Як прикрашати невелику вітальню
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як прикрашати невелику вітальню


Планування інтер’єру невеликої кімнати завжди є непростим, адже для того, щоб створити затишний і зручний простір, потрібно врахувати безліч нюансів і завжди пам’ятати про ергономічність. Але коли йдеться про вітальню маленької площі, розробка інтер’єру стає ще цікавішим процесом.

Як вмістити в такому випадку в одному місці і місткий диван, і зручні крісла, при цьому продумати зони для зберігання і не забути про декор? У вітальні повинні комфортно почуватися не тільки всі члени сім’ї, але й гості, які тут нерідко збираються. Але навіть на цьому складності не закінчуються, адже нерідко саме у вітальні ми хочемо також облаштувати невеликий домашній офіс або, наприклад, їдальню. У професіоналів є відповіді на всі ці питання, вони допоможуть зробити навіть із дуже компактної вітальні зробити затишну та стильну зону відпочинку.

001.jpg

Вітальня невеликого розміру тільки виграє, якщо для обробки її стін ви оберете шпалери світлих або нейтральних тонів з цікавою фактурою. Також можна скористатися класичним прийомом та прикрасити одну зі стін дзеркалом. Саме дзеркало якнайкраще доповнить інтер’єр вітальні, особливо в тому випадку, коли кімната не тільки невелика, але й затемнена. Повісьте дзеркало навпроти вікна, це дасть більше світла та об’єму приміщенню.

002.jpg

Обов’язково продумайте системи зберігання, навіть якщо на перший погляд може здатися, що у вітальні зберігати нічого. Справа в тому, що закриті шафки і комоди допомагають уникнути ситуації, коли дрібниці, розкидані там і тут, псують загальну «картинку». Маленька кімната вимагає ідеального порядку, так що краще все, ніж ви не користуєтеся прямо зараз, відразу ж прибирати всередину шаф.

003.jpg

Якщо стеля у маленькій вітальні висока, можна сміливо вважати це великою удачею, адже така особливість дозволяє задіяти кімнату не лише по горизонталі, а й по вертикалі. Це означає, що обов’язково потрібно підкреслити висоту стін, наприклад, розмістивши на одній із них колекцію постерів чи картин. Навіть такий, здавалося б, незначний декоративний прийом робить невелике приміщення більш просторим та об’ємним.

004.jpg

Ще одне важливе питання, яке належить вирішити, полягає у виборі відповідного дивана. Саме диван є ключовим елементом, центром будь-якої вітальні. Але якщо площа кімнати невелика, то не варто купувати об’ємний диван, навіть якщо здається, що він необхідний. Справа в тому, що для гармонійного і затишного інтер’єру, необхідно обов’язково деяке вільне місце, це важливо і для комфортного переміщення по кімнаті. Замініть класичний диван компактнішою моделлю простого дизайну, без зайвих декоративних елементів, в ідеалі на невеликих відкритих ніжках — це робить його візуально ще легше.

005.jpg

Втім, якщо ви все ж таки віддаєте перевагу місткім і об’ємним диванам, радимо розглянути кутові варіанти. Як би дивно це не звучало, але дуже потужний кутовий диван здатний зробити невелику кімнату більш просторою. Він складається з декількох секцій, і навіть простір внутрішніх ящиків можна використовувати для зберігання, але, при цьому, сприймається такий предмет як цілісне, а значить і не дуже велике.

006.jpg

Додайте в декор вітальні живі рослини, вони допоможуть зробити будь-який інтер’єрний стиль цікавішим та «домашнім». Велика квітка, розташована в кутку, візуально приховує реальний обсяг простору, тому здається, що кімната трохи більше. А маленькі та середніх розмірів квіти добре розташовувати на тумбах та столиках.

007.jpg

Намагайтеся вибирати багатофункціональні предмети інтер’єру, адже в невеликому просторі так важливо, щоб кожен елемент використовувався якнайактивніше і часто. Пуфи, які мають порожнину для зберігання всередині, пересувний столик, меблі-трансформери – все це чудові приклади того, як один предмет може виконувати кілька функцій.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *