Як вибрати світле оздоблення при різному природному освітленні
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як вибрати світле оздоблення при різному природному освітленні


Один з найважливіших параметрів будь-якого приміщення – це рівень природного світла, яке в нього потрапляє. Коли ви читаєте поради щодо облаштування інтер’єру, то часто зустрічаєте згадку саме про цей фактор. Світло може робити кімнату візуально більш просторою, а нестача світла зробить її маленькою та незатишною.

Теплий або холодний спектр змінює відтінки, які ми використовуємо в інтер’єрі. І незважаючи на всю важливість штучного освітлення, воно не може замінити те світло, яке потрапляє до приміщення з вікон.

На прикладі світлої гами, в основі якої є білий і кілька пастельних відтінків, розглянемо, як впливає той чи інший тип природного освітлення на інтер’єр і на саму колірну палітру.

001_home-design (2).jpg

Перший варіант – вікна, що виходять на південну сторону. Така кімната буде наповнена сонячним світлом більшу частину дня, і вважається, що саме південна орієнтація – найкраща. Опустимо питання комфорту та переносимості спеки влітку і сфокусуємось на кольорі. Використовуючи відтінки так званого холодного спектру, ми можемо надати інтер’єру прохолоду і свіжість. Насамперед, це блакитні та зелені тони.

Пам’ятайте, що блакитний колір може бути теплим, а в даному випадку це не найкращий вибір. Тому вибирайте тони з яскраво вираженим холодним сірим підтоном. У сонячному світлі вони будуть дуже гарно.

002_home-design.jpg

Зазначимо, що в даному випадку підійдуть всі відтінки між блакитним і сірим. Можна взяти і чистий сірий тон, але в умовах сонця краще уникати сіро-коричневих тонів, замінивши їх сіро-блакитними.

003_home-design (1).jpg

Другий варіант – вікна, що виходять на північну сторону. Така кімната завжди здаватиметься меншою, ніж вона є, а у всьому виною мала кількість денного світла. Через постійну затіненість кольору в інтер’єрі спотворюватимуться. Особливо яскраво це виражається, коли ви використовуєте світлий відтінок в обробці: він ніби вимивається, виглядає блякло та невиразно. Для таких приміщень найкраще підійде теплий відтінок кремового, тобто такий світлий тон, в якому добре читається персиковий або рожевий підтон. Використання такого відтінку в обробці стін створить ілюзію наповненості кімнати м’яким сонячним теплом.

004_home-design (3).jpg

В цілому, при роботі з просторами, що орієнтовані на північ, принцип один: додати тепло за допомогою відтінків в інтер’єрі. Почніть із правильного кольору стін, а потім доповніть палітру деревом теплого відтінку. М’який медовий тон, наче підсвічений зсередини, створить відчуття затишку та гармонії. Чи подобається результат? Тоді можна піти далі і прикрасити інтер’єр підлоговим покриттям із дерева теплих тонів.

005_home-design (5).jpg

Кімната з вікнами, що виходять на захід, на думку багатьох дизайнерів є найкращим варіантом. Саме тут можна зловити те чарівне світло, яке буває у другій половині дня, коли м’яке сонце наповнює простір. До того ж, якщо з вашого вікна гарний огляд, ви зможете щовечора насолоджуватися заходом сонця. Для такого приміщення найкраще використовувати світлий кремовий відтінок з легким, ледь вираженим рожево-ліловим підтоном. Подібний відтінок особливо гарно відбиває світло вечірнього сонця.

006_home-design (4).jpg

Втім, не тільки кремовий та білий підходять для кімнати з вікном на захід. Можна взяти будь-який м’який відтінок із бузкового або рожевого ряду, вони, до речі, завжди чудово поєднуються з нейтральною базою.

007_home-design (6).jpg

І, нарешті, четвертий варіант – кімната із вікнами на схід. Таке приміщення вранці наповнюється чистим, яскравим сонцем, більше золотистим, ніж помаранчевим. Світлі коричнево-сірі тони ідеально відображають ранкові промені, а після обіду, коли сонце з кімнати піде, така гама збереже затишок та тепло.

008_home-design (7).jpg

Також для кімнати з вікнами на схід підійдуть майже всі відтінки крему. Вони хороші ще й тим, що ідеально поєднуються з коричневими, бежевими та сіруватими, тобто можуть становити повноцінну композицію для гармонійної інтер’єрної палітри.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *