Як зробити дизайн-проект самостійно - покрокова інструкція для новачків
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як зробити дизайн-проект самостійно — покрокова інструкція для новачків





Як зробити дизайн-проект самому: покрокова інструкція для новачків

Як би вам не хотілося якнайшвидше переїхати в новий будинок, візьміть паузу. Не поспішайте з покупкою оздоблювальних матеріалів та поспіхом продуманим інтер’єром. Приділіть увагу дизайн-проекту — пройде багато років, і ви будете з посмішкою згадувати цей час і дякувати собі за обачність. Ви можете обійтися без послуг професійних дизайнерів, які коштують досить дорого. Завдяки сотням ідей та прикладів на різних сайтах, а також безкоштовному онлайн-планувальнику Remplanner, ви самостійно створите квартиру мрії. Головне — слідувати покроковій інструкції.

Отже, у короткому вигляді алгоритм розробки дизайн-проекту виглядає так:

  1. Розробка майбутнього плану робіт
  2. Проведення вимірів
  3. Створення плану житлоплощі в масштабі
  4. Вибір стилю
  5. Планування
  6. Об’ємна модель квартири
  7. Опрацювання креслень

Крок 1. Розробка майбутнього плану робіт

Для початку потрібно розібратися, який настрій хочеться привнести в квартиру, який вибрати стиль, що має бути в кожній кімнаті. Вирішіть, які приміщення потрібні – скільки спалень, чи буде дитяча, якою ви хочете бачити кухню – ізольованою чи з’єднаною з вітальнею, яким буде санвузол – роздільним, чи ванна та туалет будуть об’єднані.

На допомогу прийдуть надихаючі фотографії дизайнерських рішень, цікаві ідеї з журналів чи сайтів, які хотілося б втілити у життя. Щоб полегшити собі подальшу роботу, можна скласти список предметів меблів та інших речей, які переїжджають до нової квартири разом з вами. Розбивши їх на категорії – по кімнатах – ви чітко знатимете, де і чого не вистачає, щоб організувати комфортний простір.

Виділіть пару днів і вирушайте на розвідку великими меблевими центрами, які часто пропонують виставкові зразки, зібрані в готовий інтер’єр.

Приміряйтеся до габаритів меблів, щоб розуміти:

  • наскільки зручно буде спати на ліжку;
  • чи з комфортом вся родина розміститься за обіднім столом;
  • чи підійде ванна або душова кабіна і т.д.

Погортайте і сайти з прикладами. Так у вас з’явиться уявлення про майбутній інтер’єр та технічне завдання, яке стане опорою надалі.

Крок 2. Проведення вимірів

Щоб сміливі дизайнерські ідеї не довелося рубати докорінно, вимірам потрібно приділити максимум уваги. А для того щоб не заплутатися і нічого не пропустити, краще перенести план квартири в онлайн-планувальник, наприклад, безкоштовну програму Remplanner, і відразу відзначати наявність комунікацій, отримані виміри, висоту, ширину отворів.

Проведення вимірів - фото

Крок 3. Створення плану житлоплощі в масштабі

Коли всі вимірювання проведені та перевірені, можна переходити до креслення планування в масштабі, вибравши відповідний варіант, наприклад, 1 до 50. Якщо ви пам’ятаєте уроки креслення, можете озброїтися лінійками, трикутниками та олівцями, взяти аркуші міліметрівки, щоб згодом зробити потрібну кількість копій. Але тільки уявіть, скільки часу потрібно провести над столом! Вже на цьому етапі ви зрозумієте, що онлайн-проектувальник Remplanner — Справжній порятунок. З ним створювати план у масштабі буде простіше та швидше. Програма допоможе і зі стандартними розмірами меблів, їх не доведеться шукати в мережі, оскільки вони внесені до бази даних.

Після підготовки докладного (!) Плану, який точно відповідає реальним розмірам квартири, можна переходити до творчої частини.

Крок 4. Вибір стилю

Подумайте, які стилістичні рішення подобаються більше за інших — лофт, мінімалізм, класика, скандинавський стиль, прованс … Знову пориньте в перегляд готових дизайнів і переходьте до вибору оздоблювальних матеріалів, меблів, освітлювальних приладів, декору. Відштовхуйтеся від площі приміщень, висоти стелі та інших особливостей квартири.

Крок 5. Планування

На цьому етапі необхідно об’єднати технічне завдання, план у масштабі та реальні розміри приміщень. При створенні планування не обмежуйте себе — спочатку знайдіть 5, 10 і навіть 20 цікавих ідей, щоб потім зупинитися на найкращій.

Якщо обране дизайнерське рішення вимагає зносу стін або зведення нових, потрібно врахувати, що несучі стіни/пілони зносити не можна, а на багато варіантів перепланування слід отримати додаткові дозволи.

Розібравшись із приміщеннями, потрібно розмежувати функціональні зони та «розставити» в кожну кімнату меблі. Пам’ятайте про ергономіку та враховуєте такі моменти, як:

  • ширина проходів;
  • можливість використання шаф;
  • в яку сторону повинні відчинятися двері.

Зверніть увагу — при перенесенні всіх даних у планувальник на виході у вас будуть готові креслення, з якими будівельники легко розберуться і не будуть задавати зайвих питань.

Поставтеся уважно до плану розміщення розеток та освітлювальних приладів. Щоб нічого не пропустити, складіть список техніки, яка стоятиме в кожній кімнаті, наприклад:

  • телевізори;
  • кондиціонери;
  • ПК та периферійні пристрої;
  • техніка для кухні (плита, духова шафа, мікрохвильова піч, електрочайник і т.д.);
  • пральна машина і т.д.

Відштовхуючись від цього списку, вам буде простіше скласти план розміщення розеток.

Включіть у перелік та освітлювальні прилади, приділивши належну увагу світлодизайну. Зараз у моді багаторівневе освітлення, і перш ніж визначитися з вибором, краще з’їздити в магазини та подивитися на освітлювальні прилади наживо. Розрахунок світильників – обов’язковий, оскільки від цього залежатиме розташування висновків.

Планування за допомогою безкоштовних програм - фото

Крок 6. Об’ємна модель квартири

Отже, у вас є планування квартири з меблями. Настав час втілювати ідеї в життя! Тільки спочатку заручіться підтримкою комп’ютерних технологій. Щоб оцінити, наскільки дизайн буде зручним для життя, відкрийте тривимірну модель у планувальнику Remplanner та розгляньте створену обстановку у всіх подробицях.

Об’ємна модель наочна, тому з її допомогою простіше підбирати оздоблювальні матеріали та розраховувати розташування предметів інтер’єру, освітлювальних приладів, побутової техніки.

Крок 6. Об'ємна модель квартири - фото

Крок 7. Опрацювання креслень

Отже, настала повна визначеність і є попередній розрахунок вартості будівельних та оздоблювальних матеріалів. Тепер настав час створити план, на основі якого дизайн-проект втілиться в реальність.

Потрібно створити низку креслень, базуючись на плануванні:

  • демонтажу перегородок та проведення, якщо це необхідно;
  • монтаж сантехніки, електропроводки, системи освітлення;
  • розміщення оздоблювальних матеріалів;
  • розкладки плитки і т.д.

Якщо ви користувалися онлайн-планувальником Remplanner, у вашому розпорядженні вже буде все необхідне:

  • дизайн-проект у вигляді робочих креслень, які можна роздрукувати у високій якості;
  • докладна інформація на шістнадцяти аркушах у вигляді PDF-файлу.

З креслень і плану майбутніх робіт можна розпочинати ремонту. Будівельники легко розберуться з вашими побажаннями, тому що у них буде чітке керівництво до дії. Час пройде непомітно, і незабаром ви переїдете в затишну квартиру, де ви зустрічатимете ранок разом з бадьорою кавою і контрастним душем, проводити затишні вечори за чашкою гарячого чаю або келихом вина, де витатиме аромат смачних страв і лунатиме розмірене цокання улюбленого годинника.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *