Як прикрасити вітальню, оформлену в нейтральному стилі
Говорячи про нейтральний стиль, ми зазвичай не маємо на увазі якийсь певний напрямок в дизайні, адже нейтральними можуть бути різні стилі. Вся справа в ідеї, що об’єднує, яка полягає в простоті, легкості і лаконічності. А вона в свою чергу може бути виражена такими прийомами як: чистота форм і ліній, стримана, базова колірна палітра, присутність натуральних матеріалів в обробці, прості та функціональні сучасні меблі і так далі.
Нейтральний інтер’єр виглядає дуже красиво, але тільки в тому випадку, якщо не скочується в надмірний аскетизм і не стає нудним, невиразним. Як знайти та витримати цей баланс? На допомогу, як завжди, приходить робота з аксесуарами та увага до деталей. Розберемося докладніше на прикладі інтер’єру вітальні, для якої нейтральний тон підходить ідеально.
Перше правило полягає в тому, щоб знайти та акцентувати переваги самого приміщення. Вони точно є у будь-якій вітальні, будь то великі вікна, багато сонячного світла, висока стеля, камін, красиві пропорції кімнати, еркер або цікаве планування. Навіть якщо вам здається, що ваша вітальня зовсім звичайна і позбавлена будь-яких унікальностей, їх можна створити, наприклад, спроектувати в центрі фальшкамін або просто наголосити на простоті і не перевантажувати кімнату візуально. Відштовхуйтеся від плюсів самого приміщення, виділяйте їх, і цілком можливо, цього вже вистачить, щоб нейтральний інтер’єр виглядав ідеально.
Нейтральна гама, як правило, складається зі світлих та дуже світлих тонів: бежевого, сірого, кремового, молочного. Для того, щоб розбавити таку палітру та зробити її цікавішою, можна додати один акцент темного кольору, наприклад, чорного або глибокого коричневого. У випадку інтер’єру вітальні це може бути предмет м’яких меблів або великий, виразний аксесуар.
Втім, якщо ви не хочете таких виражених контрастів, можна використовувати різні породи дерева для створення більш об’ємної колірної композиції. Світлі породи, такі як сосна або береза, чудово доповнюють нейтральний інтер’єр, але ви цілком можете змішувати їх з предметами, наприклад, з темного дуба. Виходить дуже м’який, природний контраст, який надає нейтральній палітрі гармонійного вигляду.
Не забувайте про важливість освітлення, яке багато в чому визначає, як буде виглядати інтер’єр. Для нейтральної гами потрібне досить яскраве світло, не надто холодне, таке, що не спотворюватиме відтінки. Продумайте центральне джерело світла, ним може бути велика люстра в центрі стелі, а також додаткове світло: торшери, бра, настільні лампи.
Для того, щоб урізноманітнити нейтральну колірну гаму, можна використовувати принти. Найбільш стримано і елегантно виглядає принт смужка, яка поєднує в собі два базові відтінки або навіть два тони одного кольору. Такий скромний малюнок задасть ритм і зробить загальну композицію динамічнішою, але водночас не сперечається з основною ідеєю.
Один із найбільш ефектних способів прикрасити будь-яку вітальню – розмістити на стінах картини чи фотографії у гарних рамах. Щоб витримати задану колірну гаму, краще вибирати картини в тих же відтінках, що меблі та оздоблення. Також дуже добре виглядатимуть об’єкти, виконані в акварельних тонах.
Звичайно, не можна не згадати про живі рослини, саме вони здатні вмить перетворити та оживити будь-який інтер’єр. Лаконічна пастельна гама може стати ідеальним фоном для соковитої зелені, і не так важливо, вибираєте ви буйне листя і пишні кущі або зовсім невеликі сукуленти.
Ще один стильний спосіб прикрасити вітальню – робота із фактурами. Дуже гармонійно можна розбавити нейтральну палітру, якщо поєднувати матеріали із контрастною текстурою. Такий прийом зробить інтер’єр більш затишним та гармонійним.