як прикрасити екстер'єр будинку декоративним каменем
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

як прикрасити екстер’єр будинку декоративним каменем


Для благоустрою території на присадибній ділянці використовують безліч технік. Усі вони спрямовані на створення обжитої та доглянутої території, яку можна використати для відпочинку.

Серед методів облагородження території можна виділити найпопулярніші:

 • створення газонів;
 • облаштування клумб та квітників;
 • будівництво фонтанів, штучних озер та інших водойм;
 • посадка декоративних рослин;
 • укладання доріжок;
 • оформлення огорож та багато іншого.

Окремим етапом прикраси території є застосування каменю для декоративних і практичних цілей.

Камінь більшою мірою здатний сформувати та реорганізувати простір. Його застосування в ландшафтному дизайні дає можливість забезпечити не лише сезонну красу природи у вигляді зелених дерев та квітів, а й створити постійний рукотворний образ природи у межах присадибної ділянки. Залежно від обраного проекту каміння може бути як основними елементами, і фоном інших дизайнерських рішень. З огляду на цей факт є кілька основних способів формування об’єктів з каменю.

З використанням каменю можна створити якусь подобу японського саду. Тут камені є центральними елементами і самі по собі є витвором мистецтва. Застосовуючи цей матеріал, потрібно підкреслити унікальність кожного каменю. Спеціально для цього деталі підбираються за формою, кольором та текстурою. Споглядання дільниці, що вийшла в результаті, повинно приносити умиротворення і відчуття гармонії.

Популярним способом використання каменю у ландшафтному дизайні є оформлення альпійських гірок. Ця споруда сама по собі є частиною ботанічного саду, тому що використовується для демонстрації гірських рослин. У технологію будівництва входить споруда штучного схилу із щебеню, граніту, пісковику та вапняку. Найкраще викладати натуральний камінь. Рослини на такій гірці чудово збережуться протягом року.

Ще один спосіб створення рельєфу на присадибній ділянці – спорудження рокарію. Основною характеристикою є контраст між великими каменями і дрібним щебенем, а також легкими тонкими рослинами, які ростуть серед грубого каменю. Основним елементом для рокарію будуть камені. При цьому наявність схилу зовсім не є обов’язковою. Рокарій — це лише імітація кам’янистого рельєфу і для створення необхідної картини підійдуть будь-які рослини, а не тільки гірські, як у випадку з альпінарієм.

В окрему групу можна виділити кам’янисті сади. Для такого оформлення підійде велика ділянка землі, якою у довільному порядку розподіляються камені та рослини, імітуючи гірську місцевість. Цей елемент ландшафтного дизайну дуже поширений і використовується як доповнення до садово-паркових зон. Тут допускається використання підпірних стін, плитки та мощення доріжок.

Будь-яка споруда з каменю, що передбачає посадку рослин, потребує догляду. Рослинність потрібно підстригати, видаляти бур’яни та сухі стебла. Така турбота забезпечить ландшафт саме той вид, який був задуманий дизайнером. Якщо для проекту були обрані примхливі рослини зі складним доглядом, то краще звернутися до садівника-професіонала.

Вибір матеріалу для створення кам’яних елементів садового ландшафту є великим. Але останнім часом натуральний камінь потіснив решту варіантів. Пояснити це можна різноманітністю порід:

 • галька;
 • граніт;
 • мармур та інші.

А також безліччю форм обробки:

 • шліфований;
 • колото-пиляний;
 • колотий та інші.

Єдиним недоліком природного каменю може стати висока ціна такого оздоблювального матеріалу. Але й переваг у нього багато:

 • міцність;
 • різноманітність можливостей обробки;
 • безліч порід, відтінків, текстур.

Після перерахованих порід популярним також вважається вапняк. Таким попитом цей матеріал завдячує різноманітності палітри. Сфера застосування цього каменю дуже широка і поширюється як на зовнішні роботи та облагородження території, так і на внутрішнє оздоблення будівлі.

Трохи заощадити допоможе плитняк. Необроблений його різновид коштуватиме дешевше, ніж оброблений. Якщо і цей варіант здасться дорогим, можна вибрати штучний камінь. Перевагою такого матеріалу є велика кількість кольорів, що виходить за межі натуральних відтінків. Але його міцність не зрівняється з природним каменем.

Цікавими декоративними властивостями має галька. Оригінальний бордюр із дрібних камінців навколо дерева чи клумби прикрасить будь-який сад. Гальку можна просто розсипати газоном. Цей прийом надасть ділянці чарівності.

Гальку можна використовувати для обробки доріжок та невеликих майданчиків. Якщо покрити великою галькою простір навколо басейну, то, ступаючи босоніж ногами, можна відчути себе на пляжі. Іноді камінь замінюють на дерев’яне коло, але цей варіант не здатний прослужити тривалий час. Отже, перш ніж вибрати матеріал для покриття, слід оцінити, наскільки інтенсивно використовуватиметься поверхня, призначена для облицювання.

Для декорування об’єктів ландшафтного дизайну можна використовувати:

 • авантюрін;
 • доломіт;
 • шаруватий кварц;
 • рельєфний сланець.

При виборі каменю слід врахувати:

 1. Вид каменю повинен відповідати тому елементу декору, який створюватиметься з нього. Для підпірних стін та терас підійде осадова порода приглушених квітів. Рокарії можна прикрасити тим матеріалом, який переважає у загальному оформленні, додавши контрастні вкраплення з інших матеріалів. Альпійські гірки гармонійно виглядають, якщо вони зібрані з великих валунів вулканічного походження. Водойми краще викладати галькою і гладким великим камінням.
 1. При виборі матеріалу слід враховувати погодні умови, в яких він буде експлуатуватися. Наприклад, водойми в холодну пору року замерзають і не кожен камінь витримає такі перепади температур. Щоб уникнути руйнування, необхідно вибирати камінь із мінімальним рівнем вбирання вологи.

Ще однією знахідкою в облаштуванні земельних ділянок став камінь, що світиться. Сфера застосування такого незвичайного матеріалу є широкою. Кожен об’єкт ландшафтного дизайну може бути прикрашений таким елементом. Намічені камінням доріжки, що світяться, викличуть захоплення відвідувачів. А дно басейну, вимощене такими чарівними світильниками, додасть до нічного саду романтичності.

Цей матеріал дуже міцний та зносостійкий. Багато фірм пропонують різноманітність форм та розмірів. Можна виготовити облицювальний матеріал, що світиться самостійно, використовуючи спеціальну фарбу.

Для отримання ідеального результату в процесі облаштування ділянки необхідні два основні фактори: хороший проект та високоякісні матеріали. При грамотному використанні цих двох компонентів присадибна територія стане улюбленим місцем відпочинку для сім’ї.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *