Як вибрати палітру для інтер'єру: 10 лайфхаків
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як вибрати палітру для інтер’єру: 10 лайфхаків

Колір — це той головний аспект, який задає настрій усьому інтер’єру, тому до вибору слід підходити з особливою увагою. Саме це завдання часто може поставити в глухий кут, але наші десять порад допоможуть вам зробити правильний вибір.

1. Зверніть увагу на свій гардероб

Гардероб – це чудове джерело натхнення для вибору кольору. Віддаючи перевагу якомусь кольору в одязі, ми намагаємось підкреслити свої переваги, показати свій характер. Ми підсвідомо вибираємо кольори, які покращують нам настрій. Тому ваші улюблені кольори можна сміливо переносити на інтер’єр.

2. Використовуйте правило трьох кольорів

Загубилися у величезній різноманітності кольорів? Згадайте золоте правило трьох кольорів: виберіть три відтінки та повторюйте їх у різних елементах оформлення.

Дизайн: Алла Сенічева

Дизайн: Алла Сенічева

3. Пам’ятайте про співвідношення 60/30/10

Співвідношення кольорів у просторі має відповідати формулі 60/30/10, де 60% повинен займати основний, домінуючий колір, 30% — вторинний колір, і 10% залишається на колірних акцентах. Як правило, домінуючий колір – це стіни, вторинний – оббивка меблів, а акцентний – аксесуари та предмети декору.

4. Вносите різноманітність за допомогою подібних відтінків

Інтер’єр із використанням лише трьох кольорів може бути надто прісним. Щоб уникнути цього, але в той же час не створити колірний хаос, додайте в колірну схему світліші або темніші відтінки вже використовуваних кольорів.

Дизайн: Анастасія Ковальчук

Дизайн: Анастасія Ковальчук

5. Дотримуйтесь балансу теплих і холодних тонів

Гармонійний інтер’єр завжди поєднує в собі і теплі, і холодні кольори. Насичений теплий колір варто доповнити двома прохолодними світлими тонами, і навпаки: сміливий та яскравий холодний колір потрібно пом’якшувати теплими сонячними відтінками.

6. Використовуйте перевірені поєднання кольорів

Якщо ви боїтеся промахнутися з поєднанням відтінків, зверніться до кольору. Можна бути абсолютно впевненим у кількох варіантах: компліментарній, рівновіддаленій, аналогічній та монохромній схемах.

Pinterest

7. Пам’ятайте про вагу різних кольорів

Вибір кольору залежить від розміру та конфігурації кімнати. М’які приглушені відтінки та прості малюнки дозволяють простору виглядати більш просторим та вільним за рахунок того, що мають невелику візуальну вагу. Тому вони є ідеальними для невеликих приміщень. І навпаки, сміливіші, яскравіші і насичені кольори, так само як і великі візерунки, підійдуть для просторих кімнат, оскільки додають візуальну вагу.

8. Не забувайте, що будь-які матеріал і фактура мають колір

Дерев’яна підлога, цегляна стіна, хромова фурнітура і позолочена рама для дзеркала — будь-яка деталь у просторі має власний відтінок, який необхідно враховувати.

Занадто велика різноманітність кольорів може перетворити інтер’єр на справжній хаос, а останньою краплею може стати така, здавалося б, незначна деталь, як колір ручок шаф на кухні, що не підходить до інших металевих елементів.

Дизайн: Ольга Бондар

Дизайн: Ольга Бондар

9. Пам’ятайте про гармонію

Інтер’єр стає гармонійним, коли темніші відтінки розташовуються внизу, а світліші — нагорі. Навіть у світлих скандинавських інтер’єрах підлога темніша за стіни, за аналогією з природою, де земля завжди темніша за небо.

10. Створіть каталог колірних зразків

Зберіть власний каталог зразків кольорів та відтінків, коли ви підбираєте фарби, матеріали, оббивку меблів та предмети декору. Досить складно запам’ятати правильний відтінок, а із зразками ви завжди зможете легко орієнтуватися у магазинах.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.