як зробити своїми руками, ідеї
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

як зробити своїми руками, ідеї

Басейн для дачі (65 фото): як зробити своїми руками

Відпочинок на дачі стає не таким приємним та комфортним, якщо поблизу немає озера, ставка чи річки. Виправити подібний стан справ допоможе власний басейн, який подарує безліч приємних моментів, що запам’ятовуються. Ви можете придбати та встановити надувний або каркасний басейн або створити його власноруч. Всі за і проти різних різновидів конструкцій представлені в нашій статті, ви зможете підібрати варіант відповідно до своїх ресурсів і можливостей, а ми допоможемо вам розібратися у всіх нюансах.

Надувний басейн для дачі

Найбільш доступний та простий в обслуговуванні басейн для дачі. Більшість надувних басейнів складаються з кількох шарів плівки ПВХ. Їх легко збирати, встановлювати та очищати, а також це найбюджетніший варіант – саме тому йому віддають перевагу більшість дачників. Для встановлення достатньо накачати верхнє кільце басейну, саме воно надає стійкості всієї конструкції. При заповненні тари вона піднімається відповідно до рівня води.

Великі надувні басейни оснащені технічним отвором для подачі та фільтрації води. У менших аналогах такий отвір відсутній, вода набирається зверху, а для фільтрації її необхідно виливати. Щоб ваш басейн забруднювався не надто швидко, придбайте тент, який прикриватиме водну поверхню від попадання листя, комах та пилу.

Можна виділити цілу низку переваг надувних моделей:

— Компактність — у розібраному вигляді ємність займає надзвичайно мало місця, це дозволяє зберігати її у дачному будиночку та перевозити у багажнику авто. Коли він вам не буде потрібний, наприклад, через настання морозів, ви можете зібрати його і розмістити в коморі або на горищі.

— Установка — дуже простий і швидкий процес. Вона займе у вас лише 10–20 хвилин. Вся установка складається з підготовки місця – очищення від гострих предметів та сміття, розкладки та накачування басейну.

— Доступність — це один із найдешевших варіантів на ринку.

— Нагрів води — завдяки використаним матеріалам вода в таких басейнах прогрівається дуже швидко, і незабаром після встановлення ви можете використовувати його.

Звісно ж, існують і недоліки таких споруд. Основний — невелика площа для заповнення водою. У такому басейні можна сидіти чи плескатися, але плавати в ньому не вийде.

Виробники пропонують і великі моделі, але вони досить дорогі, а їхня міцність викликає безліч питань. Вода в них застоюється, очищати та фільтрувати її складно та незручно. Також до мінусів можна віднести необхідність періодичного підкачування надувної камери. Тому, якщо вам потрібний більший басейн, зверніть увагу на каркасний варіант.

Надувний басейн для дачі
Надувний басейн для дачі
Надувний басейн для дачі

Надувний басейн для дітей

Дитячий надувний басейн – чудове придбання для дозвілля та розвитку вашої дитини. Ви можете знайти конструкції з різноманітною формою, обладнанням та конфігурацією:

— З тентом. Вода в такому басейні чудово прогрівається від палючого літнього сонця, а встановивши тент, ви захистите дитину від ультрафіолетового опромінення та сонячного удару.

— Басейн-манеж обладнаний поперечиною, на яку можна розвісити різні іграшки, щоб дитині було цікаво проводити час у ній.

— Ігрові центри. Передбачені для одночасного використання кількома дітьми, у таких басейнах застосовуються всілякі гірки, тунелі, фонтани та іграшки.

Дуже популярними є надувні дитячі басейни, обладнані гіркою. Вони можуть бути частиною надувної конструкції або встановлюватись окремо. Існують великі надувні гірки для стаціонарних басейнів. Вони мають різні розміри та форми, деякі варіанти цілком здатні витримувати вагу дорослих людей. Якщо правильно встановити таку гірку, вона буде безпечною та комфортною у використанні. У разі пошкодження у вас буде достатньо часу, щоб залишити гірку, оскільки з невеликих отворів повітря виходить досить довго.

Починаючи вибір дитячого басейну, важливо правильно визначити потрібний розмір. Це може бути портативна модель, яку легко брати із собою на відпочинок, або великі моделі, в яких дитина почуватиметься комфортно та вільно. Великі модифікації мають значну перевагу — в них чадо може повноцінно занурюватися у воду, що позитивно позначиться на плаванні. Щоб не помилитися з рішенням, дотримуйтесь наступних порад:

Глибина – вибір цього параметра повністю виходить із віку дитини. Дітям до півтора року підходить глибина до 20 см, до 3 років – аж до 50 см, діти до 6 років комфортно себе почуватимуть у басейні глибиною до 75 см.

Багато моделей надувних басейнів для дітей не оснащені зливом для води та її фільтрації. Тому вам доведеться часто міняти воду, все це робиться вручну: спочатку зливаєте воду, вимиваєте дно та знову заливаєте воду.

М’яке дно. Якщо ви плануєте брати басейн із собою на природу, зупиніться на моделі з надувним чохлом для дна, оскільки не завжди вийде знайти м’який та рівний майданчик.

Бортики – чим вони ширші, тим безпечнішим і зручнішим буде ваш штучний водоймище.

Дитячий надувний басейн для дачі
Дитячий надувний басейн для дачі
Дитячий надувний басейн для дачі

Каркасний басейн для дачі

Цей вид збірних басейнів має жорсткішу конструкцію, яка здатна витримати більші навантаження, ніж надувні аналоги. Це досягається з допомогою збірної рами. Виходячи з реалізації рами та можливості використання каркасних басейнів у різні сезони, вони поділяються на наступні групи:

Сезонні басейни. Рама виконана з розбірних труб та сполучних елементів, що сприяє швидкій та зручній установці. Сам басейн виробляють із багатошарового полівінілхлориду, посиленого спеціальною сіткою для міцності структури. Застосування каркаса робить конструкцію дуже міцною, вона чудово зберігає форму порівняно з тим же надувним басейном. Дані ємності збираються та встановлюються на початку купального сезону. Після настання холодів його потрібно розібрати для зберігання. Також з переваг можна виділити досить великі обсяги, аж до 7 тонн води, при цьому різноманітність форм вражає уяву. Прослужить такий басейн близько 5 років.

Всесезонні басейни. Служать на ділянці цілий рік, оскільки холод їм не страшний. Для цього борти басейнів зміцнюються металевими сітками, що надає їм великого запасу міцності. Маючи посилені стінки та поперечні балки, такі конструкції можуть витримувати до 20 тонн води. Купивши такий басейн, ви будете щасливі цілих 15 років.

Стаціонарні басейни. Складаються з багатьох відсіків, які виготовляються зі сталі, деревини або пластику. Конструкція дуже міцна, а її установка здійснюється один раз на весь період служби. Можуть досягати значних розмірів (до 8 м в діаметрі), а термін експлуатації доходить до 30 років. З мінусів можна позначити досить значну ціну, яка з урахуванням усіх витрат можна порівняти з вартістю повноцінного бетонного басейну.

Каркасні басейни значно міцніші, комфортніші і довговічніші за надувні конструкції. Укріплений каркас дозволяє трохи заглибити басейн у землю, що зробить його ще більш ґрунтовним. Вони можуть бути оснащені потужними насосами та фільтрувальними станціями, це позбавить вас постійної зміни води, що з урахуванням великих обсягів позитивно позначиться на процесі експлуатації.

Каркасний басейн для дачі
Каркасний басейн для дачі
Каркасний басейн для дачі
Каркасний басейн для дачі
Каркасний басейн для дачі
Каркасний басейн для дачі
Каркасний басейн для дачі

Бетонний басейн для дачі своїми руками

У нашому суспільстві прийнято вважати, що стаціонарний басейн — це ознака високого статусу власника ділянки, але, якщо вивчити питання трохи докладніше, виявиться, що спорудити бетонний або композитний басейн своїми руками досить нескладно, а його вартість буде порівнянна з деякими покупними варіантами.

Перший крок будівництва басейну — його планування і розмітка ділянки. Якщо ви не впевнені у своїх інженерних вміннях, виберіть найпростішу форму — прямокутник або коло. Це не тільки значно скоротить витрати, а й спростить усю вашу роботу. План басейну також повинен включати інформацію про прокладання комунікацій, електричної проводки, встановлення фільтрів та дренажу.

Коли всі етапи планування та підготовки позаду, переходьте до будівництва:

Підготовка котловану. Вирийте котлован по розмітці вашого басейну, але із запасом близько 50 см. Стінки потрібно зробити з ухилом, щоб запобігти обсипанню ґрунту.

Вирівняйте дно котловану, потім утрамбуйте його. Створіть дренаж – шар піску впереміш із щебенем, товщиною приблизно 30 см. Його потрібно добре просочити водою для максимального ущільнення та викласти гідроізоляцію. Найдешевший варіант – це вистелити руберойд, оброблений бітумною мастикою у кілька шарів.

Дно зміцнюється армокаркасом, потім заливається бетон. Після того, як він застигне, встановлюється опалубка для стін басейну.

Монтаж опалубки – застосовуйте для цього забарвлену або прооліфлену дошку, що дозволить вам створювати вигнуті лінії стін вашого басейну. При використанні фанери ваші витрати зростуть, але це позбавить вас зайвого шліфування стін. Щоб опалубка витримала велику вагу бетону, її необхідно зміцнювати ребрами жорсткості із дерев’яних брусів.

Заливання стін — Перш ніж перейти до заливання стін, дно ретельно поливають водою, щоб розчин добре зчепився. Коли залитий перший шар бетону, встановлюється армована сітка та знову заливаються шари бетону.

Гідроізоляція та шліфування – коли бетон повністю затвердів, демонтуйте опалубку та почніть шліфувати стіни. Це можна зробити за допомогою шліфувальної машини або вручну. Виконувати цю операцію потрібно до повного вирівнювання стінок. Потім необхідно провести гідроізоляцію швів.

Оздоблення – для декоративного облаштування можна використовувати мозаїку, плитку або кахель. Останнім часом популярність набуває застосування ПВХ-плівки, це обумовлено її практичністю в плані гідроізоляції, а також приємним блакитним забарвленням. Деколи, щоб прикрасити дно, його обробляють наливними підлогами.

Коли всі етапи позаду, а чистове оздоблення виконано, ви можете перейти до встановлення насосного та фільтрового обладнання. Опціонально можна встановити підсвічування, фонтани або водоспади, а також облаштувати прилеглу територію.

Бетонний басейн для дачі своїми руками
Бетонний басейн для дачі своїми руками
Бетонний басейн для дачі своїми руками
Бетонний басейн для дачі своїми руками
Бетонний басейн для дачі своїми руками
Бетонний басейн для дачі своїми руками
Бетонний басейн для дачі своїми руками
Бетонний басейн для дачі своїми руками
Бетонний басейн для дачі своїми руками
Бетонний басейн для дачі своїми руками
Бетонний басейн для дачі своїми руками
Бетонний басейн для дачі своїми руками
Бетонний басейн для дачі своїми руками

Басейн для дачі – гарні фото-ідеї

Пропонуємо вам оцінити багато варіантів, представлених у нашій фотогалереї. Тут ви зможете оцінити та підібрати варіант надувного, каркасного, бетонного басейну для дачі, а облаштовані та привабливі ділянки надихнуть вас на нові звершення. Бажаємо вам приємного та незабутнього літнього відпочинку!

Басейн для дачі - красиві фото-ідеї
Басейн для дачі - красиві фото-ідеї
Басейн для дачі - красиві фото-ідеї
Басейн для дачі - гарні фото-ідеї
Басейн для дачі - красиві фото-ідеї
Басейн для дачі - красиві фото-ідеї
Басейн для дачі - красиві фото-ідеї
Басейн для дачі - красиві фото-ідеї
Басейн для дачі - красиві фото-ідеї
Басейн для дачі - гарні фото-ідеї
Басейн для дачі - гарні фото-ідеї
Басейн для дачі - гарні фото-ідеї
Басейн для дачі - красиві фото-ідеї
Басейн для дачі - красиві фото-ідеї
Басейн для дачі - гарні фото-ідеї
Басейн для дачі - гарні фото-ідеї
Басейн для дачі - красиві фото-ідеї
Басейн для дачі - красиві фото-ідеї
Басейн для дачі - гарні фото-ідеї
Басейн для дачі - гарні фото-ідеї
Басейн для дачі - красиві фото-ідеї
Басейн для дачі - красиві фото-ідеї
Басейн для дачі - гарні фото-ідеї
Басейн для дачі - гарні фото-ідеї

Відео: Басейн з піддонів для дачі своїми руками

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *