Як вибрати меблі для ванної кімнати
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як вибрати меблі для ванної кімнати


Жоден інтер’єрний проект неможливо уявити без меблів, це важлива частина будь-якого дизайну. Але якщо при створенні планування вітальні або спальні ми ретельно продумуємо всі аспекти і вибираємо не тільки зручні, але й гарні меблі, то у випадку з ванною справа часто обмежується простими моделями, що підходять за розміром.

Так, в більшості випадків ванна кімната – це простір підвищеної складності, але навіть за таких умов варто приділити більше часу пошуку ідеального варіанту. Що саме потрібно врахувати при виборі меблів для ванної інтер’єру? Розберемося докладніше.

Image001.jpg

Отже, перш за все вирішіть, які предмети меблів потрібні саме у вашому випадку. В одній ванні буде достатньо місткої шафки під раковину, а в іншій буде потрібно ще й високий стелаж, ряд полиць, а також вбудована система зберігання. Це визначається вашими потребами і, зрозуміло, площею приміщення.

Наступний пункт – ергономічність кожного з об’єктів меблів та планування загалом. Це особливо важливо, адже площа ванної кімнати майже завжди невелика, а значить зручність можна гарантувати лише при правильному розміщенні великих об’єктів. Спочатку намалюйте план на папері, щоб зрозуміти, чи шафи і тумби не заважатимуть проходу, чи збережена достатня кількість вільної площі між ними. Також дуже важливо продумати, як відчинятимуться дверцята, щоб потім не виявилося, що вони, наприклад, загороджують прохід або закривають дзеркало, заважають відкрити вікно або б’ються одне про одного.

Image002.jpg

Ще один важливий нюанс – доступ до кранів та будь-якої сантехнічної розв’язки. Меблі не повинні ускладнювати швидкий та легкий доступ, і це варто продумати заздалегідь. Також прикиньте, як і де буде проведено електрику, яка потрібна, наприклад, для підсвічування на туалетному столику.

Image003.jpg

Не менш важливо приділити увагу вибору матеріалів. Будь-яка ванна кімната – це простір із непростими умовами: це постійно підвищена вологість, перепади температури, необхідність частого застосування побутової хімії. І все це має гідно витримувати вибраний матеріал. Звичайно, найбільш надійні в цьому сенсі вже перевірені матеріали, але сучасніші не варто заперечувати. При належній попередній обробці умови ванної кімнати витримає навіть деревина. Але загалом, краще підібрати щось із захисним покриттям.

Image004.jpg

Особливу увагу приділіть горизонтальним поверхням меблів, наприклад стільниці туалетного столика. Справа в тому, що саме на цих поверхнях накопичуватиметься волога і туди ж ми ставимо флакони з косметикою. Поверхня повинна бути не тільки красивою і добре поєднуватися з фасадами меблів, але й легко чиститись і мати гарну зносостійкість.

Image005.jpg

Мабуть, одне із найскладніших питань планування будь-якої ванної – організація зберігання. Місця тут завжди мало, а розташувати потрібно багато. Подумайте заздалегідь, що саме вам треба залишити у ванній, а що можна прибрати звідти, що має бути в найближчому доступі, а що цілком зручно залишити у шафках. Такий підхід допоможе точніше оцінити, скільки простору для зберігання потрібно саме вам. Після цього додайте до отриманого результату двадцять відсотків — майже вони будуть затребувані.

Image006.jpg

Дизайнери радять вибирати підвісні шафи, які анітрохи не поступаються класичним за місткістю, але виглядають легшими.

Image007.jpg

Далі потрібно визначитись із розмірами. Вибираючи ширину будь-якого об’єкта меблів, враховуйте насамперед обсяг приміщення. Навіть якщо вам потрібно поставити у ванній максимально місткий комод або шафу, він не повинен заважати вільному переміщенню і робити кімнату вузькою і незручною.

Image008.jpg

Що стосується висоти, яка часто важлива не менше ширини, то тут необхідно орієнтуватися на висоту тих членів вашої сім’ї, які будуть користуватися ванною. Класичний варіант для тумби під раковину близько 80-82 см, але сьогодні все частіше можна побачити варіанти вище, до 90 см.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *