Як створити інтер’єр з морським характером
Хто з нас не мріяв хоча б недовго пожити у невеликому затишному будиночку біля моря? Білі стіни, натуральні матеріали, багато свіжого повітря та залиті сонцем кімнати. Морський стиль рік у рік не втрачає своєї популярності, адже він уособлює вічні цінності – близькість до природи, свободу та відчуття наповненості життя. Втім, навіть такий випробуваний часом стильовий напрямок трохи трансформується, набуваючи нових рис, продиктованих модою та смаками сучасної людини.
Так і морський стиль сьогодні став виглядати мінімалістичніше, ще свіжіше і просто.
Основа морського стилю полягає в достатку світлого кольору, в ідеалі це сяючий білий. Це спроба відтворити всередині приміщення те сліпуче сонячне світло, яким у погожий день залито морське узбережжя. Саме чистий білий відтінок як жоден інший відбиває світло і створює особливе відчуття свіжості та легкості. Використовуйте цей прийом максимально, хоча, звичайно, не можна заперечувати, що такий інтер’єр не найпрактичніший і найлегший у сенсі прибирання.
Смужки, особливо синьо-білі та червоно-білі, давно стали невід’ємним елементом морського стилю, проте зловживати цим прийомом не варто. Смужки хороші, але якщо ви хочете отримати інтер’єр у найсучаснішій інтерпретації морського стилю, варто використовувати їх дуже обмежено, а ще краще спробувати знайти свіжі, оригінальніші рішення.
Що стосується колірної палітри, то знову ж таки на думку спадають синій, червоний і білий. Сьогодні дизайнери пропонують взяти за основу ніжні, акварельні відтінки та поєднувати їх із білим. Такі тони, як приглушений бірюзовий, дуже світлий блакитний, сіро-блакитний, додадуть ще більше свіжості інтер’єру, при цьому виглядають не так побито.
Ще одна нагода вдихнути в морський стиль більше настрою сучасності – поєднувати його з елементами вінтажу. Старовинні предмети, вкриті патиною та слідами легкої потертості, особливо красиво розкриваються на тлі такого простого і розслабленого морського стилю.
Важливим елементом морського стилю був текстиль. Правильно підібрані елементи текстилю не дають простому оздобленню та лаконічним формам виглядати нудно. Віддавайте перевагу натуральним матеріалам, синтетика в її чистому вигляді ніяк не вписується в концепцію і стилістику цього напряму.
Для обробки стінок традиційно використовуються дерев’яні панелі, які, як правило, фарбують у світлі відтінки. Цей спосіб декору все ще актуальний, і, хоча вимагає більше фінансових та тимчасових вкладень, результат виглядає просто чудово.
Будинок на морському узбережжі, який ми беремо за джерело натхнення, завжди оформляється таким чином, щоб внутрішнє оздоблення і все наповнення було максимально натуральним. Це означає, що матеріали оздоблення стін, підлоги, стелі вашої квартири мають бути виготовлені із природних компонентів. Дерево, ротанг, льон, бавовна — ось лише мала частина того, що можна використати.
Без симпатичних аксесуарів не обійтися, але не потрібно додавати їх надто багато. Обмежтеся парою-трійкою акцентних деталей, які даватимуть прямий відсилання до морської стилістики: кілька великих черепашок або фоторамка, декорована канатом, шматочок дошки з малюнком.
Морський стиль зазвичай виглядає дуже розслаблено та просто, але він може бути іншим – елегантним та по-справжньому розкішним. Досить доповнити точно вивірену мінімалістичну основу декількома предметами мистецтва, що також дають посилання на морську тематику.
Важливо не лише створити красу, а й постійно підтримувати її. Морський стиль не терпить безладу, захаращеності, тому потрібно заздалегідь продумати закриті системи зберігання. Так ви зможете перемістити фокус з предметів, на які не хотілося б звертати увагу, на найкрасивіші та витончені елементи декору.
Великим плюсом цього стильового напряму є ще й те, що натхнення можна черпати нескінченно! Достатньо лише подивитись на море, у будь-яку погоду воно подарує вам ідеальну комбінацію фарб…і ось готова палітра, беріть та втілюйте.