як вибрати, дизайн, оригінальні моделі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

як вибрати, дизайн, оригінальні моделі

Настінні полиці: 62 оригінальні ідеї

Знайти місця для зберігання — одне з головних завдань, з яким стикаються люди під час продумування дизайну та й після нього теж. Іноді навіть у великій кімнаті буде недоречно виглядати ще одна громіздка шафа, але що робити, якщо необхідно розмістити колекцію фігурок або десяток книг? Порятунок у такій ситуації — настінні полиці, про які сьогодні йтиметься.

Види полиць

Настінні полиці, хоч власними силами є різновидом, але різняться також і за місцем розташування. Умовно вони поділяються на такі види:

Класичні настінні полиці

Найлегший і найпоширеніший варіант, який кріпиться до рівної стіни. Але саме завдяки своїй простоті вони надають широке поле для польоту фантазії: полиці різних геометричних форм, розмірів, розташовані у вигляді сот або створюють складні композиції.

Такі конструкції можуть стати одинарною дошкою, прибитою до стіни, або складати силует дерева, в якому кожна гілка служить місцем зберігання. Книжкові полиці бувають під нахилом або асиметричні. В океані цікавих ідей зустрічаються навіть круглі, тільки у випадку з незвичайними фігурами необхідно заздалегідь продумати кожен момент: розташування, наповнення, точки опори.

Класичні настінні полиці

Кутові настінні полиці

Це місце зазвичай порожнє через свою непрактичність, проте кутові полиці не тільки реабілітують простір, але і допоможуть змінити інтер’єр. Кріплення проводиться на двох сусідніх стінах, що примикають. У цьому може бути задіяний як внутрішній, а й зовнішній кут.

Варіативність дизайну кутових настінних полиць залежить більше від матеріалів та декору, але навіть саме таке рішення виглядає незвичайно. Найчастіше полиці використовують під книги або побутові предмети у ванній, а також у коморах.

Кутові настінні полиці

Підвісні настінні полиці

Як відомо з назви, ці полиці не кріпляться безпосередньо до стіни, а підвішуються на мотузках — до стелі чи балки. Така конструкція не дуже стійка, тому використовується для зберігання книг, а не кришталевих ваз. Але для створення оригінальних акцентів у приміщенні підходить ідеально.

Встановлюватись може як одна полиця, так і кілька. Перший варіант часто створюють у вигляді трикутника або вписують полицю у коло. Головне, переконатися у надійності сховища.

Підвісні настінні полиці
Підвісні настінні полиці

Матеріали для настінних полиць

Дерев’яна дошка, прибита до стіни — найпростіший варіант полиці, який відразу спадає на думку. Але для сучасного дизайну цього мало. Вибір матеріалу, навіть для такого простого виробу, досить широкий — як і їхні можливості.

Деревина та похідні

Навіть якщо це очевидна основа, її не слід одразу відкидати. Урізноманітнити дерев’яну настінну полицю допоможуть складні форми та кріплення. Для мінімалізму чи лофта таке рішення буде дуже доречним. А якщо ви хочете вписати елемент у класичний інтер’єр, рекомендується попередньо обробити деталі, а може навіть прикрасити різьбленням.

Щоб заощадити на матеріалі, можна використовувати МДФ, ДСП чи фанеру – красиво, просто, практично.

Дерев'яні настінні полиці
Дерев'яні настінні полиці

Метал

А ось металеві настінні полиці точно привернуть увагу і гармонійно впишуться в інтер’єр, особливо якщо це хай-тек, ф’южн або як варіант мінімалізм. Тільки для їхнього монтажу знадобляться особливі навички.

Така основа має високі характеристики — довговічність, надійність, міцність. А від корозії врятує попереднє опрацювання.

Металеві настінні полиці

Пластик

Дешевий, м’який, універсальний матеріал, який може виглядати просто або розкішно, імітуючи натуральні варіанти, але нівелюючи їх недоліки. Особливо якщо така полиця на стіні вся буде заставлена ​​предметами, так що ближче ознайомитися з її деталями у гостей не буде можливості. Для ванної кімнати — дуже вдале рішення!

Настінні полиці із пластику
Настінні полиці із пластику

Скло чи дзеркало

Така основа має значний недолік — крихкість. Різкий поштовх або удар можуть зашкодити полиці, але при зберіганні легких предметів подібна ситуація не виникне. Чи варто згадувати, як витончено виглядає скло, а як гламурно дзеркальна поверхня? Це надасть інтер’єру відчуття невагомості.

Настінні полиці зі скла або дзеркала

Які бувають типи кріплень?

Самостійно вибрати доведеться і спосіб кріплення полиці до стіни – із трьох варіантів. Від вашого рішення залежить надійність та мобільність конструкції.

Настінні полиці з фіксацією

Установка виконується дюбелями або анкерами до стіни. Це забезпечує міцну фіксацію всього виробу, підвищуючи його вантажопідйомність та міцність. Якщо полиці передбачаються для зберігання важких предметів, цей вид відмінно підійде. Але є великий мінус – дуже складно демонтувати її без наслідків для стіни чи конструкції.

Настінні полиці з фіксацією

Знімні настінні полиці

Помірно жорстке кріплення скобами та монтажними гаками, яке легко здійснити в домашніх умовах, на відміну від першого виду. У разі потреби їх можна демонтувати, не пошкодивши полицю, після чого встановити нову.

Знімні настінні полиці

Модульні настінні полиці

Цілком відповідаючи сучасним тенденціям до функціональності та мобільності, такі настінні полиці встановлюються за принципом нарощування: нижні яруси стають опорою для верхніх. Доречно виглядають різноманітні поєднання відтінків чи форм, які доповнюють одне одного.

Модульні настінні полиці

Підбираємо полиці під стиль інтер’єру

При якісній роботі полиці перетворюються на повноцінні меблі, які, як і будь-який інший предмет, необхідно гармонійно вписати в стилістику приміщення.

Сучасний стиль

Тут все просто і водночас різноманітно: підійдуть як лаконічні вироби з різних матеріалів, так і цілі ансамблі різноманітних геометричних форм. Замість порожнього прикраси – концептуальна естетика. У пріоритеті – модульні або мобільні види настінних полиць.

Необхідно орієнтуватися на оздоблення стін: у разі нейтрального покриття можна вписати яскраві конструкції, а на стороні з яскравим оздобленням краще обійтися без полиць.

Настінні полиці - Сучасний стиль інтер'єру
Настінні полиці - Сучасний стиль інтер'єру

Класичний стиль

Розгорнутись у класичному стилі особливо не вийде. Дерев’яні полиці на рівній стіні, у крайньому випадку кутові. На перший план можна вивести кронштейни, якщо вони використовуються та підходять під дизайн.

Настінні полиці - Класичний стиль інтер'єру
Настінні полиці - Класичний стиль інтер'єру

Прованс

Подібні вимоги висуває і прованс. Тільки до обробки основи потрібно підійти ретельніше. По-перше, використовувати дерево чи його похідні. По-друге, покрити їх білою фарбою та, по можливості, створити ефект старовинних меблів. Якась недбалість в установці надасть чарівність конструкції, але не можна забувати про її міцність.

Настінні полиці - Інтер'єр у стилі прованс
Настінні полиці - Інтер'єр у стилі прованс

Мінімалізм

Для початку відзначимо, що при цьому стилі навряд чи вдасться наставити на відкриті полиці багато всякої «дрібниці» — на те він і мінімалізм. Щоб вмістити багато предметів, рекомендується забезпечити полиці дверцятами, тим самим приховавши від очей дисгармонію. Добре виглядають скляні або дерев’яні поверхні – рівні, гладкі, спрямовані строго горизонтально.

Настінні полиці - Інтер'єр у стилі мінімалізм
Настінні полиці - Інтер'єр у стилі мінімалізм

Лофт

Найбільша різноманітність пропонує нам волелюбний лофт. При цьому не обов’язково фанатично шліфувати дошки до досконалості — легка недбалість цілком органічно поєднується з цегляними стінами, характерними для цього стилю.

Відмінний варіант — полиці, підвішені на товстій мотузці або кутова конструкція, в основі якої використовується труба, що виведена на перший план. В цілому, лофт дозволяє перетворити недоліки простору на переваги, а технічні елементи — на декоративні та естетичні.

Настінні полиці - Інтер'єр у стилі лофт
Настінні полиці - Інтер'єр у стилі лофт

Декор полиць

Крім того, що можна вибрати настінні полиці з цікавим дизайном, їх також можна додатково прикрасити для більшого ефекту. Щоб уникнути ефекту нагромадженості, переконайтеся, що практичне наповнення виробів не увійде у конфлікт із деталями.

Найпростіший варіант, який підійде для стандартних дерев’яних полиць – декорування поверхні. Тут можна використовувати всі доступні інструменти: трафарети, декупаж, декоративний скотч і так далі. Таке рішення добре виглядатиме на нейтральних стінах, наприклад, пофарбованих у білий колір.

Для інтер’єру в стилі прованс характерне використання текстильних елементів, то чому б не прикрасити ними полиці, постеливши кілька хусток, що красиво звисають, з візерунками? Затишно та практично.

Романтичний настрій подарують свічки, розставлені поодинці чи гуртами. Втім, із джерелами світла можна експериментувати, вписавши деякі сучасні тенденції. Наприклад, незвичайно виглядають настінні полиці з підсвічуванням — світильниками, що монтуються, які м’яко підсвічують розташовані на них деталі.

Трубчасті кріплення на полицях можна використовувати як своєрідну «вішалки»: наприклад, для лампи, рушників або гірлянди. При невеликих зусиллях просте місце для зберігання перетворюється на витончений елемент інтер’єру.

Декор настінних полиць
Декор настінних полиць
Декор настінних полиць

Полиця на стіну своїми руками

Здавалося б, такий простий виріб, а стільки варіантів! Але далеко не всі їх легко здійснити самостійно і, давайте визнаємо, навіть для простого виду потрібні певні навички. Перш ніж перейти до створення полиці своїми руками, ознайомтеся з основними рекомендаціями, які допоможуть новачкам у меблевій справі або досвідченим умільцям.

Отже, перед основним процесом потрібно продумати конструкцію в деталях і зробити ескіз. Визначте собі цілі установки полиці, передбачувані речі, які зберігатимуться на ній, місце розташування, форму і розмір.

Оцінивши навантаження, виберіть матеріал та спосіб кріплення. Після цього проводиться розмітка на поверхні основи, а також матеріал.

Отримані модулі збираються, робиться повторний вимір, який зіставляється з розміткою для кріплення. Далі проводиться фінішне оздоблення елементів, а саме — шліфування, підтяжка та фарбування, якщо це необхідно.

Кріпильні деталі встановлюються на поверхні стіни та на полиці, після чого проводиться закріплення деталей, а також регулювання за рівнем із фінішним закріпленням.

Полиця на стіну своїми руками
Полиця на стіну своїми руками

Настінні полиці.

Крім перелічених варіантів, представляємо вам ще 30 фотографій з ідеями для настінних полиць, які допоможуть визначитися з цікавим рішенням. Натхнення та красивих інтер’єрів!

Настінні полиці.
Настінні полиці.
Настінні полиці.
Настінні полиці.
Настінні полиці.
Настінні полиці.
Настінні полиці.
Настінні полиці.
Настінні полиці.
Настінні полиці.
Настінні полиці.
Настінні полиці.
Настінні полиці.
Настінні полиці.
Настінні полиці.
Настінні полиці.
Настінні полиці.
Настінні полиці.
Настінні полиці.
Настінні полиці.
Настінні полиці.
Настінні полиці.
Настінні полиці.
Настінні полиці.
Настінні полиці.
Настінні полиці.
Настінні полиці.
Настінні полиці.
Настінні полиці.
Настінні полиці.

Відео: Полиці на стіну — незвичайні ідеї дизайну

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *