Як усунути дефекти стін під час косметичного ремонту квартири
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як усунути дефекти стін під час косметичного ремонту квартири


Починаючи косметичний ремонт в квартиріПерш за все, вам слід подбати про стан стін та перегородок. Потрібно усунути такі дефекти, як дрібні та великі тріщини, вибоїни, порожнини. Зовнішній вигляд чистового оздоблення безпосередньо залежить від того, як виконана попередня підготовка стін і від якості матеріалів, що використовуються при цьому.

Як усунути дефекти стін

Напередодні ремонту ви прибрали меблі, зняли зі стін картини та світильники, елементи декору. Майстри видалили старі шпалери – і з’ясувалося, що стіна є сумним видовищем. Тріщини штукатурки, отвори від дюбелів, різні нерівності.

А якщо за планом вашого ремонту – оздоблення елітним фінішом: венеціанською штукатуркою чи художнім розписом? Стіна повинна бути ідеально гладкою та рівною. Отже, всі дефекти потрібно закласти шпаклівкою та ремонтною сумішшю.

Набір інструментів для роботи:

  • шпателі
  • молоток
  • зубило з гострою кромкою
  • пластикова ємність (відро)
  • затирочна кельма – прасування для розгладжування шпаклівки

Необхідні матеріали

Шпаклівки та ремонтні суміші вибираються в залежності від обсягу робіт. Якщо дефекти невеликі – зручніше використовувати вже готове шпаклювання, яке продається в тубах. Якщо пошкодження великі — використовують сухі суміші, з яких майстер вже вдома приготує масу шпаклівки. Після усунення всіх вад проводиться вирівнювання готової ділянки.

Наші майстри рекомендують:

Готова шпаклівка, Ready-Fill PUFAS, Німеччина

Готова шпаклівка
Ready-Fill PUFAS, Німеччина

Готова до застосування біла шпаклювальна маса для заповнення отворів та тріщин на стінах та стелях.

Шпаклівка гіпсова фінішна, Ротбанд-Фініш KNAUF, Німеччина

Шпаклівка гіпсова фінішна
Ротбанд-Фініш KNAUF, Німеччина

Суха шпаклювальна суміш.
Застосовується для професійного ремонту.
Після висихання утворює гладку світлу поверхню, що готова під фінішне покриття.

Універсальна шпаклівка SHEETROCK, США

Універсальна шпаклівка
SHEETROCK, США

Забезпечує гладку поверхню, при цьому відсутні хімічні реакції з високоякісними фарбами або шпалерами, що полегшує декорування.

Приготування шпаклювальної маси

Крок 1. Пластикову ємність заповнити теплою водою приблизно на третину.

Крок 2. Уважно вивчити інструкцію на упаковці із сухою сумішшю. У потрібній пропорції висипати суміш у воду тонким струмком. Витримати паузу.

Крок 3. Розмішати розчин до одержання однорідної густої маси.

Крок 4. Через 10 хвилин розчин знову перемішати. Шпаклівка готова.

Ремонт стін слід проводити у добре провітрюваному приміщенні, щоб прискорити висихання шпаклівки. Температура – ​​кімнатна, бажано уникати протягів.

Тепер перейдемо безпосередньо до усунення дефектів стін.

Отвори від дюбелів

Спочатку потрібно видалити зі стіни старі пластикові дюбелі, якщо вони збереглися.

Для цього вручну закручують у них болти. Потім, за допомогою кусачок болти разом із дюбелями потрібно витягнути зі стіни. Іншим способом видалення дюбелів або старих дерев’яних пробок є використання штопора кухонного або аналогічного інструменту.

Отвор очищають від пилу і змочують пульверизатором. При необхідності наносять ґрунтовку.
Найзручніше заповнити отвір готовою шпаклівкою з туба. Видавлювати потрібно повільно та акуратно, поки весь отвір не заповниться.

Після затвердіння залишки шпаклівки видаляють шпателем.

Дрібні тріщини

Тонкі тріщини закласти найпростіше. Їх заповнюють шпаклювальною масою, наприклад, на акриловій основі. Шов, що вийшов, зволожують і вирівнюють за допомогою тонкого шпателя. Для досягнення ідеальної гладкості ці ділянки необхідно заґрунтувати та відшліфувати.

Усунення дрібних тріщин на стінах

Тонкі тріщини можна зміцнити за допомогою спеціальної стрічки, що самоклеїться, після чого цю ділянку вирівняти шпаклівкою.

Глибокі тріщини

Такі дефекти потребують більш ґрунтовного ремонту. Використовуючи зубило з гострою кромкою та молоток, необхідно розширити тріщину, дійшовши до її основи. Таким чином створюється необхідна площа для зчеплення шпаклівки.

Тріщину необхідно очистити від пилу і ґрунтовно змочити водою, щоб уникнути подальшого розтріскування.

Потім усю підготовлену тріщину заповнюють підготовленою масою. Слід наносити її на кілька шарів. Шпаклівку наносять на кельму, з якою шпателем переносять на тріщину. Необхідно ущільнити та вирівняти шов з використанням шпателя або кельми.

Для додаткової міцності на свіжий шов наносять стрічку, що самоклеїться. Стрічка має бути втоплена у ремонтній суміші та увігнута у шов.

Обробка стін

Ще один тонкий шар шпаклівки завершує ремонт. Ціль – ідеально вирівняти поверхню стіни.

Кабель-канали

Під час ремонту вашої квартири чи заміської резиденції можлива зміна системи електромережі. У цьому випадку в стінах прокладають кабель-канали, які також необхідно заповнити шпаклівкою або ремонтною сумішшю. Проведення при цьому обов’язково повинно мати захист у вигляді гофрованої пластикової трубки.

Ділянку стіни біля кабель-каналу ретельно змочують водою. Інакше можливе розтріскування або навіть відшаровування нанесеної штукатурки.

Кабель-канал поступово заповнюють шпаклювальною сумішшю. Оскільки вона досить густа, зручно її невелику частину спочатку покласти на кельму. А вже з неї брати потрібну порцію для заповнення кабель-каналу. Він має бути ретельно заповнений на всю глибину.

Шпаклівку наносять зверху донизу невеликими ділянками пошарово. При цьому проводиться її ретельне розгладжування круговими рухами. У місцях примикання вимикача слід розрівнювати особливо ретельно.

Після завершення роботи штукатурку необхідно ретельно ущільнити. Шов ґрунтовно розрівнюють кельмою та порівнюють з поверхнею стіни або перегородки.

Зрозуміло, такі види робіт ви не виконуватимете самостійно. Необхідно запросити майстра, який зробить їх ретельно та професійно.

*****

Рекомендуємо фахівців нашої будівельної компанії ТопДом. Вони не тільки виконають підготовку поверхні стін, а й зроблять їх оздоблення елітним фінішем. Усі ремонтні роботи здійснюються під ключ.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.