Як вирішити проблеми інтер’єру маленької ванної кімнати
Скромна площа ванної кімнати дуже поширена проблема. Вирішити її кардинально непросто, єдиним ефективним способом залишається об’єднання з санвузлом, однак і це не завжди можливо. Дизайнери часто стикаються з подібною проблемою, тому вигадали чимало способів її вирішення.
Головною проблемою маленьких ванних кімнат є недолік площі для встановлення всієї необхідної сантехніки, а коли вона встановлена, простір здається дуже тісним. Відмовитися від необхідних предметів побуту неможливо, але реально зробити так, щоб візуально вони не перевантажували простір. Рішенням стануть предмети сантехніки, які можна вмонтувати у стіну.
Коли площа підлоги ніщо не закриває, вся кімната здається більшою і просторішою, це один із найефективніших трюків для роботи з маленькими ванними кімнатами.
Ще однією проблемою в подібному плануванні стає неможливість встановлення ванної та душової кабіни одночасно. В ідеалі всім хотілося б мати і той, і інший предмет у ванній кімнаті, адже душова кабіна дуже зручна, а ванна просто необхідна в будинку, де є маленькі діти. Вирішити проблему можна, створивши зону для прийняття душу прямо поруч із ванною. Це виглядає дещо незвично, але за умови наявності добре влаштованого стоку в підлозі, а також стіні, що обмежує воду, цілком реально в будь-якій ванній.
Більш традиційне рішення – ванна з встановленими на ній спеціальними дверцятами, які надійно захищають від води та перетворюють ванну ще й на повноцінну душову кабіну.
Хто не мріє про простору, лаконічну ванну кімнату, яку наповнюватимуть предмети декору, про кімнату, яка виглядає так само стильно і акуратно, як проекти в інтер’єрних журналах. Однак насправді місця у ванній ледве вистачає для зберігання всіх необхідних дрібниць, а їх тут завжди безліч. Для того, щоб організувати безліч баночок, тюбиків та флаконів, потрібно чимало попрацювати. Вихід можна знайти завжди! Придивіться уважно до того, як ви використовуєте корисну площу кімнати. Можливо, вам не така вже потрібна повноцінна ванна, якщо, наприклад, ви використовуєте її лише для купання малюка. У такому випадку, частину ванної можна трансформувати в частину зручного та місткого стелажу. У такому стелажі знайдеться місце для всіх необхідних дрібниць, при цьому функціональність самої ванни не загубиться.
У ситуації, коли необхідно створити найбільш місткі системи зберігання, потрібно намагатися максимально використати простір. Так, наприклад, стіна, яка знаходиться за унітазом, відмінно підійде для створення закритого стелажа.
Якщо є можливість, використовуйте простір під ванною, там також зручно і нескладно організувати закриті шафки.
При підборі меблів та сантехніки для невеликої ванної кімнати нерідко доводиться обмежуватись найкомпактнішими зразками, які не завжди є найзручнішими та найкрасивішими. Уникнути цієї проблеми, мабуть, найскладніше, однак і вона можна вирішити. Прекрасним виходом стануть виконані на замовлення меблі; наприклад, незвичайна та ідеально підходяща саме вашій ванній кімнаті тумба під раковину відверне увагу навіть від найменшої та негарної раковини.
Сама сантехніка також може мати дуже сучасний та стильний дизайн, такі предмети завжди стають чимось більшим, ніж просто побутова потреба.
І, нарешті, найпоширеніша складність, пов’язана з ванними кімнатами – відсутність природного освітлення. Переважна більшість ванних кімнат сьогодні не має власного вікна, тому проблема нестачі площі лише посилюється. Ретельно продумайте систему освітлювальних приладів у ванній, нехай їх буде кілька, це і основне світло, і локальне підсвічування зон. Можна використовувати світлодіоди, оптимальним буде так зване тепле світло.
Намагайтеся приділити системі освітлення ванної кімнати особливу увагу, нехай вона буде незвичайною, сміливою, креативною – головне, щоб світла вистачало, тоді кімната здасться просторішою, а інтер’єр заграє новими фарбами.