацювати. Виберіть підвісну шафу замість звичного, він ніби ширяє над підлогою, що робить його набагато легшим, а вільна площа підлоги збільшує кімнату.
До речі, про зберігання дрібниць: іноді нам лише здається, що потрібна дуже містка шафа, а насправді цілком можна було обійтися меншою, якщо просто грамотно спланувати внутрішні системи та відмовитись від зайвого.
Ще один перевірений часом рецепт – використання в інтер’єрі великого дзеркала. Просто розташуйте на звичному місці дзеркало набагато більшого розміру, а ще краще зробити його на всю стіну.
Єдиний мінус такого рішення полягає у його дуже високій вартості, втім, це розумна інвестиція.
Дизайнери також рекомендують замінити звичну шторку для ванної спеціальними скляними панелями, вони можуть бути повністю прозорими, що робить їх абсолютно непомітними, при цьому функціональність такої перегородки значно вища, ніж у стандартної душової шторки.
Ще одне глобальне питання, над яким варто замислитись усім власникам невеликої ванної кімнати – це необхідність ванни в ній у принципі. Найчастіше можна обмежитися душовою кабіною, заощадивши, причому, велика кількість вільної площі.
Вибудовування та організація ніш у стінах – завдання не таке просте і зазвичай вимагає участі спеціаліста з інтер’єру, але якщо ви готові до складніших прийомів, то цей обов’язково варто розглянути.
У деяких проектах взагалі роблять закриті ніші, як, наприклад, у цій ванній. Все, що могло б зайняти цілу шафку під раковиною, зручно розмістилося в ніші, яка розташована за дзеркалом. Таким чином вдалося звільнити простір під раковиною та зробити кімнату більш просторою.
Нарешті, один із найважливіших аспектів будь-якого інтер’єру – освітлення. У маленькій ванні правильно організоване і яскраве світло особливо важливе. Зверніть увагу на загальний рівень світла в приміщенні, а також локальне підсвічування ключових зон.