Як прикрасити інтер’єр за допомогою яскравих тропічних відтінків
У період такої тривалої зими нам усім хочеться яскравих фарб та радісних вражень. Якщо відпустка ще далеко, а навколишня дійсність здається трохи потьмянілою, саме час додати кольори в інтер’єр. Тут якраз доречно згадати про один із найгучніших трендів останніх сезонів, а саме про тропіки. Соковиті, наповнені енергією та сонцем фарби моментально змінюють настрій та сприйняття навколишньої дійсності.
Однак, якщо велика кількість яскравих відтінків червоного, зеленого, жовтого, а тим більше їхнє змішання здається вам занадто сміливою ідеєю, можна обмежитися точковими акцентами. Так, наприклад, достатньо вибрати один з універсальних кольорів і ввести його в палітру. Варіацій може бути дуже багато, але найкраще працюють наступні шість відтінків.
Бірюзовий. Цей дивовижний відтінок міцно асоціюється з кольором морської води, він будить найприємніші спогади і дуже ефектно виглядає майже в будь-якому інтер’єрі. Безперечно, бірюзовий має яскравий характер, але його інтенсивність нівелюється явно вираженою м’якістю та приглушеністю. Все це робить бірюзовий доречним у всіх приміщеннях, можна варіювати на свій смак його об’єм. В інтер’єрі цієї ванної кімнати насичений відтінок поєднується з великою кількістю нейтральних кольорів, що створює спокійну, але не нудну комбінацію.
Для виразнішої палітри бірюзовий можна поєднувати з помаранчевим, персиковим, рожевим або, як у цьому випадку, жовтим.
Життєрадісний мандариновий тон – ще один ідеальний колір, який додасть нове звучання інтер’єру спальні, спочатку оформленому в нейтральній світло-бежевій гамі.
Багатьом здається, що помаранчевий колір дуже примхливий і складний у роботі. Почасти це так, але точно не щодо трохи приглушеного відтінку мандаринового. Він дуже гарний навіть у компанії синього, блакитного, та деяких варіацій фіолетового та рожевого кольорів. Така гама дуже виразна, тому потребує стриманого оточення.
Канарковий жовтий, мабуть, можна назвати найоптимістичнішим відтінків з усіх! Цей світлий, м’який жовтий наче наповнений сонцем. Як і будь-який інший яскравий тон, канарковий варто вводити в палітру малими дозами, а поєднувати його краще з чистим білим кольором.
Більшість жовтих відтінків дуже добре виглядають поруч із зеленими, канарковий не виняток. Також його можна комбінувати з бірюзовим та відтінком фуксії. А ось для того, щоб трохи знизити яскравість жовтого, краще поєднувати його не з білим кольором, а чимось нейтральнішим, наприклад, з бежевим або сірим.
Незважаючи на те, що всі кольори в цьому списку можна назвати дуже помітними, наступний тон гарантовано підійде всім. Це ще одна варіація бірюзового, але вже набагато легша – блакитний, розбавлений білим і в якому явно читається зелений підтон. Він надає інтер’єру дуже легкого, свіжого настрою, можна сказати, що це ідеальний колір для створення декору в морській стилістиці.
Подібні відтінки дуже хороші для комбінацій з виразнішими акцентними кольорами. Так, наприклад, легкий блакитно-бірюзовий доречний у поєднанні з насиченим жовтим і навіть фуксією. Він виступає у ролі нейтрального тону у разі, тоді як поруч із білим чи бежевим навіть розбілений бірюзовий спрацює як акцент.
Говорячи про відтінки, які прийнято називати тропічними, не можна не згадати фуксію.
Звичайно, настільки насичений тон найкраще комбінувати з нейтральними кольорами, однак і точкове введення яскравих відтінків виглядає дуже стильно.
Кораловий колір також моментально перетворює навіть найпростіший інтер’єр. Однак, при його використанні потрібно особливо уважно підбирати навколишню гаму, адже кораловий може виглядати по-різному в залежності від того, який колір і світло його оточує.