Як вибрати килим для столової зони
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як вибрати килим для столової зони


Підлоговий килим є одним з найбільш популярних декоративних об’єктів, він надає будь-якому приміщенню особливу атмосферу затишку, домашнього тепла, а також врівноважує колірну палітру і навіть здатний зонувати приміщення. Однак ми звикли бачити килими у спальні, вітальні чи дитячій кімнаті, а ось для їдальні він використовується не так часто.

Насправді, якщо правильно вибрати килим, він стане прекрасним доповненням навіть у цій зоні. Завдання може здатися непростим, адже, наприклад, занадто високий ворс буде збирати в собі всі крихти, а занадто маленький розмір килима завдасть незручності, коли ви засуватимете стілець. Отже, на що слід звернути увагу під час виборів?

Image01.jpg

Отже, перша та дуже часта помилка – це вибір килима надто маленького розміру. У такому разі дискомфорт вам і вашим гостям гарантований, адже стільці постійно зачіпатимуть кромку килима. Щоб визначити ідеальний розмір, додайте до площі обіднього столу приблизно по шістдесят сантиметрів з кожного боку. Отримана цифра є той мінімальний розмір килима, який буде зручний для вашої їдальні.

Image02.jpg

Звичайно, найважливішим аспектом саме у їдальні зоні стає питання гігієни. Крихти зі столу неминуче потраплятимуть на підлогу, і тут високий ворс може стати справжньою проблемою. Тому перевагу завжди варто віддавати тільки моделям з низьким і легко чистим ворсом.

Image03.jpg

Використовуйте килим як стартову точку для дизайну всієї їдальні. Це чудовий декораторський прийом, який допоможе створити збалансовану колірну гаму. Якщо ви вже вибрали потрібний килим, то можете підібрати тони для обробки стін, оббивки меблів, спираючись на ту палітру, яку має малюнок килима. Так ви не тільки врівноважите картинку в цілому, але й одразу позначте головний акцент в інтер’єрі.

Image04.jpg

Як уже згадувалося, питання прибирання тут дуже важливе, тому перед покупкою уважно вивчіть склад та правила догляду за килимом. Існують сучасні матеріали, які мало вбирають бруду та пил, що ідеально підходить для зони їдальні.

Image05.jpg

Ще одним цікавим рішенням може стати так званий килим із блоків. Це дуже рідкісна модель, але вона якнайкраще відповідає запиту про практичність. Такий килим збирається за принципом плитки, тобто складається з кількох шматків однакової форми. Разом вони створюють гарний малюнок, але головна перевага в тому, що якщо одна ділянка забруднилася, її легко зняти і віддати в чищення або зовсім замінити на нову.

Image06.jpg

Окремо варто сказати про натуральні матеріали, які сьогодні дуже популярні, і, звичайно, багато хто хотів би прикрасити їдальню саме таким килимом. Тут все не так просто: бавовна чи шерсть справді гарні, вони дуже прості у догляді, що робить їх практичними. А ось таких матеріалів, як сизаль або джут краще уникати, якщо ви не готові до зайвого клопоту.

Image07.jpg

При оформленні інтер’єру ізольованої їдальні дизайнери часто використовують наступний прийом: форма килима повторює форму кімнати. Так, якщо стіни приміщення утворюють квадрат, краще підійде квадратний килим, а для прямокутника – прямокутний, у тій же пропорції сторін. Такий підхід чудово балансує інтер’єр.

Image08.jpg

Втім, можете відштовхуватись не від форми приміщення, а від форми столу. Єдиним винятком тут можна вважати круглий килим: він добре підходить як до круглої, так і квадратної стільниці.

Image09.jpg

Очевидно, що для килима в їдальні навіть якщо ви використовуєте її дуже рідко і акуратно, не підходять світлі тони. Ні білий, ні бежевий, ні будь-який із дуже світлих відтінків краще не брати для цієї мети. Темні, прикрашені малюнком варіанти – гарний та практичний вибір.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *