Як вибрати колірну палітру, в якій буде комфортно жити
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як вибрати колірну палітру, в якій буде комфортно жити


Створення палітри кольорів може здатися чи не найпростішим етапом при розробці інтер’єрного проекту. Проте навіть у такій приємній та захоплюючій справі є безліч складнощів. Одна з них – вибрати кольори, які не просто вам подобаються, але ще й підходять під заданий інтер’єрний стиль, добре комбінуються один з одним, а також наголошують на найвиграшніших сторонах приміщення.

І навіть коли ідеальна палітра знайдена, не можна бути впевненим у тому, що жити в оточенні цих кольорів буде комфортно. Щоб уникнути неприємної ситуації, коли колір доводиться змінювати вже в процесі ремонту або навіть після нього, варто заздалегідь зважити на деякі аспекти.

001.jpg

Перше і, мабуть, найважливіше правило: не поспішайте із покупкою фарби для обробки. Стіни — це найбільша поверхня в будь-якому приміщенні, тому саме колір стін такий важливий. Крім того, вибір відтінків для покриття для підлоги, наприклад, не настільки широкий, а ось для стін можна підібрати буквально будь-який колір. І тут не треба поспішати. Навіть якщо ви вже добре розумієте, який колір вам потрібен, не варто відразу купувати його, орієнтуючись тільки на фарбування в магазині. Візьміть додому кілька зразків близьких відтінків, включаючи ті, що зараз видаються непридатними. Поспішаючи, порівняйте їх вдома і якщо потрібно, повторіть все те ж саме з порцією інших зразків фарби.

002.jpg

Такий підхід особливо актуальний у тому випадку, якщо ви підбираєте дуже світлі відтінки. Вони, як правило, дуже схожі один на одного, але ця ледь помітна різниця настільки мала лише на невеликих фарбування, а ось на стінах вони будуть виглядати дійсно по-різному. Вибирайте колір, який подобається і відразу – два близькі відтінки. Цілком ймовірно, що найбільш підходящим саме для вашого будинку виявиться той, на який ви б навіть не подивилися.

003.jpg

Коли ви їдете в магазин, візьміть з собою зразок кольору, який подобається. Вирізка з журналу, репродукція картини або відріз тканини спростять підбір того самого, що потрібно вам відтінку.

Також варто взяти із собою аркуш паперу чистого білого кольору. Прикладаючи його до того чи іншого відтінку, можна об’єктивно оцінити, який насправді колір, що знову ж таки, найбільш актуально при виборі світлих тонів. Дуже важливо зрозуміти, як виглядає той чи інший колір поряд з білим, адже саме білий ми найчастіше використовуємо в обробці приміщень, а значить він з великою часткою ймовірності зустрінеться з відтінком стін.

004.jpg

Іноді з цією ж метою використовують чорний лист або шматок тканини. На тлі чорного або білого будь-який інший відтінок проявляється найоб’єктивніше.

005.jpg

Ще один корисний прийом полягає в тому, щоб вибирати відтінок на один-два рівні світліше, ніж той, який вам подобається. Як правило, в інтер’єрі світла гама виглядає більш органічно та привабливо.

006.jpg

Як тільки ви принесли фарбування з магазину додому, можна їх порівняти та оцінити. Зверніть увагу, як змінюється колір залежно від місця розташування, часу і від того, які предмети знаходяться поруч з ним.

007.jpg

Розташуйте зразки кольору на тих поверхнях, для яких вони призначені і протягом декількох днів простежте, як поводиться відтінок у різну погоду та час дня. Повторіть цю маніпуляцію з усіма вибраними кольорами, в результаті ви точно зможете зрозуміти, який саме тон найбільше підходить для цієї зони.

008.jpg

Втім, по-справжньому оцінити, чи вам буде комфортно в оточенні нового кольору, можна тільки пофарбувавши в нього велику площу. Якщо у вас є можливість проводити подібні «примірки», відмінно, якщо ні, краще завжди віддати перевагу більш м’якому та світлому тону.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *