Як зробити стелю візуально вище: хитрощі, хитрощі, поради дизайнерів
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як зробити стелю візуально вище: хитрощі, хитрощі, поради дизайнерів


Як зробити стелю візуально вище

Перше, що можна зробити в подібній ситуації – додати світло та колір. Що стосується кольору, то однозначним лідером у питаннях збільшення будь-яких зон є білосніжний. Не лякайтеся, що це може бути не практично, по-перше, білий має безліч відтінків, серед яких легко підібрати відповідний, а, по-друге, практика поколінь показує, що якісно виконаної стелі вистачає мінімум на рік, потім фарбування можна повторити, освіживши таким чином колір.

Що стосується освітлення, то це чи не ключове питання, адже вдало побудоване світло може кардинально змінити наше сприйняття простору. Дизайнери радять не використовувати одне центральне джерело світла, наприклад велику люстру в центрі кімнати. Справа в тому, що так ви створите на стелі тіні, які лише підкреслять і навіть посилять становище. Натомість використовуйте безліч дрібних світильників, які створять правильний колір та об’єм.

Як зробити стелю візуально вище

Часто низькі стелі є проблемою приміщень, розташованих у підвальній зоні або, навпаки, мансарді. У такому разі можливий ще й перепад висот, який, звісно, ​​ускладнює і так непросту ситуацію. Погляньте на інтер’єр кімнати на фото: тут можна наочно переконатися, що грамотне планування — ще один секрет ідеального інтер’єру, навіть якщо вихідні дані кімнати не завидні. Планування важливе не менше, ніж світло та колір. Намагайтеся розміщувати предмети меблів з урахуванням висоти стелі, це стосується дивану та крісел. Їх, як і ліжко, можна поставити туди, де висота стелі мінімальна, а ось зону найбільш активного пересування варто планувати там, де стеля хоч трохи, але вище.

Як зробити стелю візуально вище

Інтер’єр цієї вітальні виконаний з урахуванням правил планування: диван та крісло знаходяться там, де нижча стеля, а зона переміщення знаходиться у більш «високій» частині кімнати. Також тут враховані правила кольору та світла.

Як зробити стелю візуально вище

Зверніть увагу на джерела світла, деякі з них не видно відразу, але вони дають той ефект, який буквально здатний творити в інтер’єрі чудеса. Підсвічені зони завжди виглядають більш об’ємними, просторими і високими, тому для темних кутів тут передбачені невеликі точкові світильники.

Як зробити стелю візуально вище

Ми вже з’ясували, що верхню третину кімнати за низької стелі потрібно оформляти таким чином, щоб вона не привертала зайву увагу і була невагомою. При цьому в нижній третині все навпаки: тут необхідно розмістити предмети інтер’єру, які будуть дуже активними, яскравими, вони повинні впадати в очі в першу ж секунду кожному, хто входить до кімнати. При цьому зовсім не обов’язково використовувати кислотні кольори, відтінки можуть бути стриманими, але при цьому форма, фактура, обсяг – хоч щось має чіпляти.

Як зробити стелю візуально вище

Вибір меблів В умовах, коли висота кімнати нижче за звичайну (або нижче за бажану) додати їй фактичних сантиметрів можна за допомогою злегка занижених меблів. У випадку з диваном або кріслом це зовсім не складно. Такі предмети меблів є в асортименті магазинів, і ви можете підібрати ідеальний зразок, він може мати дуже низькі ніжки або не мати їх зовсім. При цьому на функціональних характеристиках предмета це жодним чином не відбивається.

Зробити стелю візуально вище

Бувають ситуації, коли архітектура приміщення ускладнюється ще й незвичайною формою стелі. Це можуть бути, наприклад, балки, в такому випадку справа трохи складніша, адже вони також дають деяке опущення висоти. Однак навіть у таких умовах фарбування стелі дуже світлий відтінок дає непогані результати. Так само можна нівелювати присутність труб, що проходять стелі, або інших особливостей планування.

Зробити стелю візуально вище

Іноді наявність балок навіть допомагає зробити стелю візуально вище. Справа в тому, що промовці відволікають увагу, і ми вже не помічаємо справжню висоту стелі.

Зробити стелю візуально вище

Якщо з якихось причин ви не готові займатися фарбуванням балок або вам здається, що так цей елемент декору втратить свій шарм (що правда), декоруйте світлим відтінком хоча б внутрішню частину, а саме саму стелю. Ефект буде трохи менш вираженим, але все ж таки це додасть деякий обсяг нагорі.

Зробити стелю візуально вище

Пам’ятайте, що які б складності з декоруванням невеликого чи невисокого приміщення не виникали, є одне правило, яке працює завжди: менше-значить краще. Це дійсно дуже важливо, адже як би ви не намагалися підібрати кольори, виставити джерела освітлення та інше, якщо кімната перевантажена дрібницями, предметами меблів, вона ніколи не виглядатиме просторою та об’ємною. Тому беріть приклад з інтер’єру цієї стильної та мінімалістичної спальні. Тут не знайшлося місця масивним тумбам, туалетному столику, кріслам, і навіть система зберігання влаштована так, що ми її не відразу помічаємо.

Зробити стелю візуально вище

Ось ще один приклад такого планування інтер’єру. Ця кімната призначена для відпочинку та гри в більярд, але тут немає нічого, крім власне більярдного столу. Так, можна було б поставити і диван, і крісла, і щось для декору, але завдяки повному мінімалізму це приміщення зі складною стелею виглядає просторим і світлим.

Зробити стелю візуально вище

Втім, цілком може спрацювати й інший прийом, абсолютно протилежний щойно заявленому. Йдеться про ретельно спланований декор, про свого роду максималізм в інтер’єрі. Насправді, такий підхід мало хто практикує усвідомлено, як правило, ми накопичуємо навколо себе гори дрібниць, самі того не розуміючи, у результаті навіть не помічаємо скільки всього зайвого знаходиться в наших будинках. Суть продуманого максималізму абсолютно в іншому, тут важливо дуже уважно ставитися до кожної дрібниці, всі вони повинні відповідати заздалегідь вибраному стилю, вони доповнюють його. Тільки при такому підході інтер’єр виглядає органічно, і в жодному разі не захаращено.

У разі роботи з приміщенням, де висота стелі залишає бажати кращого, важливо зробити акцент насамперед на колір. Якщо ви вибираєте яскравий основний колір, він обов’язково відверне увагу від недоліків планування. Але все ж таки використовувати цей відтінок краще в нижній третині кімнати, а ось верх краще залишити лаконічнішим. Намагайтеся використовувати якнайбільше вертикальних ліній, це можуть бути принти або малюнки, меблі витягнутої форми тощо. Це завжди працює на візуальне збільшення висоти.

Зробити стелю візуально вище

І, нарешті, інтер’єр, який якнайкраще підходить для ілюстрації, можливо, найрозумнішого підходу до роботи зі складною архітектурою кімнати. Якщо не можете виправити ситуацію, навчитеся приймати її такою, якою вона є. В даному випадку дизайнер не став робити нічого спеціального для виправлення недостатньо високої стелі, а замість цього він створив неймовірно затишний і дуже красивий інтер’єр. Ця спальня сповнена теплом і навіть свого роду романтичністю. Дерево природного відтінку, прості лінії, різноманітність текстилю, зручно влаштовані системи зберігання – все тут можна назвати втіленням ергономіки та комфорту. Можна з упевненістю сказати, що такий інтер’єр стане для його власника найкращим втіленням концепції будинку, а хіба це найголовніше? Ось чому не завжди варто будь-що виправляти особливості, які здаються вам жахливими недоліками.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.