Як вибрати ідеальний килим для спальні
Розробка інтер’єру спальні є чи не найголовнішим елементом створення ідеального будинку. Саме спальня для більшості з нас це місце, де можна повністю розслабитися, відпочити після активного робочого дня і набратися сил перед новим. Ось чому дизайнери прагнуть створити в цій кімнаті особливу атмосферу затишку і всіма способами виводять рівень комфорту на більш високий рівень. Тактильні відчуття в цьому сенсі вкрай важливі, приємна зовні й навколишня обстановка сприяє релаксації та пошуку гармонії.
Один з найбільш доступних способів зробити спальню більш затишною – підібрати гарний килим. Але як вибрати той, що не виглядатиме старомодно і банально? І наскільки практичний такий вибір? Щодо практичних властивостей, то сучасні зразки сильно відрізняються від тих, до яких ми звикли колись. Килим на підлозі значно покращує звукоізоляцію, зберігає тепло.
Сьогодні килим — це модний аксесуар, вдале доповнення інтер’єру, причому підібрати підходящий можна навіть якщо в будинку є алергії, що вже говорити про різноманітність стильових напрямків.
Навіть якщо ви впевнені, що килим забирає занадто багато часу та сил на прибирання, розглянути варіант появи його у спальні однозначно варто. Ця зона, як правило, є приватною, вона закрита та віддалена від основних місць активного переміщення в будинку. Тут накопичується не так багато пилу, тому навіть при нестачі часу прибирання не так обтяжливе, як здається.
Використання килима як декоративний елемент сьогодні дуже актуальне. Загальний тренд спрямований на облаштування не просто спальні, а справжнього відокремленого гніздечка, наповненого атмосферою розкоші та максимального комфорту. Ось чому такі популярні килими глибоких, багатих відтінків — смарагдовий, синій, гранатовий, бордовий, коричневий, фіолетовий. Ефект посилює матеріал, з якого зроблений килим, сьогодні у великій моді все схоже на оксамит і плюш.
Не менш актуальні і спокійніші тони. Це і нейтральний сірий у всіх його відтінках, і загадковий сіро-коричневий, і пісочний, що вже став класикою. Широкий вибір дозволяє знайти ідеальний варіант для кожного. Завжди орієнтуйтесь на вже наявні в обробці стін, стелі, підлоги кольору. Важливо, щоб колір килима не виглядав чимось стороннім в інтер’єрі, він повинен доповнити і продовжити створену палітру.
Якщо залишаються будь-які сумніви, краще зупинитися на нейтральних відтінках, вони більш практичні як щодо комбінування, так і в плані регулярного прибирання.
Наступним етапом має стати підбір ворсу. Це не лише практичний, а й естетичний аспект. Високий ворс набагато ефектніший, він цікавіше передає відтінок, але за ним, звичайно, складніше доглядати. Висота ворсу визначає зовнішній вигляд килима, іноді «пухнасті» варіанти зовсім не доречні у задуманому інтер’єрному стилі.
Наявність у будинку вихованців також обмежує вибір, більш практичним та зручним буде безворсовий килим.
Ще одне питання, над яким доведеться подумати – вибір складу килима. Найбільш популярні сьогодні шерсть, нейлон, а також їх комбінації у різних пропорціях. Якщо вам потрібен м’який, красивий килим, що не втрачає привабливості, матеріалу краще вовни не знайти.
Однак і синтетику не варто списувати з рахунків. Сучасні технології дозволили зробити такі тканини м’якшими та приємними зовні. Оптимальним можна вважати килим зі змішаним складом – по суті, це ідеальний вибір у категорії «ціна-якість».
Який би килим ви не вибрали, орієнтуйтеся на власні відчуття, саме вони підкажуть, наскільки вірним є вибір. Якщо ви відчуваєте комфорт, якщо колірна комбінація, що вийшла в результаті, подобається, якщо інтер’єр став виглядати більш завершено і гармонійно, значить, все зроблено правильно.