Як вибрати колір фарби і не помилитися
Фарбування – один із найпопулярніших способів обробки стін. Цей метод дозволяє швидко змінити відтінок практично будь-якої поверхні, не витративши багато часу і грошей. До того ж впоратися з процесом фарбування може навіть новачок. Все це робить саме фарбу доступним і зручним варіантом як для повноцінної обробки житлового простору, так і для тих випадків, коли ви просто хочете трохи освіжити вже наявний інтер’єр.
Залишається лише одне питання: як вибрати відповідний відтінок? Здається, що для цього достатньо розуміти, що подобається особисто вам, але нерідко навіть за цієї умови залишаються сумніви. Розглянемо кілька прийомів, якими користуються навіть досвідчені профі.
Ви, напевно, чули цю пораду: щоб зрозуміти, підходить колір чи ні, потрібно зробити фарбування на папері і прикласти листи до стіни. Звичайно, такі вифарбовування це краще, ніж нічого, але насправді вони не дадуть повного і об’єктивного уявлення про те, як виглядатиме фарба на стіні. Справа в тому, що текстура поверхні стіни дуже відрізняється від текстури аркуша паперу, а значить, фарба просто не може дати ідентичний результат.
В ідеалі потрібно зробити фарбування прямо на стіні. Використовуйте кілька близьких відтінків, цей метод дозволить побачити, який із них найкраще виглядає у заданих умовах. Але не забувайте також, що колір стіни впливає на те, як ми сприймаємо відтінок фарбування: на тлі білого будь-який тон здаватиметься темнішим, а на тлі темного – світлішим.
Коли робитимете фарбування, не обмежуйтесь одним шаром фарби. Нанесення двох шарів дає гарантію того, що колір розкрився на повну силу. Справа в тому, що перший шар фарби завжди ніби вбирається в поверхню стіни, і тільки другий дає точне розуміння того, як має виглядати колір. Багато що залежить і від того, якого кольору є вихідник, тобто покриття стіни: нижній, старий шар фарби або іншого оздоблення може впливати на те, як покаже себе новий колір.
Також фахівці радять робити фарбування досить великими, адже тільки в цьому випадку можна реально оцінити, як новий відтінок впливає на інтер’єр і чи він підходить для даної кімнати.
Особливу увагу потрібно приділити насиченим, глибоким та складним відтінкам. Вони є особливою категорією тонів, які важливо правильно розкрити в інтер’єрі. Багаті, багатокомпонентні тони вимагають не тільки ретельної підготовки поверхні стіни, але обов’язкового використання ґрунтовки. Зручно тестувати такі кольори на дошці.
Де саме потрібно робити фарбування? В ідеалі, у двох місцях: там, куди попадає денне світло і там, де поверхня знаходиться в тіні. Звичайно, один і той самий відтінок виглядатиме трохи по-різному, але це нормально, головне, щоб в обох локаціях він вам подобався.
Зверніть увагу, як сильно змінюється колір, залежно від розташування в цьому інтер’єрі. Один і той же помаранчевий виглядає набагато темнішим і насиченішим у дальньому кутку кімнати і світлим, легким на тих стінах, куди падає пряме сонячне світло. Крім того, на колір стін впливатиме навіть те, що розташоване у вас за вікном. Якщо це густе листя, то відтінок фарби набуде легкого зеленого нальоту, що особливо явно помітно на дуже світлих тонах.
Зважаючи на важливість світла, варто змонтувати систему освітлення в кімнаті і тільки після цього робити фарбування.
Те, як впливає штучне світло на колірну палітру, дуже добре видно на прикладі цієї їдальні. Тут був використаний холодний світло-блакитний тон у парі з нейтральним білим, але завдяки теплому освітленню палітра не виглядає холодною.