Як зробити інтер'єр світлим та легким
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як зробити інтер’єр світлим та легким


Якби потрібно було скласти рейтинг найбільш привабливих рис інтер’єру, то перші рядки, без жодних сумнівів, зайняли такі характеристики: просторий, світлий, легкий. Причому, коли ми говоримо про світлому інтер’єрі, ми далеко не завжди маємо на увазі велику кількість світлих фарб, навпаки, палітра може бути як дуже насиченою, так і затемненою.

Привабливо виглядає саме наповненість світлом, явна присутність об’ємності та простору. Як же добитися такого ефекту, адже далеко не всі приміщення мають велику площу та хорошу природну освітленість?

001.jpg

Якщо ви живете в приватному будинку або займаєте мансарду типової міської багатоповерхівки, вам можна лише позаздрити. В даному випадку найбільш виграшним буде проектування ще одного вікна прямо у даху. Справа в тому, що саме горизонтально розташоване вікно дасть максимум світла, декоративна цінність якого не може бути переоцінена. При цьому, в оформленні самого інтер’єру не варто використовувати явно виражені глянцеві текстури, особливо це стосується горизонтальних поверхонь — саме на них дуже помітні сліди від пальців і будь-який, навіть невеликий бруд.

002.jpg

Другий важливий крок, який допоможе вам створити максимально світлий та затишний простір – це підбір правильних штор. В ідеалі, від штор краще взагалі відмовитися, але мало хто зважиться на такий радикальний крок. Тому просто не використовуйте дуже масивні, щільні штори, а також уникайте темних відтінків. Крім того, що саме такі штори фізично не пропускають денне світло, вони ще й чисто візуально роблять кімнату меншою.

Відмінною альтернативою стануть жалюзі або римські штори, але навіть вони мають бути правильного кольору – білого, бежевого, кремового або будь-якого світлого та неяскравого відтінку.

003.jpg

Біла стеля створює ефект більшої висоти приміщення, а білі стіни роблять кімнату візуально ширше. Але мало хто використовує ще й можливості пофарбованої у світлий відтінок статі. Ми звикли думати, що світла підлога абсолютно непрактична, проте при правильному виборі фінішу та належному відході цієї проблеми точно не буде. Віддавайте перевагу фарбі з напівматовим ефектом, тоді навіть світла підлога виглядатиме охайно і неймовірно стильно.

004.jpg

Як уже неодноразово згадувалося, вибір фінішу у цьому питанні є одним із ключових аспектів. Безперечно, саме сяючі, глянсові поверхні найкраще працюють на зорове збільшення простору і створення легкості і наповненості світлом. Все просто: гладка поверхня відбиває світло, а значить, примножує його. Вводьте подібний ефект за допомогою оздоблювальних матеріалів, меблів та аксесуарів, тоді навіть присутність темних та насичених фарб не зробить кімнату похмурою, а інтер’єр незатишним.

005.jpg

Неможливо не торкнутися і теми дзеркал, адже з їх допомогою дизайнери творять майже чудеса і перетворюють крихітні кімнати на просторі та світлі зали. Дзеркало має здатність створювати потужний візуальний ефект, крім того, воно також множить наявне світло. Для гарного ефекту вибирайте великі дзеркала, висотою на всю стіну. До речі, розташовувати їх краще не напроти вікна, а на стіні, суміжній з вікном.

006.jpg

Вибір меблів є не менш важливим завданням. Так, високі та масивні шафи, столи та крісла захаращують кімнату та заважають проникненню денного світла. Якщо хочете візуально полегшити інтер’єр, вибирайте нижчі та мініатюрні предмети меблів, а для ще більшого ефекту – світлих відтінків.

007.jpg

Зрештою, пам’ятайте про важливість всіх елементів декору кімнати. Так, правильно підібрані шпалери можуть кардинально змінити загальне сприйняття інтер’єру. Для створення світлого та легкого ідеальні відтінки приглушені, акварельні. Гарні будуть шпалери з ефектом металік та ніжним, середнього розміру малюнком.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *