Як розставити меблі в спальні
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як розставити меблі в спальні


Спальня в першу чергу є місцем для повноцінного відпочинку та сну, у зв’язку з чим меблювання в цій кімнаті має бути максимально зручним, теплим і затишним. Дуже важливо при виборі меблів для спальні звернути увагу на всі необхідні для комфорту деталі: матеріал, колір та фасон. Ну а відштовхуватися необхідно безпосередньо від планування приміщення і, звичайно, від наявності фінансових можливостей. До речі, про планування – бажано пристосувати під спальню кімнату геометрично правильної форми, тобто. це може бути квадрат, прямокутник чи восьмикутник. Іншими словами, кімната не повинна мати гострих кутів, інакше їх рекомендується змінити, наприклад, за допомогою штор чи дзеркал. А стеля в ідеалі має бути безболічним, прямим і не нахиленим.

Ліжко – найважливіший предмет меблів

Роль зручного та красивого ліжка в спальній кімнаті надзвичайно велика. Для цього для початку слід визначитися зі стилем інтер’єру, буде він класичним або, наприклад, стилі мінімалізмувідповідно, тому вибирати ліжко. І найперше, на що слід звернути увагу після того, як стиль буде визначений – це узголів’я, оскільки воно є не тільки конструктивним елементом, але й насамперед задає тон інтер’єру всієї кімнати та надає їй певного стилю. Голови за своєю функціональною ознакою поділяються на три види:

  • стаціонарне — такими узголів’ями забезпечені більшість ліжок, мінус таких конструкцій полягає в тому, що замінити одне узголів’я на інше не надається можливим, тому краще не намагатися руйнувати ліжко, яке порядком набридло, а просто вивезти його, наприклад, на дачу, а замість придбати нове ;
  • приставна — сама назва говорить за себе, голова являє собою окремий елемент, в даному випадку утворюється ніша на ширину матраца з вибудованих блоків, в основі узголів’я знаходиться об’єднуюча плита, крім звичайних модулів для зберігання речей (комодів, ящиків, тумб), в комплект можуть також входити перехідні елементи (стільниця для туалетного столика, дзеркало), приставне узголів’я дуже зручне, т.к. кожна людина може сконструювати його, виходячи з власних запитів та переваг, одним словом, така модель узголів’я дуже функціональна;
  • навісне узголів’я — представляє найоригінальніший і витончений вигляд, подібний до мальовничого полотна, найпростіший варіант — це рама, що набивається наповнювачем і покрита зверху оббивкою, зазвичай висота спинок досягає 110 см від підлоги, у зв’язку з чим їм важко під власною вагою триматися вертикально, тому вони кріпляться до стіни, щоб конструкція була надійнішою, а ліжко просто присувається поруч, подібні моделі зазвичай йдуть у комплекті з ліжком, хоча пропонуються й універсальні змінні, що стосується інших варіантів – вони зазвичай нагадують картини і також кріпляться за допомогою петель з зворотного боку. , вішаються вони на будь-якій висоті, з ними поєднується як низькі, так і високі матраци, єдиний мінус — розташування ліжка можливе лише головою до стіни

У зв’язку з переліченим вище, при виборі типу узголів’я необхідно звернути увагу не тільки на естетичну сторону, але і на габарити, а також, чи є необхідність у поєднанні узголів’я, наприклад, з тумбою. При виборі матраца термін його служби, як і ціна, визначається кількістю у ньому пружин, тобто. чим їх більше, тим вища якість, ціна та термін експлуатації.

Ліжко обране, що далі?

Після того, як правильний вибір ідеального ліжка зроблено, постає питання, а що далі? Адже меблі для спальні — це не тільки ліжко, але і ще цілий ряд предметів, таких, як шафи, столики, комоди, дзеркала, тумбочки та інше. На чому ж зупинитися і як далі облаштувати спальну кімнату максимально зручною і комфортною? Яким би не був стиль інтер’єру, він завжди матиме гармонійний вигляд, якщо всі предмети меблів будуть виконані з одного матеріалу. Найбільш якісним та екологічним матеріалом, безумовно, вважається класичне дерево.

По-перше, меблі є невід’ємною частиною нашого побуту, а особливо меблі для спальні, адже саме з них починається день і триває він знову ж таки, виходячи з того, наскільки добре ти виспався. Тобто. спальня — це запорука психологічного та фізичного самопочуття. У зв’язку з цим підхід повинен бути вкрай скрупульозним, а всі предмети меблів обов’язково повинні поєднуватися зі смаками та характером своїх господарів.

Красиві світлі спальні

Після того, як ліжко вибрано, слід подбати про інші необхідні предмети меблів. Якщо потрібно заощадити вільне місце у приміщенні, ідеальним рішенням буде придбання шаф-купе із розсувними дверима. Також візуально збільшить простір туалетний столик з дзеркалом, який може бути з однією або двома тубами, а також, з одинарним або потрійним дзеркалом. До речі, замість столика за бажанням можна придбати комод, який теж комбінується із дзеркалом.

Дзеркало у спальній кімнаті

Надзвичайно функціональним предметом є тумбочки, на яких ми зберігаємо речі, які завжди повинні бути «під рукою». Якщо дозволяє площа приміщення, то меблева стіна вигідно оформить спальню стильно. А якщо такої можливості немає, рекомендується наповнити кімнату великою кількістю дзеркал, що створить ефект збільшення простору. Особливо ефектні дзеркала на стінах, а також на дверях меблів в оригінальних піддзеркальниках.

Приліжкова тумбочка

Спальня — це, перш за все, місце для відпочинку та сну. Однак, за бажанням господарів інтер’єр можна доповнити баром, тренажером або бібліотекою, правда, в такому випадку вкрай доцільно провести зонування приміщення, наприклад, за допомогою різного рівня підлоги чи стелі або за допомогою освітлення.

Зонування у спальній кімнаті

Якщо меблювання зробити за допомогою спального гарнітура

В даний час вибір спальних гарнітурів надзвичайно широкий абсолютно в будь-яких стильових рішеннях, якими обумовлений не тільки їх зовнішній вигляд, але і конструкція меблів, а також склад гарнітура.

Традиційний набір меблів для спальні — це двоспальне ліжко, комод з ящиками, дві тумбочки, велика шафа для одягу і тумба або туалетний столик з дзеркалом. Класичний варіант ліжка — це споруда з великим високим узголів’ям, невеликим підніжжям та бічними панелями, виконаними в єдиному стилі. Ліжко може бути прикрашене розписом, інкрустацією чи різьбленням. Традиційні тумбочки складаються з трьох висувних ящиків, а ящики комода широкі і глибокі для речей більші. Також до складу гарнітура можуть додатково входити тумби або туалетні столики, за якими зручно сісти біля дзеркала.

Якщо ж говорити про стиль мінімалізму, то тут на противагу класичному стилю присутня найменша кількість меблів та декору. Обстановка спальні в стилі мінімалізму може складатися взагалі з одного ліжка, зі спинки якого, наприклад, висуваються полички, а предметами ліжка можуть бути тумби з відкритими полицями.

В яких тонах найкраще підбирати меблі для спальні

Насамперед, це залежить знову ж таки від площі приміщення. Якщо спальна кімната невелика, меблі не повинні бути яскравими, як і гарнітур в єдиному стилі навряд чи підійде — все це не сприятиме затишку та комфорту. А якщо до того ж кімната ще й темна, то ідеальним рішенням будуть меблі в світлих тонах і велика кількість дзеркал.

Невелика гарна спальня

Якщо ж кімната навпаки велика і простора, то в такому разі меблі з насиченими тонами сприятимуть розслабленню. Але слід пам’ятати і про те, що надто яскраві кольори, як і освітлення, для спальної кімнати не рекомендуються. Все-таки це місце для відпочинку.

Яскрава спальня

Психологами відмічено, що оптимальними тонами для спальні є пастельні (колір слонової кістки, бежевий або молочно-білої ванілі). Однак, якщо кімната з надлишком сонячного світла, то найкраще використовуватиме холодні тони.

Як правильно розставити меблі у спальні

Ну, по-перше, почнемо з ліжка – найголовнішого предмета у кімнаті. Встановити її потрібно узголів’ям на північ до стіни, але не до вікна, причому, щоб уникнути різних негативних моментів, що впливають на відпочинок та благополуччя подружжя. Наприклад, людина, що лежить на ліжку, в жодному разі не повинна бачити своє відображення у дзеркалі. Зазвичай двоспальне ліжко встановлюється узголів’ям біля стіни, при цьому повинні залишитися проходи не менше 70 см з кожного боку.

Якщо ж кімната вузька, то ліжко найкраще розташувати впоперек. В окремих випадках найбільш підходящим виявляється варіант кутового розташування узголів’я, при якому ліжко розміщується по діагоналі від вікна і входу кімнати — таке положення ліжка візуально розширює її. У спальні з наявністю двох дверей ліжко найкраще розташувати так, щоб у поле зору людини, що лежить на ній, потрапляли обидва входи.

Тумби розташовуються біля узголів’я ліжка. Кути приліжкових тумбочок також не повинні бути спрямовані гострими кутами на господарів. Не допускається наявність над ліжком різних балок чи полиць.

Шафка встановлюється після того, як встановлене ліжко. Він може бути окремим або вбудованим. Вибір місця залежить від розмірів та форми приміщення. Наприклад, якщо кімната вузька з невеликим вікном, слід ставити шафи вздовж довгої стіни, т.к. приміщення треба навпаки скоротити, тобто. скоригувати його форму. Якщо кімната невелика, то від комода, наприклад, найкраще, зовсім відмовитися і зберігати білизну в ліжку, що висуваються.

Всі інші додаткові предмети меблів розміщуються на вільні місця, що залишилися після встановлення ліжка, шаф і тумбочок для ліжок відповідно до зручності і функціональності.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *