Як вибрати диван для вітальні
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як вибрати диван для вітальні


Немає жодного сумніву, що диван є найважливішим елементом інтер’єру будь-якої вітальні. Навіть якщо ви проводите вдома не так багато часу, мало що може зрівнятися із задоволенням просто затишно влаштуватися на зручному дивані ввечері після довгого робочого дня. Саме диван багато хто вважає символом домашнього затишку, напевно, ще й тому, що це місце, де ми збираємося з домочадцями пити чай вечорами, а вихідні приймаємо гостей.

Все це означає, що до вибору центрального об’єкта вітальні потрібно підійти з особливою ретельністю: диван повинен бути не тільки комфортним, але й зносостійким, практичним та зручним у прибиранні. Що не менш важливо – диван повинен ідеально вписуватися в дизайн вітальні, адже як найбільший предмет меблів, він може сильно змінити зовнішній вигляд всього інтер’єру.

001_f6912d430a914310_4890-w660-h439-b0-p0--scandinavian.jpg

Як правильно вибрати диван? У цьому питанні дуже важливою є практична складова, і перше, про що треба подумати, — це розмір дивана. Враховуйте площу кімнати, в маленьку вітальню не варто намагатися втиснути великий диван, навіть якщо він вимірюється туди. Проблема стане очевидною вже після: просто недостатньо місця для вільного переміщення у вітальні. Щоб уникнути подібної ситуації, дизайнери радять наступний алгоритм дій: підберіть в магазині диван, який вам подобається і здається зручним, зніміть мірки. Потім за допомогою стрічки або мотузки викладіть на підлозі у вітальні ці розміри, після чого можна буде оцінити, скільки вільної площі залишається навколо і чи новий диван не заважатиме проходу. Також не забувайте, що диван потрібно внести в кімнату, а значить, ширина та висота дверних прорізів також повинні бути достатніми, або варто вибрати розбірну модель.

002_51d1853003282701_1676-w400-h560-b0-p0--transitional-living-room.jpg

Говорячи про конструкцію самого дивана, відзначимо важливість його корпусу, а точніше використаних для його створення матеріалів. Якісний корпус – це тривалий термін служби та приємна експлуатація дивана. Найкращим вважається корпус з дерева, але якщо диван дуже великий, то також допускається використання металевих елементів. Для складання якісних диванів використовують цвяхи або дюбелі, а якщо замість них застосовується клей або скріпи, термін служби меблів значно знижується.

003_575168430cbaf020_8727-w660-h441-b0-p0--transitional-living-room.jpg

Метал як матеріал для корпусу диванів також використовується, причому іноді його комбінують з деревом. Метал є більш міцним, але якщо сам диван не дуже великого розміру, то краще все ж таки вибрати дерево, адже металева основа важить відчутно більше, а значить, будь-які маніпуляції з транспортування або переміщення будуть складнішими.

004_b4c1802b0cf564a3_9635-w660-h439-b0-p0--transitional-living-room.jpg

Ще один значущий фактор при виборі дивана, про який чомусь багато хто забуває – це наповнювач. По суті, будь-який диван складається з декількох подушок: великі внизу, на них ми сидимо, і компактніші складають спинку. В ідеалі, для двох видів подушок має бути використаний різний наповнювач. Якщо «спинка» цілком може бути як м’якою, так і пружною, то місця для сидіння неодмінно повинна відрізняти хороша зносостійкість. Зазвичай для такого виду подушок використовують щільний наповнювач, який добре тримає форму та служить довго. А ось верхній ряд може бути наповнений навіть пухом, якщо вам хочеться максимальної м’якості та легкості.

006_22f1cc6603d0f365_8101-w660-h490-b0-p0--contemporary-living-room.jpg

Втім, і зовнішній вигляд дивану відіграє свою роль. Цей предмет меблів часто задає тон всьому інтер’єру вітальні, тому він повинен ідеально вписуватися в обрану стилістику. Для сучасних напрямків добре підійдуть низькі дивани простих форм, а ось для класики краще підібрати щось вище та, можливо, з декоративними деталями.

007_9c21cb250c4a4dc2_0088-w660-h439-b0-p0--transitional-living-room.jpg

Нарешті залишається вибрати матеріал оббивки. Тут варіантів дуже багато — шкіра, оксамит, бавовна, шовк — тому найкраще відштовхуватися від особистого смаку, стильового задуму та фінансової складової питання.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *