Як знайти ідеальний колір для інтер'єру
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як знайти ідеальний колір для інтер’єру


Багато хто напевно не раз чув твердження, що зміна колірної палітри інтер’єру є одним з найпростіших і ефективніших способів оновлення навколишнього простору. Насправді, саме колір може перетворити будь-яке приміщення, і іноді працює навіть не кардинальна зміна кольору, а лише впровадження відтінку, що трохи відрізняється.

Якщо покупка нових меблів або перепланування, навіть придбання цікавих аксесуарів потребує фінансових витрат, то у випадку з кольором вкладення завжди будуть мінімальними. Можна обмежитися перефарбуванням стін, можна задіяти ще й підлогу або стелю. Якщо захочеться більшого, доповнити нову палітру неважко за допомогою текстилю. Залишається лише одне питання: а як вибрати новий колір? Нерідко саме ця частина процесу буквально заводить у глухий кут, адже нам може подобатися безліч різних кольорів, але як вирішити, який або які з них будуть хороші для оформлення житлового простору?

001.jpg

Професійні дизайнери мають кілька прийомів для того, щоб визначитися з кольором, адже більшість замовників приходять до них, точно не визначившись з гамою майбутнього проекту. Перший прийом у тому, щоб уважно подивитись свій гардероб. Саме гардероб, тобто речі, які ви самі вибрали і які вам вже колись сподобалися, скажуть про ваші уподобання куди більше, ніж, наприклад, перебір фарбування в магазині. Зрозуміло, потрібно розуміти, що одяг може вибиратися і за принципом дрес-коду, та й загалом не варто сліпо копіювати палітру з гардеробу. Але все ж таки цей метод хороший хоча б для того, щоб зрозуміти, в якому напрямку рухатися далі.

002.jpg

Втім, бувають ситуації, коли якісь найулюбленіші комплекти одягу стають готовою колірною схемою для нового інтер’єру. Так, наприклад, якщо ви проаналізували весь свій одяг і зрозуміли, що найбільше вам подобається поєднання великого обсягу синього із вкрапленнями хакі, коричневим взуттям та срібними прикрасами, саме цей комплект можна взяти на озброєння. В інтер’єрі це буде виглядати приблизно так: сині стіни, світло-коричневі меблі та сірі або сріблясті аксесуари.

003.jpg

Ще один ефективний прийом пошуку потрібного кольору полягає в тому, щоб вивудити відтінок із найприємніших спогадів. У цьому випадку натхнення може прийти з найнесподіванішого джерела: наприклад, ви захочете повторити в декорі будинку той відтінок жовтого, який був в інтер’єрі вашої бабусі, тобто привнести таким чином особливий затишок і теплоту. Багато хто прагне використовувати в обробці колір, який так чи інакше був присутній у кімнаті, де людина зростала і дорослішала, нехай навіть цей тон вже зовсім інакше комплектується і не має колишнього обсягу.

004.jpg

Якщо ви не можете згадати жоден конкретний колір, просто віддайтеся своїм відчуттям, спробуйте згадати, де і який відтінок будь-коли викликав у вас особливо приємні відчуття. Для багатьох така палітра перебуває у спогадах про подорожі. Можливо, добрим помічником стануть і фотографії з поїздок у гарні місця. Відберіть кілька знімків і проаналізуйте палітру на них, цілком можливо, що її можна якщо не повторити буквально, хоча б взяти за джерело натхнення.

005.jpg

Втім, навіть у той момент, коли з кольором все визначено, процес не закінчується, адже потрібно правильно підібрати відтінок. Якщо, наприклад, ви вирішили, що для обробки спальні буде особливо гарний синій, наступним етапом буде вибір одного з множини синіх півтонів. Синій може бути як дуже яскравим, так і абсолютно нейтральним, як енергійним, так і розслаблюючим, мати зелений або фіолетовий підтон, і кожен із цих синіх передаватиме приміщенню різний настрій. Розуміння характерне для відтінків та вміння їх розрізняти – важлива умова для створення затишного та стильного інтер’єру.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *