Як вибрати техніку для кухні.
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як вибрати техніку для кухні.



Велика та дрібна побутова техніка – це «робочі конячки» вашої кухні. На їхню покупку, як правило, йде близько 9% всього кухонного бюджету, що досить небагато, враховуючи скільки користі вони приносять щодня і як довго служать. Тому до техніки потрібно ставитися як до інвестицій та вибирати її з розумом. Підготуватися до техно-шопінгу і не збожеволіти від кількості пропозицій вам допоможе наш путівник.

Чому варто купувати техніку, що саме вбудовується?

У виборі кухонної техніки є два основні питання: як вона працює і як вона вписується в інтер’єр. Вирішити друге питання не складає труднощів — досить вибрати техніку, що вбудовується, замість окремостоящої. Коштує вона не набагато дорожче, зате дозволяє без шкоди функціональності створити ідеальний дизайн і навіть заощадити дорогоцінні сантиметри. Та й доглядати кухню з вбудованою технікою набагато легше. Тому наша добра порада, яку ми хочемо вам дати – влаштуйте все, що тільки можна!

  • Особливо актуальна техніка, що вбудовується для маленьких кухонь (єдність всіх поверхонь візуально полегшує тісний простір) або інтер’єрів, оформлених у класичному стилі, де хром та метал не доречні.

Кухня в сталінці із вбудованою технікою

Що купити?

У мінімальний «життєво важливий» набір техніки для кухні входять:

  • Варильна панель;
  • Духовка;
  • Холодильник

Залежно від потреб домочадців та площі кухні до списку покупок можна додати:

  • Витяжку;
  • Посудомийну машину;
  • Дрібну побутову техніку (НВЧ-піч, кавоварку, міксер, комбайн, блендер та інші прилади).

Якщо кухня маленька (площею 5-7 кв. м), то, швидше за все, доведеться обмежитися мінімальним набором – варильною поверхнею, духовкою та холодильником. Втім, «погравши» з меблюванням і плануванням міні-кухні, можна постаратися вписати вузьку посудомийну машину (шириною 45 см) і встановити вбудовану рециркуляційну витяжку з козирком, що висувається. Остання дозволить зберегти місце для шафки. А тим, хто рідко випікає, можна порадити замінити духовку на НВЧ-піч із функціями конвекції та гриля.

Кухня 4,7 кв.  м

Маленька кухня з вбудовуваною технікою — вузькою посудомийною машиною та плитою з варильною панеллю з двома конфорками

На якому етапі облаштування кухні краще купувати техніку?

В ідеалі вибирати техніку слід після проектування кухні, але до початку ремонту. Знаючи сумарну потужність, габарити та майбутнє розташування всіх приладів, будівельники зможуть вивести комунікації у потрібних місцях та скласти правильний проект електропроводки. Таким чином, у вас не виникне проблем з нестачею розеток і потужності електромережі, коли стіни вже будуть пофарбовані, а гарнітур зібраний.

Докладніше про те, як самостійно спланувати проект електрики на кухні читайте тут і тут.

Як вибрати холодильник?

Вибираючи холодильник, в першу чергу слід врахувати його розмір — від цього залежить, як прилад вбудується в гарнітур або, якщо ви вибираєте окрему модель, в простір кухні.

  • Для міні-кухонь до 7 кв. м підійдуть вузькі, але високі моделі – шириною 45-55 см та висотою аж до 2 м.
Вузький вбудований холодильник

Вузький вбудований холодильник в інтер’єрі маленької кухні у хрущовці

Також має сенс придивитися до невеликих холодильників, що вбудовуються під стільницю.

Вбудований міні-холодильник

  • Для великих кухонь і великих сімей краще вибрати холодильник side-by-side, що нагадує шафу, в якій одна камера – холодильна, а інша (менше) – морозильна.

Бажано, щоб холодильник мав систему охолодження No frost, щоб не турбуватися про утворення льоду. Ще один позитивний фактор вибору – наявність зони свіжості, в якій через нульову температуру добре зберігати охолоджене м’ясо, супи та інше.

Дивіться докладніше:

Як вибрати варильну панель?

Щоб вибрати варильну панель, для початку потрібно визначити якого типу вона має бути – газова, електрична чи індукційна? Якщо ваша кухня газифікована, то найпростіше нічого не змінювати та встановити газову плиту. По-перше, на ній зручніше готувати, по-друге, економічніше, а по-третє, заміна газової плити на електричну просто дуже клопітка і вимагає узгодження.

Вбудована газова варильна панель із незалежною духовкою

Вбудована газова варильна панель із незалежною духовкою

Яка плита краща — електрична чи індукційна? На наш погляд, індукційна плита краще, хоч і не без недоліків. Її головна перевага полягає у супер-швидкому нагріванні посуду та більшій енергоефективності в порівнянні з електричною панеллю. Так, наприклад, 5 літрів води на індукційній плиті можна закип’ятити лише за 5-6 хвилин, а на звичайній – за півгодини! Мінуси: трохи більш висока вартість, менша ударостійкість панелі, сумісність лише з посудом з нержавіючої сталі, чавуну та алюмінію з феромагнітним дном, а також несумісність із духовкою (її можна розмістити лише поряд з панеллю, але не під нею).

  • До речі, при бажанні ви можете купити варильну панель із двома індукційними конфорками та двома звичайними.
  • Якщо кухня маленька, а сім’я складається з двох-трьох людей, то модель із двома-трьома конфорками буде дуже доречною.
Газова варильна панель на 3 конфорки

Газова варильна панель на 3 конфорки в інтер’єрі маленької кухні

  • Варильна панель може залежати від духової шафи. В цьому випадку обидва прилади мають єдину панель управління і поділяються один від одного лише стільницею. По суті – це стара добра плита, тільки вбудована. Такі комплекти, як правило, коштують дешевше, вони зручніші в експлуатації та обслуговуванні і просто звільняють від мук вибору.

Дивіться докладніше:

Як вибрати духовку?

Духова шафа може бути газовою або електричною. Останній варіант найбільш багатофункціональний. Він може мати не тільки функції конвекції (у газових духовках ця функція є не в кожній моделі), дворівневого нагріву та грилю, а й розморожування продуктів, а також режим 3D, який дозволяє готувати кілька страв одночасно. У деяких духовках можна навіть розігрівати їжу як у мікрохвильовій печі, що особливо актуально для маленьких кухонь (хоча, все ж таки робити це не так зручно, як в окремій НВЧ-печі).

Функція конвекції в газовій духовці

Духовка може бути залежною та незалежною від варильної панелі. Про залежну ми вже сказали. Чим хороша незалежна? Вона дозволяє вам вибрати зручніше та раціональне місце для вбудовування, наприклад, на рівні очей, а також вибрати прилади різного розміру. Крім того, незалежна духовка корисна в тому випадку, якщо варильна панель – газова, а духовку ви хочете електричну.

Дивіться також:

Як вибрати витяжку? І чи потрібна вона взагалі?

З одного боку, витяжка – не предмет першої необхідності, адже наші батьки справлялися і без неї. Тим більше, що вона займає місце, в якому можна було поставити ще одну шафку. З іншого боку, витяжка допомагає вберегти побілену стелю від тріщин, очищати повітря (до речі, на кухні він найбрудніший), видаляти неприємні запахи та дим. Особливо необхідна витяжка на кухні з газовою плитою, кухні-вітальні або кухні у студії.

Ось основні засади вибору:

  • Витяжка має відповідати розміру панелі;
  • Витяжка залежить від розміру кімнати. Чим вона більша, тим потужнішим повинен бути прилад. Потужність витяжки потрібно розрахувати за спеціальною формулою (дуже простою!), яку можна знайти у Пункті № 4 у нашому докладному путівнику на вибір витяжок.

Купольна витяжка

  • Якщо ви вибираєте не витяжку, що вбудовується, а купольну або похилу, то дуже важливо правильно вибрати її дизайн. У класичній кухні краще встановити купольну витяжку (на фото вище), а в сучасній – похилий (на фото нижче). Щоправда, остання не надто ефективна, деякі фахівці навіть називають її декоративною.
Похила витяжка в інтер'єрі кухні

Похила витяжка в інтер’єрі кухні

  • Щоб зберегти місце на маленькій кухні, можна вибрати підвісну витяжку рециркуляційного типу. Вона не відводить повітря, а очищує за допомогою фільтрів. Така витяжка компактна і дозволяє зберегти місце для ще однієї шафки.

Підвісна витяжка в інтер'єрі

Детальніше дивіться у матеріалі: 8 кроків вибору витяжки для кухні та 40 фото

Як вибрати посудомийну машину? І чи потрібна вона вам?

Кажуть, що той, хто хоч раз помив посуд у посудомийці, більше ніколи від неї не відмовиться, хоч би яким закоренілим консерватором був. Мабуть, ми погодимося з цим твердженням, адже вона не лише заощаджує дорогоцінний час, а й воду. А ще вона справляється з миттям посуду набагато краще — зі столітнім шаром жиру на сковорідці вона обробиться за один цикл.

  • У той же час, без неї, правда, можна прожити. Якщо ваша кухня дуже маленька, можливо, від ГСМ можна відмовитися. Хоча ви можете купити вузьку ПММ (шириною 40-45 см), розраховану на 10 комплектів посуду або настільну модель на 6 комплектів.
Вузька ГСМ

Вузька вбудована посудомийна машина на 10 комплектів

Як вибрати ідеальну посудомийну машину?

  • Бажано купувати модель з місткістю в 2-3 рази більше за необхідний мінімум, щоб можна було накопичувати посуд і запускати прилад лише раз на день, та до того ж вміщувати каструлі та сковорідки.
  • Добре, якщо машина може працювати в режимі половинного завантаження, має функцію турбосушіння, захист від протікання. Оптимальна кількість програм – 5-6.

Детальніше дивіться у матеріалі: 11 речей, які потрібно знати перед покупкою посудомийної машини

Дрібна побутова техніка

Часто дрібна побутова техніка потрібна на кухні не менше за базову «трійку». Наші путівники допоможуть вам вибрати найкраще (натисніть для переходу на статті).

І ще пара спільних порад

  1. Намагайтеся обминути гучну техніку з рівнем шуму більше 45 Дб. Нормальний рівень шуму більшості кухонної техніки – 35-44 Дб. Добре, якщо гаджети будуть ще нижчими – з рівнем шуму 25-34 Дб.
  2. Клас енергоефективності рівня А – це норма для сучасної техніки для кухні, більше того, техніки нижче за клас А вже практично не зустрінеш у магазинах. Бажано, щоб літера А мала плюси чи додаткові літери А.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:40 Середня оцінка: 4,65 із 5)
Як вибрати техніку для кухні. Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *