Як створити інтер'єр, корисний для здоров'я
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як створити інтер’єр, корисний для здоров’я


Ні для кого не секрет, що навколишній простір має на нас безпосередній вплив. У метушні побутових справ, роботи, прискореного ритму сучасного життя ми може цього не помічати, але те, де ми живемо, насправді дуже важливо і багато в чому визначає те, як ми почуваємося.

Звідси, до речі, і глобальний тренд на екологічний дизайн – людина інтуїтивно прагне бути ближчою до природи, щоб заповнити енергію та сили. Останнім часом все частіше говорять про нову дисципліну у сфері архітектури та дизайну – нейроархітектуру. Ця наука описує, як наші свідомість та тіло реагують на різні умови нашого проживання, а саме перебування у різній архітектурі та інтер’єрах.

Багато в чому те, як ми почуваємося, наскільки нам комфортно і спокійно, скільки у нас сил, залежить від того, як облаштований наш будинок. Вивчаючи нейроархітектуру, можна виявити безліч цікавих ідей, які не так складно впровадити в інтер’єр, щоб зробити будинок ще більш затишним і привабливим і в результаті корисним для здоров’я, фізичного та психологічного.

001_home-design.jpg

Перший корисний принцип полягає в тому, щоб додати до інтер’єру спокою. Ми живемо в дуже динамічному світі, наповненому візуальною та іншою інформацією надміру. Тоді чому б не зробити хоча б свій будинок якимсь острівцем тиші? Для цього достатньо облаштувати лише одну або дві зони, вільні від всього, що відволікає, нехай це буде місце, де можна побути наодинці зі своїми думками або провести приємну бесіду з сім’єю. Хороший приклад: столик з кріслом на балконі або кімната, де ви займатиметеся лише своїм хобі.

002_home-design (1).jpg

Ще один дуже важливий для здоров’я та гарного настрою фактор – це світло, причому саме природне. Зверніть увагу на оформлення вікон у спальні: вночі необхідно забезпечити повну ізоляцію від вуличного світла, а вранці, розкриваючи штори, навпаки дати сонцю наповнити кімнату. Для комфортного та здорового сну потрібна повна темрява, тому звичайні штори краще доповнити блекаутами на вікнах.

003_home-design (2).jpg

Як було доведено вченими, світло впливає те, наскільки правильно працюють наші циркадні ритми, тобто фазу неспання і сну. І завадити природним процесам, а отже, і здоров’ю, може не лише світло від вуличного ліхтаря, а й світло від електронних пристроїв. Ось чому так важливо мінімізувати їхню присутність у спальні. Крім того, зверніть увагу і на те, як влаштовано систему освітлення в кімнаті. Недостатньо однієї люстри в центрі стелі, для гармонійного світла потрібні також локальні світильники, можливо, закарнизне світло, яке створить м’яку атмосферу.

004_home-design (3).jpg

Говорячи про інтер’єр, що сприяє хорошому самопочуттю, не можна не згадати про рівень шуму. Підвищений шум у житловому просторі створює дискомфорт, тому здебільшого ще перед початком ремонту варто продумати гарну шумоізоляцію, як мінімум у зоні спальні.

Окремо слід зазначити випадки, коли у квартирі відкрите планування, наприклад, як у типовій студії. Приватність спальної зони відсутня і зробити її тихою складно. Орієнтуйтеся на свої відчуття, і якщо вам не вистачає спокою для відпочинку, то краще все ж таки відокремити спальню за допомогою дверей.

005_home-design (4).jpg

Такий актуальний сьогодні дизайн з ухилом в еко насправді необхідний для всіх, навіть якщо ви вибираєте інший стильовий напрямок. Просто додайте в інтер’єр хоча б мінімальні нотки природи, і він вже буде відчуватися як щось більш гармонійне і привабливе. Якщо є можливість, не закривайте гарний вид із вікна шторами, поєднайте кімнату з балконом, який можна попередньо озеленити.

007_home-design (6).jpg

Нарешті, прагнете розумного мінімалізму, адже вільний простір завжди комфортніший, він наче наповнений повітрям і легкістю.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *