Як розмістити мальовничі полотна картин в інтер'єрі квартири
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як розмістити мальовничі полотна картин в інтер’єрі квартири


Правильне розміщення картин та фотографій

Живопис увійшов у побут людини у дуже давні часи. Привабливі гравюри, картини, фотографії можуть змінити будь-яке житло, роблячи його комфортним і особливим. Майстерно розміщувати картини в інтер’єрному стилі – досить складна справа. Це ціле мистецтво. Обдумана добірка елементів для декору, у тому числі картин та художніх фотографій є дуже важливим аспектом оформлення стилю інтер’єру. При розвішуванні подібних об’єктів на стінах потрібно враховувати правила оптичної рівноваги.

Рекомендації щодо розміщення картин у внутрішньому оздобленні приміщень

Ми поділимося з вами секретами, за допомогою яких ви відчуєте гармонію у своїй оселі. Картини стануть для вас справжнім джерелом задоволення:

  • Постарайтеся розмістити незначні за розміром картини в інтер’єрі (фотознімки, офорти, гравюри) так, щоб їх можна було легко розглянути з близької дистанції (наприклад, з 1 метра). При цьому вони повинні розташовуватися трохи нижче рівня погляду людини, що стоїть (найкраща висота — 150 сантиметрів).
  • У процесі вибору картин великих розмірів та ще й з великими малюнками важливо забезпечити її правильний огляд з відстані в кілька метрів.
  • Великий розмір картини та її інтенсивний колір можуть змінити сприйняття всього інтер’єру кімнати – зорово зменшити площу надмірно просторої кімнати. Саме тому потрібно врахувати ці фактори у процесі вибору чудових творів мистецтва.
  • Картина середнього чи великого формату виглядатиме набагато краще, якщо її центр розмістити на висоті рівня погляду (160 сантиметрів).
  • Якщо стінну поверхню наділити активною текстурою або розфарбуванням і розмістити картину в декоративне паспарту з широкими полями, то художні деталі картини і тонкі переходи не загубляться на тлі візерункової або фактурної перегородки.
  • Потрібно врахувати і архітектурний поділ поверхні стіни, розташування верхнього краю дверей, горизонтальний поділ меблювання, наявність виступів камінів та карнизів. Причому треба композиційно «прив’язати» формат картини до подібних ліній.
  • Слід пам’ятати, що великі за розмірами картини в інтер’єрі кімнати небажано ставити над невеликими картинами, оскільки верхні зображення можуть візуально «тиснути» на нижні.

Горизонтальні лінії

Якщо ви хочете розмістити на перегородці або стіні кілька картин підряд, то компонуйте їх так, щоб нижній край рам утворював одну горизонтальну лінію. Якщо вам до душі припадуть 2 ряди картин, то вирівняйте верхні краї ряду по одній горизонтальній лінії. Нижні краї нижнього ряду картин при цьому треба вирівнювати по іншій лінії.

Око людини вкрай чутливе до горизонтальних прямих ліній та їх поділу. Відповідно, якщо лінії «стрибатимуть», то увага глядача зосередиться на просвітах між картинами, що висять. Це послабить сприйняття витворів мистецтва.

Можна покращити пропорції інтер’єру за допомогою картин. Наприклад, горизонтальний ряд прекрасних художніх творів може зорово підвищувати ширину перегородки і висоту кімнати. Якщо ви бажаєте візуально зменшити довжину вузької та довгої кімнати, то повісьте на торцевій стіні велику картину з яскравим зображенням.

Якщо ж у вас в будинку є камін, розмітте над ним картину великих розмірів. Вона буде композиційним центром кімнати. Дизайнери-фахівці рекомендують повісити і невеликі картини над каміном, залишаючи трохи вільного простору біля неї. Ці варіанти розташування картин привернуть увагу до сюжету, зображеного на полотні.

Підсвічування картин в інтер’єрі

Перш ніж приступати до розміщення картин, треба знати дещо і про їхнє підсвічування. По-перше, дуже важливо зробити чудове освітлення всього приміщення, яке передбачається прикрасити витворами мистецтва.

Може бути використана і додаткове підсвічування картин для освітлення високих картин або тих картин, які повинні бути виділені із загальної маси. Хороший варіант — вбудовування підсвічування картини у раму.

Головними проблемами при облаштуванні підсвічування картини є тіні та відблиски. Ми можемо порадити перемістити лампу або змінити кут нахилу світильників і картин: треба визначити точку, з якої світло, що падає на картину, виключатиме виникнення відблисків і тіней. Використовуйте галогенні низьковольтні лампи. Вони компактні за розмірами. Такі світильники випромінюють спрямований потік білого кольору. Вони не спотворюють природні фарби полотен.

Зазначимо, що при правильному розміщенні картин у внутрішньому оздобленні приміщення та заміні старих рам на нові красиві рами, можна продовжити життя улюбленим картинам.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *