Як зробити самостійно штори в римському та японському стилі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як зробити самостійно штори в римському та японському стилі


Римські та японські штори своїми руками

Штори можуть внести багато нового в будь-який інтер’єр квартири. Вони не тільки оберігають господарів від пилу та сонця, але ще є і прикрасою кімнат. Як правило, віконні драпірування займають об’ємну частину приміщення, іноді це ціла стіна, тому про них варто поговорити окремо. І, зокрема, про дуже красиві та оригінальні — римські та японські штори. Не просто поговорити, а й навчитися робити їх власноруч.

Римські штори особливо зацікавили дизайнерів

Ці завіси хороші тим, що тканини на них потрібні порівняно небагато, місця їм потрібно мало, і водночас вони доречні у будь-якому інтер’єрі.

Будь-яка господиня за бажання може зробити їх сама, якщо врахує деякі особливості. Наприклад, треба вміти красиво розподілити складки, знати секрет закріплення шнура, який опускає та піднімає штору.

Спочатку потрібно знайти щільну тканину, яка добре тримає форму. Матеріал повинен бути гарної якості, не втрачати вигляд після прання, а забарвлення та малюнок повинні добре поєднуватися з колірним колоритом кімнати. При цьому треба знати, що клітина добре замаскує всі вади пошиття, а ось смужка, навпаки, видасть усі недоліки.

Розраховуємо необхідну кількість матерії. Це залежить від розмірів вікна, додаємо з усіх боків припуски на шви (від 2 до 5 см).

Відразу ж визначається, на чому буде закріплена штора: на бруску або карнизі. До речі, сьогодні у продажу з’явилися карнизи, призначені саме для римської штори. Крім карниза для штор будуть потрібні тонкі стрижні з металу. Вони необхідні для підтримки форми поперечних складок та країв зверху та знизу.

Знадобиться також надійний шнур та кільця діаметром один – півтора сантиметри для механізму, який рухає штори. А ще потрібен обтяжувач, що фіксує форми штори.

Далі ми починаємо кроїти тканину. Іноді італійські штори роблять ніби подвійними, на підкладці. У такому випадку підкладку відразу ж пришивають, щоб усі зрізи були надійно заховані. А з вивороту роблять спеціальні складки, щоб сховати металеві прутики, що надають жорсткості. Складки розташовуються за 30 см один від одного. На кожну складку у верхній та нижній частині штори потрібно пришити по три кільця. Вони триматимуть прутик праворуч, ліворуч і в центрі складки. У ці кільця протягуємо шнури, кінчик кожного шнура закріплюємо до нижнього кільця, потім шнур пішов угору, паралельно верхнім кільцям. Потрібно три шматочки шнура, які виходитимуть з одного кільця у верхній частині штори. Хвостики шнурів пов’язуємо. Можна потрійний шнур оформити жолудом, що виконує роль фіксатора, що не дозволяє шторі самостійно опуститися.

Можемо своїми руками зробити японські штори

Їх ще іноді називають японськими панелями. Вони до смаку тим, хто любить в інтер’єрі квартири східну екзотику. Конструкція штори виглядає як рівні тканинні полотна, їх можна розсувати і зрушувати, подібно до дверей шафи-купе.

Для виготовлення таких штор підійдуть і легкі прозорі і щільні важкі тканини. Але тони бажані пастельні, що поєднуються з білим кольором. Допускається і однотонна матерія, що відтворює відтінки земної стихії. У японській міфології це коричневий, блакитний та зелений. Доречно будуть виглядати тканини з типово східними малюнками: сакурою, гілками верби, квітами. Це можуть бути ієрогліфи, виконані спеціальною фарбою або нашити на тканину.

Отже, для японських панелей ми вибрали тонкі полотна тканини. Ширина 60 см — неодмінна умова, оскільки саме такого розміру карнизи, на які кріпляться японські штори. Такі карнизи із трьох-п’ятиструнними бігунками зараз можна придбати у магазинах. Штори прикріплюються до бігунків і можуть зрушуватися — розсуватися або окремо, або разом. Внизу на полотна прикріплені металеві обтяжувачі.

У цих штор є особливості: вони не мають складання у верхній частині, а також не оформляються якимись аксесуарами та підхватами.

Виготовити японські штори теж не складно. Нарізаємо смужки тканини, додаємо припуски, обробляємо шви з боків та низу. До нижньої частини полотна підшиваємо куліску, бічні припуски не застрачуємо. Відгладжуємо штори, робимо основу верхньої частини. При цьому до довжини виробу потрібно приплюсувати припуск стрічки (1-2 см). Це і буде довжина штори у готовому вигляді.

Японська штора готова. Вона чудово доповнить інтер’єр вашої кімнати у поєднанні з розсіяним м’яким світлом.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *