Як вибрати колір фарби і не помилитися
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як вибрати колір фарби і не помилитися


Фарбування – один із найпопулярніших способів обробки стін. Цей метод дозволяє швидко змінити відтінок практично будь-якої поверхні, не витративши багато часу і грошей. До того ж впоратися з процесом фарбування може навіть новачок. Все це робить саме фарбу доступним і зручним варіантом як для повноцінної обробки житлового простору, так і для тих випадків, коли ви просто хочете трохи освіжити вже наявний інтер’єр.

Залишається лише одне питання: як вибрати відповідний відтінок? Здається, що для цього достатньо розуміти, що подобається особисто вам, але нерідко навіть за цієї умови залишаються сумніви. Розглянемо кілька прийомів, якими користуються навіть досвідчені профі.

001_home-design.jpg

Ви, напевно, чули цю пораду: щоб зрозуміти, підходить колір чи ні, потрібно зробити фарбування на папері і прикласти листи до стіни. Звичайно, такі вифарбовування це краще, ніж нічого, але насправді вони не дадуть повного і об’єктивного уявлення про те, як виглядатиме фарба на стіні. Справа в тому, що текстура поверхні стіни дуже відрізняється від текстури аркуша паперу, а значить, фарба просто не може дати ідентичний результат.

002_home-design (1).jpg

В ідеалі потрібно зробити фарбування прямо на стіні. Використовуйте кілька близьких відтінків, цей метод дозволить побачити, який із них найкраще виглядає у заданих умовах. Але не забувайте також, що колір стіни впливає на те, як ми сприймаємо відтінок фарбування: на тлі білого будь-який тон здаватиметься темнішим, а на тлі темного – світлішим.

003_home-design (2).jpg

Коли робитимете фарбування, не обмежуйтесь одним шаром фарби. Нанесення двох шарів дає гарантію того, що колір розкрився на повну силу. Справа в тому, що перший шар фарби завжди ніби вбирається в поверхню стіни, і тільки другий дає точне розуміння того, як має виглядати колір. Багато що залежить і від того, якого кольору є вихідник, тобто покриття стіни: нижній, старий шар фарби або іншого оздоблення може впливати на те, як покаже себе новий колір.

Також фахівці радять робити фарбування досить великими, адже тільки в цьому випадку можна реально оцінити, як новий відтінок впливає на інтер’єр і чи він підходить для даної кімнати.

004_home-design (3).jpg

Особливу увагу потрібно приділити насиченим, глибоким та складним відтінкам. Вони є особливою категорією тонів, які важливо правильно розкрити в інтер’єрі. Багаті, багатокомпонентні тони вимагають не тільки ретельної підготовки поверхні стіни, але обов’язкового використання ґрунтовки. Зручно тестувати такі кольори на дошці.

005_home-design (5).jpg

Де саме потрібно робити фарбування? В ідеалі, у двох місцях: там, куди попадає денне світло і там, де поверхня знаходиться в тіні. Звичайно, один і той самий відтінок виглядатиме трохи по-різному, але це нормально, головне, щоб в обох локаціях він вам подобався.

006_home-design (4).jpg

Зверніть увагу, як сильно змінюється колір, залежно від розташування в цьому інтер’єрі. Один і той же помаранчевий виглядає набагато темнішим і насиченішим у дальньому кутку кімнати і світлим, легким на тих стінах, куди падає пряме сонячне світло. Крім того, на колір стін впливатиме навіть те, що розташоване у вас за вікном. Якщо це густе листя, то відтінок фарби набуде легкого зеленого нальоту, що особливо явно помітно на дуже світлих тонах.

007_home-design (6).jpg

Зважаючи на важливість світла, варто змонтувати систему освітлення в кімнаті і тільки після цього робити фарбування.

008_home-design (7).jpg

Те, як впливає штучне світло на колірну палітру, дуже добре видно на прикладі цієї їдальні. Тут був використаний холодний світло-блакитний тон у парі з нейтральним білим, але завдяки теплому освітленню палітра не виглядає холодною.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.