Як вибрати бензиновий генератор для дому
Спальня

Як вибрати бензиновий генератор для дому


Багато хто стикається з ситуацією, коли в приватному будинку зникає електрика. Причин може бути багато — від аварійних ситуацій на лінії до відключення мережі з метою економії, в будинок тільки в’їхали, не встигли ще підключити всі системи тощо. Так чи інакше виникає потреба в покупці генератора. Це автономний агрегат, який може виробляти електроенергію та живити прилади в будинку. Існують бензинові генератори, дизельні та газові.

Для того, щоб придбання тішило вас своєю якісною роботою, потрібно перш за все визначити запити, яким воно повинно відповідати:

  1. Потужність генератора її можна визначити за допомогою підрахунку передбачуваного навантаження. Необхідно підрахувати потужність усіх приладів, які ви плануєте підключати одночасно.
  2. Вихідна напруга – вона може бути 380 або 220 В. Визначити цей параметр просто – подивіться, яка напруга потрібна для техніки, яку ви маєте на увазі підключати.
  3. Прилади, які ви хочете підключати, теж потрібно визначити. Це важливо задля попереднього критерію.
  4. Періодичність використання пристрою. Так, якщо ви плануєте підключати генератор не регулярно, то ідеальним рішенням буде бензогенератор. Якщо їсть необхідність постійної подачі енергії від агрегату, то підійде дизельний апарат.
  5. Ресурс генератора Не дорогі мобільні та легкі апарати мають маленький ресурс — 500 мотогодин. Вони використовуються під час періодичного підключення. Якщо вам потрібно, щоб генератор працював від 7 годин і вище, то купуйте двигун з великим показником.
  6. Шумність — ще один не менш важливий параметр, на який рекомендуємо вам звернути увагу.

Як вибрати бензиновий генератор для дому

Модель чотири-або двотактна

Тільки бензинові генератори мають таку градацію. Якщо говорити про двотактний агрегат, то він простий, не дорогий, оснащений гарною динамікою розгону. Але є в ньому й недоліки:

  • заправляти пристрій потрібно бензиново-масляною сумішшю, це витратно за часом і працю;
  • суміш спалюється і видає токсичні вихлопи — апарат зовсім не екологічний;
  • коли двигун працює, то разом з вихлопом віддає і більше бензину, тобто його потрібно більше;
  • дуже галасливий генератор;
  • оснащений удвічі меншим ресурсом роботи, ніж чотиритактний.

Розрахунок потужності

Дуже важливий критерій для придбання бензинового генератора. Як писалося вище, визначення допустимої потужності слід скласти потужності всіх приладів, які включатимуться під час роботи агрегату. Вважається, що показник має бути на 30% вищим, ніж загальна сума.

Якщо ви не правильно зробите розрахунок, може перевантажитися двигун і зупинитися. Паливо постійно йтиме у великих обсягах — перевитрата. Експлуатаційний термін значно скоротиться через те, що пристрій постійно працює на граничному режимі.

Щоб розрахувати потужність генератора, виконайте такі дії:

  1. З’ясуйте, які саме прилади підключатимете.
  2. З’ясуйте їх потужність на корпусі або в інструкції.
  3. Складіть отримані дані.

Наведемо приклад. Ви плануєте використати генератор пару днів. Буде включено пилосос, телевізор, відео спостереження, світло в приміщеннях, холодильник. Загалом потужність споживання становить приблизно 2 кВт. Отже, для ефективної роботи агрегату його номінальна потужність має бути 3 кВт.

До речі, виробники вказують потужність, яку видає агрегат на максимумі. Але не вірте цим показникам — насправді вона буде набагато нижчою.

Отже, якщо ви хочете використовувати генератор не завжди, то бензиновий агрегат ідеально підійде під ці завдання. Пам’ятайте про те, що потужні прилади краще не підключати — апарат може або вимкнутись, або дуже швидко вийде з ладу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *