Як зробити кухонні зони максимально зручними?
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як зробити кухонні зони максимально зручними?


Раціонально використовувати кожен сантиметр кухонної зони дуже важливо, особливо для тих, у кого квартира старого планування. Чомусь у СРСР вважали, що оптимальним варіантом для кухні буде простір 6-7 квадратних метрів. Тут поміститься лише невеликий стіл, грубка та кілька табуреток. Зазвичай, інтер’єр радянської кухні так і виглядав.

Такі умови навряд чи можна змінити, проте зробити простір максимально зручним та стильним цілком реально. Безумовно, сучасний інтер’єр виглядає набагато краще того, який знайомий нам ще з дитинства, і головною його перевагою є безпрограшний варіант поділу приміщення на зони. Нижче на фотографії показаний один із найбільш оптимальних прийомів поділу кухонного простору. Чітке розмежування робочої та столової зони, грамотний світловий акцент, незвичайний дизайн та натуральні матеріали – те, що потрібно для вашої кухні.

Зонування кухні

Традиційно фахівці ділять кухонну область на такі зони:

  1. робоча зона;
  2. зона відпочинку;
  3. їдальня зона.

Робоча зона

Саме з робочої зони розпочинають планування, оскільки вона безпосередньо прив’язана до місця, де встановлені вузли газопроводу та водопостачання. Створюючи проект майбутньої кухні, слід враховувати, що якраз у цій її частині проходять найбільш трудомісткі заняття. Домочадці щодня приділяють багато часу приготуванню їжі. А щоб звичайна їжа перетворювалася на справжні кулінарні шедеври, необхідно подбати про естетику. Адже приємно працювати там, де гарні елементи декору надихають та радують око.

Місце для їдальні має бути оптимальним для спокійного та душевного проведення часу. Велику увагу слід приділити освітленню. Наприклад, їдальню зону краще розмістити біля вікна. Природне денне світло бадьорить, підвищує фізичну та розумову активність. Вечірнє освітлення зазвичай м’яке, заспокійливе, але для любителів яскравого можна зробити виняток, встановивши потужні лампи. Тут найкраще знайти компроміс. Наприклад, на стелі змонтувати абажур, що дає яскраве освітлення, а на стіні повісити невеликі декоративні світильники для більш м’якого, помірного.

Витончена їдальня

Іноді стельові світильники можуть бути з вбудованим регулюванням висоти їхнього підвісу, завдяки якому можна вибирати необхідну інтенсивність світла. З тією ж метою застосовують і вимикачі, що регулюють потужність освітлення.

Функціональна зона завжди має бути максимально світлою. Оптимальне рішення — вбудувати в стелю або панель над робочою поверхнею точкові світильники. Ергономічні показники повинні керувати оформленням кухонного дизайну, навіть якщо це стосується освітлення.

Грамотне освітлення робочої та їдальні зон

Поділ зон відбувається різними методами, але найефективнішим і найпоширенішим є використання різних матеріалів обробки. Так, у робочій області застосовують фурнітуру, що легко піддається гігієнічному очищенню (наприклад, пластикові панелі, керамічна плитка). Їдальню оформляють шпалерами, вагонкою, пластиковими або іншими панелями. Варіантів може бути велика кількість, а незвичайні поєднання можуть вигідно підкреслити красу інтер’єру.

Креативне оформлення кухонних зон

Оформлення кухні має бути стильним та органічним. Зонувати оздоблювальними матеріалами можна не лише стіни, та й підлогу. Вміле застосування відповідного покриття для підлоги грамотно розмежує простір. Як видно на фото, абсолютно різна фактура та колірний контраст створює ілюзію свободи та простору, вигідно підкреслює чудовий смак та сучасність господарів будинку.

Підлога розмежовує простір

Більш того, при великій площі кухні для розмежування добре використовувати барні стійки, всілякі перегородки і таке інше.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *