Як випрати кухонні рушники до ідеалу – 8 найкращих способів
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як випрати кухонні рушники до ідеалу – 8 найкращих способів



В основному, щоб випрати кухонні рушники, достатньо закинути їх у пральну машину:

  • Білі рушники стирають при максимальних налаштуваннях часу та температури (90-100 градусів). Якщо рушники не надто брудні, то оптимальна температура 40-60 градусів.
  • Кольорові рушники краще прати при температурі трохи більше 40 градусів.

Однак, щоб відпрати стійкі плями, скажімо, від жиру, кави або буряків, потрібні більш серйозні заходи і хитрі трюки: кип’ятіння, замочування, застосування відбілювача і засобу для виведення плям, соди, оцту та інших домашніх засобів. Саме про них ми розповімо в цій статті.

  • Головне — не використовувати радикальні методи частіше за один раз на місяць, щоб не зносити тканину раніше часу. Якщо доглядати кухонні рушники належним чином, вони прослужать вам кілька років.

Ще одна важлива примітка: кип’ятити та відбілювати з хлорним відбілювачем можна лише білі та світлі вафельні рушники. Кольорові та махрові серветки можна прати вручну/в пральній машині лише кисневим відбілювачем і не надто довго.

Спосіб 1. Як відбілити кухонні рушники без кип’ятіння з олією — супер-простий спосіб

Відмити кухонні рушники від жирних і будь-яких інших плям, позбутися жовтизни або сірості допоможе відбілювання з олією. Цей спосіб є максимально простим, але працює на 100%. Крім того, він досить універсальний — підходить для прання махрових та вафельних рушників, кольорових та світлих.

Відбілювання з олією

Інструкція:

  1. Закип’ятіть у каструлі 5 літрів води (у такому обсязі вийде відбілити близько 8 рушників).
  2. Вилийте окріп у тазик, додайте до нього 1 ст. ложку сухого відбілювача, 2-3 ст. ложки прального порошку та 1 ст. ложку рослинної олії та розмішайте.
  3. Намочіть брудні рушники холодною водою, потім складіть в таз і залиште замочуватися на 8-12 годин (наприклад, з вечора до ранку).

Як випрати кухонні рушники до ідеалу – 8 найкращих способів

  1. Прополощіть рушники в чистій воді і розвішайте. За бажання вибілені рушники можна випрати в пральній машині, щоб видалити залишки забруднень.

Спосіб 2. Як випрати кухонні рушники в мікрохвильовій печі

Як випрати та відбілити кухонні рушники без кип’ятіння? Дуже просто — створіть ефект кип’ятіння в мікрохвильовій печі. Ви побачите, що лише за три хвилини більшість плям зникнуть.

Інструкція:

  1. Намочіть кухонний рушник у тазику і рясно натріть його господарським милом або будь-яким засобом для виведення плям.
  2. Відіжміть рушник (не надто сильно) і покладіть його в поліетиленовий пакет, не зав’язуючи його.
  3. Покладіть пакет із кухонним рушником у мікрохвильову піч і запустіть її на 3 хвилини при повній потужності.

За бажання рушника можна «прокип’ятити» у два-три заходи по 3 хвилини.

  1. Прайте рушники звичайним способом і прополощіть.

Плями, що залишилися на кухонних рушниках, можна видалити перекисом водню локально (див. Спосіб 8 нижче).

Спосіб 3. Як відіпрати кухонні рушники в пральній машині з відбілювачем

Цей спосіб – перша допомога для брудних рушників. Відбілювачі добре видаляють жирні плями та плями рослинного походження, дезінфікують та усувають неприємні запахи, відбілюють пожовклі або сірі рушники.

Важливо! Для прання в пральній машині підійде тільки відбілювач кисню. Тим більше, що він підходить і для білої, і кольорової білизни. Навіть якщо ваша машина припускає застосування хлорки, зловживати її використанням не варто, тому що це шкідливо і для тканин, і для самої машини.

Інструкція:

  1. Намочіть рушники холодною водою та завантажте їх у машину.
  2. Налийте потрібну дозу відбілювача (найчастіше це 175 мл, тобто склянки) у відсік порошкоприймача зі значком ||, за бажання додайте і пральний порошок. Краще зробити так: спочатку всипати порошок, дати машині забрати його, а потім влити/висипати відбілювач.

Відбілювач

  1. Виберіть потрібні налаштування температури та часу прання та запустіть машину. Світлі рушники стирайте максимально довго за 90-100 градусів, а кольорові – за 40-60 градусів.

Поради:

  • Перед тим як залити відбілювач у кювету, вставте до неї спеціальний дозатор для рідких миючих засобів (якщо він передбачений у моделі вашої пральної машини).
  • Не використовуйте кондиціонер для білизни, оскільки він корисний лише для одягу та банних рушників. Для кухонного текстилю кондиціонер безглуздий – він не усуває, а лише маскує неприємний запах і, до того ж, покриває матеріал захисною плівкою, яка знижує ефективність прання.

Спосіб 4. Як виварити кухонні рушники – базова інструкція

Кип’ятіння врятує, якщо в будинку немає пральної машини або якщо здається, що рушники настільки брудні, що їх легше викинути, ніж намагатися випрати.

Важливо! Кольорові кухонні рушники не можна кип’ятити.

  1. Наповніть велику каструлю/тазик/металеве відро водою приблизно на 2/3. Додайте в неї пральний порошок/відбілювач/засоб для виведення плям/інший миючий засіб з розрахунку: 2 столові ложки засобу на 1 літр води (якщо в інструкції засобу не вказано інше).
  2. Поставте таз на середній вогонь, завантажте в нього рушники та доведіть розчин до кипіння. Намагайтеся якнайчастіше помішувати вміст тазика.

Кип'ятіння

  1. Коли розчин закипить, зменшіть вогонь до слабкого та продовжуйте варити кухонні рушники від 15 хвилин до 2 годин залежно від ступеня забруднення та кольору тканини. Кольорові рушники краще варити трохи більше 15-20 хвилин, світлі варто потримати довше. Не забувайте постійно помішувати вміст тазику.
  2. Тепер, коли рушники виварилися, перекладіть в порожній таз за допомогою щипців і залиште остигати.
  3. Охолоджені вироби добре відіжміть і прополощіть як завжди.

Поради:

  • Перед кип’ятінням з відбілювачем бажано спочатку випрати рушники вручну або в пральній машині.

Пральний порошок можна замінити сумішшю господарського мила (72%) та соди. Натріть мило на середній тертці з розрахунку 2 столові ложки на 1 літр води, висипте стружки у воду, потім додайте|добавляйте| соду з розрахунку 1 ст. ложка на 1 л води. Далі прокип’ятіть кухонні рушники в цьому розчині, дотримуючись базової інструкції вище. Також соду та мило можна використовувати окремо.

Як випрати кухонні рушники до ідеалу – 8 найкращих способів

Спосіб 5. Перша допомога проти неприємного запаху – прання з оцтом

Найпростіший і ефективніший засіб проти сморід пліснявих рушників — це оцет.

Столовий оцет

У пральній машині:

  1. Завантажте брудні рушники у пральну машину, додайте пральний порошок, виберіть максимальні налаштування температури та часу прання.
  2. Влийте у відсік для кондиціонера 1/2-1 склянку 9% оцту до прання або під час неї. На етапі полоскання оцет потрапить у барабан і видалить запахи.
  3. Вийміть і розвісте випрані рушники відразу після прання.

Вручну:

  1. На 5-10 хвилин замочіть виріб в оцтовому 5-9% розчині (можна змішати з водою в пропорції 1:1).
  2. Ретельно прополощіть рушники і одразу розвісьте.

Дивіться також матеріал: Як почистити праску всередині та зовні – 10 домашніх способів.

Спосіб 6. Як відбілити кухонні рушники без відбілювача (3 домашні засоби)

  1. За допомогою гірчичного порошку. Цим способом можна дезінфікувати, і відбілити кухонні рушники. Для цього сухий гірчичний порошок розлучається в гарячій воді до стану густої кашки, після чого суміш наноситься на мокрі рушники, витримується 6-8 годин і нарешті стирається.

Гірчиця

  1. За допомогою марганцівки. Це дуже ефективний метод, що діє майже завжди. На таз окропу потрібно близько 200 г прального порошку і трошки марганцівки (вода має бути лише злегка рожевою). Заздалегідь випрані речі покладете в розчин, накрийте плівкою таз і дочекайтеся поки вода повністю охолоне. Нарешті, добре прополощіть рушники.
  2. За допомогою борної кислоти. Цей спосіб підходить для прання щільних, вафельних або махрових рушників. До тазика з гарячою водою додайте 2 ложки борної кислоти, потім замочіть в отриманому розчині брудні рушники на 2 години. Нарешті, випрати їх як завжди і прополощіть.

Спосіб 7. Як випрати плями лимонною кислотою

Лимонна кислота може видалити плями різного походження, але особливо добре усуває плями від буряків та помідорів.

Лимонна кислота проти плям

Інструкція:

  1. Спочатку під струменем гарячої води простягаємо рушник господарським милом, трохи вичавлюємо його.
  2. Насипаємо на плями лимонну кислоту та залишаємо на 5 хвилин. Якщо плями застарілі, залишаємо рушник на годину.
  3. Споліскуємо як завжди.

Спосіб 8. Як відпрати плями перекисом водню

Перекис водню підходить для виведення застарілих плям різного походження.

Інструкція:

  1. Вимочуємо брудні місця у розчині, залишаємо на 30 хвилин.
  2. Стираємо та споліскуємо звичайним способом.

Питання відповідь

  • Як прати кухонні рушники у пральній машині правильно? По-перше, важлива температура. Як уже зазначали, для білих виробів підійде температура 90-100 градусів, для кольорових – 40-60 градусів. По-друге, найкраще прати кухонні рушники окремо від одягу, білизни та ін. Третя порада: при необхідності дуже брудні рушники краще попередньо замочувати.
  • Як досягти найкращих результатів відбілювання? Спочатку білизну потрібно випрати або замочити з порошком і лише потім приступати до відбілювання.
  • Як краще зберігати брудні кухонні рушники в домашніх умовах? Цей спосіб, мабуть, найзручніший: десь на кухні повісьте на гачок кошик або невеликий мішечок (краще сітчастий). Рушники висихатимуть і зберігатимуться там до дня прання. А якщо поряд виділити місце для зберігання чистих рушників, то зміна кухонного текстилю стане ще зручніше.
  • Як часто прати та міняти рушники? В ідеалі – 1 раз на день, особливо якщо ви активний кулінар, у вас велика родина і ви готуєте щодня кілька разів. Ще одна порада: намагайтеся прати і міняти рушники після того, як витирали ними руки/дошку/поробку під час готування сирого м’яса, риби або яєць.
  • Які рушники практичніші? Для протирання посуду, поверхонь, овочів та фруктів краще мати вафельні або гладкі кухонні рушники.

Вафельні кухонні рушники

  • А ось махрові рушники доречні на кухні лише для витирання рук, тому що в них швидше накопичується бруд. Щоб спочатку кухонні рушники менше забруднилися, спробуйте після прання пропрасувати їх праскою.
  • Скільки рушників має бути на кухні? Зазвичай до чергового набору входять: рушник для рук, рушник для протирання посуду та овочів, за бажанням — рушник для протирання робочих поверхонь, миття, обробної дошки (крім ганчірки). У будь-якому випадку, багато рушників на кухні не буває, адже чим частіше ми їх міняємо, тим менше їх забруднюємо і зношуємо агресивним пранням.
  • Як запобігти появі запаху? Перш ніж відправляти кухонні рушники у кошик для білизни, висушіть їх у повітрі. Після прання намагайтеся одразу розвішувати вироби, в ідеалі сушити їх на сонці чи гарячій батареї. Щоб текстиль мав приємний аромат, при полосканні кухонних рушників додайте у воду суміш харчової соди та улюбленої ефірної олії.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:129 Середня оцінка: 4,57 із 5)
Як випрати кухонні рушники до ідеалу – 8 найкращих способів Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *