Як зробити інтер'єр більш практичним та зручним
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як зробити інтер’єр більш практичним та зручним


Коли ми створюємо новий інтер’єр, то найбільше уваги зазвичай приділяємо його декоративній складовій: підбору колірної гами, пошуку цікавих принтів, аксесуарів тощо. Однак на те, як ми будемо почуватися в оновленому просторі, більшою мірою впливає не декор, а більш «приземлені» речі, наприклад, ідеально організоване планування або правильне світло.

Звичайно, ідеальний інтер’єр складається з двох компонентів – практичності та естетики, і цього разу звернемо увагу на першу складову. Отже, які ключові аспекти потрібно врахувати, щоб дизайн був максимально практичним та зручним?

001.jpg

Перше і, мабуть, головне, що відрізняє грамотно розроблений інтер’єр – це зручне планування. У деяких випадках створити ідеальне планування буває дуже непросто, виключно через невдалі вихідні параметри квартири. І тоді без допомоги професіонала не обійтись, адже тільки дизайнеру під силу витиснути з найскладнішого вихідника максимум. У цьому питанні не потрібний поспіх, продумайте, які функціональні зони вам потрібні, як проходитиме ваш день. Все це допоможе зрозуміти, як краще спланувати простір.

002.jpg

Практичність інтер’єру можна оцінити лише зіставивши його реальну функціональність з тією, яка потрібна саме вам. Для кожного з нас практичність означає щось своє: комусь потрібна добре обладнана кухня, а комусь достатньо мінімальної комплектації. І тим більше не завжди площа квартири дозволяє продати все, що хочеться. Тому важливо шукати компромісних рішень. Хороший приклад — невелика комора в ніші, яка не займає багато місця, вміщує все необхідне і за рахунок дверей не псує інтер’єр.

003.jpg

Намагайтеся використати навіть найскладніші ділянки простору. такі зони є, напевно, у кожному будинку: якийсь куточок або простінок, який жодним чином не вдається задіяти. У результаті там накопичуються непотрібні речі та якісь дрібниці. Спробуйте знайти таким зонам застосування, можливо їх варто переобладнати в невеликі закриті стелажі або декорувати за допомогою цікавих акцентів.

004.jpg

Продуманість в інтер’єрі полягає не тільки в тому, що він створений з урахуванням потреб та смаків всіх членів сім’ї, але й у тому, що, розробляючи проект сьогодні, ви думаєте про завтрашній день. Тут криється одна з найчастіших помилок: ми орієнтуємося на вирішення лише актуальних завдань, адже важливо подбати і про те, щоб інтер’єр з легкістю підлаштовувався під майбутні зміни. Наприклад, навіть у відкритому плануванні варто закласти можливість відділення частини простору, цілком імовірно, що воно знадобиться у якийсь момент. Також варто враховувати, як можна трансформувати дитячу кімнату, коли за кілька років малюк стане школярем.

005.jpg

Ще один важливий аспект практичного інтер’єру – добре продумана система зберігання. Саме від цього пункту залежатиме те, наскільки гармонійно і акуратно виглядатиме створюваний дизайн. Як правило, системи зберігання розробляються за стандартними схемами, але набагато правильно робити їх з урахуванням ваших потреб. Визначте відразу, що, де і як ви зберігатимете, тільки після цього можна приступати до ремонту. Фахівці рекомендують планувати обсяг шаф з невеликим запасом, зазвичай він не буває зайвим.

006.jpg

Звичайно, не можна не згадати важливість освітлення в інтер’єрі. Саме світло робить приміщення затишним і красивим, а його нестача обов’язково перетворить навіть найвишуканішу колірну палітру на набір похмурих, холодних фарб. Важливо знайти ідеальний баланс між природним та штучним освітленням, вони повинні доповнювати та посилювати один одного.

008.jpg

Підбирайте для обробки матеріали, які відрізняються не лише красою, а й практичністю. За ними легше доглядати, і вони довше збережуть привабливий зовнішній вигляд, а це ідеальна комбінація.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *