Як правильно зберігати віскі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як правильно зберігати віскі


Віскі є міцним спиртовим напоєм, який може зберігатися протягом багатьох років. Але для цього йому потрібно забезпечити відповідні умови. Наприклад, віскі у магазині обов’язково розташовують у спеціальному відділі, та забезпечують оптимальний рівень вологості. У домашніх умовах теж не важко створити оптимальний мікроклімат для зберігання відкритої та закритої пляшки. Давайте дізнаємося, що потрібне для цього.

Основні умови правильного зберігання

Щоб віскі довго зберігало первозданний смак та аромат, необхідно підтримувати на належному рівні такі параметри:

  • температуру;
  • освітлення;
  • повітря.

Сонячне проміння здатне викликати хімічні реакції, які негативно впливають на смак алкоголю. У процесі вивільняються певні кислоти, які мають гіркоту. В результаті віскі втрачає м’якість, а післясмак має спиртові ноти. Експерти зазначають, що такі реакції у міцному напої проходять досить повільно. Але цього достатньо для зміни смакового букету не на краще.

Крім цього, довге перебування під гарним освітленням сприяє зміні кольору. Ще одним фактором, що впливає на смак віскі, є температура. У разі діє наступна закономірність: що вище піднімається температура, тим активніше відбувається випаровування. Це стосується навіть закритих пляшок. Але надто низька температура в приміщенні теж здатна нашкодити напою.

Постійна дія холоду призводить до появи осаду на дні. Пластівці можуть з’являтися як у дорогих, так і в дешевих віскі. Особливо небезпечні різкі перепади температурного режиму для алкоголю. Не варто допускати зміни температури навіть у діапазоні 3 градусів. Внаслідок цього пляшка та пробка нерівномірно розширюються, і туди може потрапити повітря, яке активізує окислювальні процеси.Як правильно зберігати віскі

Правильне становище та місце

На думку багатьох експертів, віскі варто зберігати у сухому темному льоху, де температура повітря варіюється в межах 15-18 градусів. Забезпечити такі умови можуть далеко ще не всі, тому можна розглядати інші варіанти зберігання. Щоб забезпечити оптимальні умови будинку, варто помістити пляшку в закриту шафку, на яку рідко потрапляють сонячні промені. Поряд із ним також не повинно бути нагрівальних пристроїв.

Якщо є можливість, можна замовити спеціальну шафку, яка доповнює інтер’єр. Окремо варто розглянути положення пляшок. Віскі прийнято зберігати лише у вертикальному положенні, причому пробка повинна бути спрямована вгору. Причина проста – високий відсоток алкоголю у напої при взаємодії з матеріалом пробки провокує повільне розкладання останньої. Крихітки пробки навряд чи підкреслять насичений смак та оригінальний аромат.

Зберігання відкритих пляшок віскі

Для відкритих пляшок існують спеціальні правила зберігання:

  • оригінальну пробку не варто використовувати для подальшого зберігання (для цієї мети ідеально підійдуть пластикові ковпачки);
  • у пляшку обов’язково потрапляє кисень, який викликає незворотні наслідки, тому варто уникати попадання нових порцій повітря;
  • швидкість оксидації безпосередньо залежить від кількості кисню у пляшці (якщо ємність наповнена на 2/3, то нормальний смак зберігатиметься приблизно рік).

Усі зазначені правила діють лише якісного алкоголю, придбаного в перевірених продавців. Неякісні товари та підробки можуть зовсім інакше реагувати зміну умов і швидко видихатися. Якщо ви помітили хоча б одну ознаку, слід відмовитись від обраного напою.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *