Як створити простий в прибиранні інтер’єр ванної кімнати
Коли ми збираємося створити новий інтер’єр у тому чи іншому приміщенні, нам є про що подумати. Потрібно вибрати кольори, фактури, знайти ідеальні меблі та красиво її доповнюючі аксесуари. Мало хто в цей момент думає про те, наскільки легко наводитиме порядок у цій кімнаті. З побутовими питаннями ми зазвичай стикаємося пізніше і лише тоді розуміємо, що варто зробити інакше.
Звичайно, якщо проект для вас розробляє дизайнер, він врахує всі практичні нюанси, а от якщо ви робите все самостійно, деякі поради точно не будуть зайвими. Розберемося докладніше, як зробити інтер’єр ванної кімнати таким, щоб його просто було прибирати.
Мабуть, перший і головний ворог будь-якої ванної кімнати – це цвіль. Через постійно підвищену вологість тут дуже швидко утворюється цвіль, причому часто в таких місцях, де ми її не бачимо. Для того, щоб уникнути появи грибка, потрібна хороша вентиляція і, звичайно, ретельне регулярне прибирання. Продумайте заздалегідь, ще на етапі планування інтер’єру, як відбуватиметься провітрювання ванної, де і як встановити системи вентиляції.
Велике значення у питаннях збирання має вибір оздоблювальних матеріалів. Для ванної можна підібрати безліч стильних, сучасних матеріалів, але мало зрівняється з практичною плиткою. Саме плитку в тому чи іншому вигляді найчастіше використовують дизайнери для роботи з ванними кімнатами. Плитку легко очистити звичайною ганчіркою, змоченою водою, вона не накопичує бруд і зовсім не змінює свій зовнішній вигляд з часом. Варто вибрати плитку хоча б для тих зон, які найшвидше забруднюються, наприклад, біля раковини або на підлозі.
Одне з перших правил простого прибирання говорить, що чистоту простіше підтримувати потроху, але завжди, ніж рідко наводити повний порядок. Тому особливо важливі ті дрібниці, які допомагають щодня. Це, наприклад, захисні накладки на сливи в раковину – вони позбавлять проблем із забитими трубами.
Для того щоб зробити прибирання швидким і приємним, потрібно зробити всі поверхні легко доступними. Це насамперед стосується таких зон, як підлога під і за унітазом, простір під шафами тощо. Саме тому краще використовувати у ванній підвісну сантехніку та меблі. Також продумайте заздалегідь, як ви витиратимете пил з важкодоступних місць, можливо, варто відразу підкоригувати планування певних зон.
Звичайно, найшвидше в будь-якому приміщенні мажеться підлога, і ванна кімната не виняток. При виборі покриття для підлоги тут ми зазвичай орієнтуємося на безліч факторів, але ключовими все ж таки є вологостійкість і легкість в прибиранні. Якщо говорити про останнє, то не варто використовувати для ванної плитку з яскраво вираженою фактурою. Таке покриття, безумовно, дуже ефектно виглядає, але згодом у ньому буде накопичуватися бруд, а значить знадобиться частіше і ретельніше прибирання.
Чим менше поверхонь вимагають прибирання, тим простіше. Це означає лише одне: мінімалізм у ванній краще, ніж розставлені всюди безліч тюбиків і баночок. Залишіть на увазі тільки те, чим користуєтеся дуже часто, а решту краще забрати в закриті системи зберігання. До речі, саме організація зберігання – одне з найважливіших питань, яке необхідно продумати ще на етапі планування інтер’єру. Якщо площа приміщення дозволяє, встановіть у ванній закриту шафу або стелаж, також можна обладнати полиці під раковиною, в деяких випадках корисною є і простір під ванною.
Якщо ви знаєте, що у вас вдома жорстка вода, яка залишатиме білий наліт на поверхнях, краще вибрати білу затирку для плитки.