Як вибрати туалетний столик для ванної кімнати
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як вибрати туалетний столик для ванної кімнати


Як вибрати туалетний столик для ванної кімнати

Можливо, туалетний столик не є найважливішою і функціональною частиною ванної кімнати, але часто неправильно підібраний, цей предмет інтер’єру може вмить зіпсувати стильний дизайн інтер’єру ванної кімнати. Крім того, коректний вибір столика також важливий і для правильної ергономіки ванної: найпоширенішими помилками в даному випадку є невдалі розміри стільниці, що призводить до утрудненого переміщення кімнатою, використання невідповідних матеріалів, а також недостатня кількість місць для зберігання. Всі ці на перший погляд невеликі промахи можуть призвести до значних незручностей, адже ванна кімната – місце для розслаблення та винятково приємних емоцій. То що варто врахувати при виборі туалетного столика для вашої ванної кімнати?

Ми зібрали всі поради щодо планування інтер’єру і вибрали для вас найактуальніші.

Розміщення

Легкий доступ

Легкий доступ.
Виберіть для розміщення туалетного столика ділянку ванної кімнати, яка досить віддалена від основних зон активного переміщення. Ця зона також повинна розташовуватися на достатній відстані від дверей, щоб не заважати їхньому відкриванню. Не забудьте продумати також і момент збирання: чи не стане вона скрутним заняттям через розташування столика. Якщо у столика є дверцята, що відкриваються назовні, продумайте заздалегідь, чи не стануть вони джерелом дискомфорту у відкритому стані.

Крім іншого, врахуйте також всі деталі, які за проектом буду розташовуватися поруч, наприклад, вікна або дзеркала, а особливо шафки та полиці – все це має бути легкодоступним та зручним у використанні.

Система водопостачання

Система водопостачання.
Якщо для коректної установки нового туалетного столика необхідно вносити відчутні зміни у водопровідній системі вашої ванної кімнати, добре зважте всі плюси та мінуси, перш ніж прийняти рішення, адже такі роботи коштують недешево і можуть серйозно збільшити бюджет на ремонт. Навіть якщо питання полягатиме лише в тому, щоб замість звичного підлогового столика зробити підвісний настінний, необхідно буде повністю змінювати розташування труб та дренажної системи. У будь-якому випадку, якщо раковина розташовуватиметься відносно далеко від інших предметів сантехніки, це вимагатиме додаткових, і дуже недешевих, робіт.

Матеріали

Зважаючи на те, що туалетний столик розташовується в зоні підвищеної вологості, матеріали, з якого він буде виготовлений, відіграють важливу роль: вони мають бути вологостійкими та міцними. Якщо ви зупинили свій вибір на облицювання деревом, ламінованих поверхнях, переконайтеся, що вони оброблені спеціальними складами для захисту від зовнішніх впливів, адже навіть найміцніший лак не є стовідсотковим захистом деревини. А ось вироби із МДФ ми вибирати не радимо, вони дуже сприйнятливі до води.

Матеріали з яких виконано туалетний столик

Підбору матеріалу для обробки поверхні столика варто приділити особливу увагу, багато дизайнерів сходяться на думці, що набагато простіше спочатку знайти ідеальне «верхнє покриття», а потім підібрати до нього і сам шафку, ніж навпаки.

Організація зберігання

Заздалегідь продумайте, що насправді необхідно буде зберігати в туалетному столику у ванній кімнаті, проаналізуйте, можливо, те, що там зберігається зараз не так вже й необхідно саме у ванній. Крім того, варто розділити предмети на дві категорії: те, що має бути завжди під рукою, і те, що можна прибрати трохи далі. Ще один маленький секрет дизайнерів полягає в тому, щоб спланувати на 20 відсотків більше площі для зберігання, ніж спочатку. Майже завжди ця додаткова площа виявляється дуже корисною згодом.

Організація зберігання

Розміщення підвісних шафок під столиком – дуже практична ідея, адже найчастіше зона над раковиною не використовується функціонально. А тим часом, такі витончені предмети інтер’єру можуть забезпечити достатнє місце для зберігання безлічі потрібних деталей. При виборі шафок уникайте дуже потужних моделей, вони можуть зіпсувати дизайн всієї ванної кімнати.

Ще одна чудова ідея – розміщення відразу кількох ящиків під стільницею, вони абсолютно не використовують корисну площу кімнати, але можуть повністю замінити всі інші системи зберігання.

Розмір туалетного столика для ванної кімнати

Розмір туалетного столика для ванної кімнати

Масштаб.
Пам’ятайте, що розмір столика не повинен бути випадковим, він завжди повинен бути співвіднесений до розмірів ванної кімнати в цілому. Ніколи не намагайтеся прилаштувати величезний столик у крихітній ванній, навіть якщо ваша мета – максимум місць для зберігання, така ідея не принесе нічого, окрім дискомфорту. Дизайнери радять почати з предмета 53 см завглибшки і 60 см завширшки, і тільки якщо розміри ванної кімнати дозволяють збільшувати розміри столика.

Висота туалетного столика для ванної кімнати

Висота.
Цей фактор дуже важливий. Для вибору правильної висоти столика, потрібно перш за все врахувати, хто буде ним користуватися. Зазвичай, висота 80 см є оптимальною, проте деякі дизайнери все ж таки радять «приміряти» столик трохи вище – 86-88 см.

Індивідуальний дизайн туалетного столика

Індивідуальний дизайн туалетного столика

Незважаючи на те, що сьогодні магазини меблів пропонують найширший вибір різних моделей туалетних столиків, дизайнери єдині на думці, що не може бути нічого кращого, ніж розробка столика за індивідуальним замовленням, з урахуванням особливостей вашої ванної кімнати і всіх нюансів стилю і смаку. Всупереч поширеній думці, такий предмет меблів не буде сильно відрізнятися за ціною від готового виробу, а ось різниця в комфорті та якості дуже відчутна. Особливо ця порада буде актуальною для шульг, адже часто стандартні меблі виготовляються для праворуких людей і не дуже зручні для інших.

При розробці власного столика зверніть увагу на те, що раковина зовсім не обов’язково повинна знаходитися рівно посередині стільниці, якщо ви зробите її трохи зсунутою в бік, можна дуже функціонально використовувати більшу частину столика. До речі, розмір самої раковини також важливий: моделі більшої площі та глибини дозволяють навколишнім зонам залишатися чистішими та сухішими.

Простір усередині туалетного столика

Простір усередині столика зазвичай заповнено, але мало хто замислюється про те, що внутрішню поверхню дверцят також можна дуже вдало використовувати, наприклад, для зберігання фенів та інших електроприладів, що використовуються у ванній.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *