Як правильно вибрати шпалери під фарбування
Шпалери під фарбування ще нещодавно були на піку популярності. Користувачам імпонувала можливість їх легкого оновлення. А з появою на ринку величезного асортименту декоративних штукатурок їхня популярність трохи втрачена. Але шпалери під фарбування і сьогодні вважаються оптимальним варіантом для щасливих батьків маленьких дітей, які прагнуть залишити сліди своєї творчої активності всюди.
Головною перевагою таких шпалер і, напевно, єдиною причиною їх використання можна вважати можливість періодично змінювати декор стін з мінімальними витратами. Фарбування та перефарбовування поверхонь стін – процес не трудомісткий. А фарби на водяній основі нетоксичні і сохнуть досить швидко на відміну від штукатурок.
Але фарбуванню можна піддавати не будь-які шпалери, а лише спеціальні «під фарбування», які мають високий рівень вологостійкості. При цьому, матеріал, з якого виконані такі шпалери відмінно «утримає» пігмент (вбирає фарбу). Для того, щоб дізнатися як правильно вибрати шпалери під фарбування, розглянемо кожен вид докладніше:
Паперові
Вони, як правило, тиснені та двошарові, а верхній шар просочений водовідштовхуючим складом. Існують паперові шпалери, які мають проміжний шар, що містить деревні стружки і тирсу для створення рельєфної поверхні. Такий підвид переважно відрізняються більшою товщиною і щільністю, ніж звичайні.
Вінілові
Випускаються флізелінові двошарові шпалери під фарбування, у яких нижній шар – флізелінова з нетканої основи, а верхній – з вінілу. Є також шпалери з вініловим покриттям на паперовій основі. Але в більшості випадків шпалери під фарбування вінілові безбарвні, іноді можна знайти і пастельні. В останньому варіанті при нанесенні фарби результат виходить яскравішим і привабливішим. Вінілові покриття, як правило, мають рельєфну текстуру (рогожка, хвиля, ялинка тощо)
Склошпалери
Цей вид часто використовується у місцях громадського призначення, але й у домашніх умовах буде ефектним. Вони відрізняються покриттям із тонкого скляного волокна, виготовленого текстильним способом. Вони також мають різну рельєфну поверхню.
Лінкруст
Такі шпалери, до складу яких входять винятково натуральні матеріали. Свою назву одержали від бренду Lincrusta-Walton. традиційною технологією виготовлення таких шпалер вважається нанесення на паперову або текстильну основу складу з воску, лляної олії, деревного борошна, крейди та каніфолі. Основна відмінність цього виду шпалер — необхідність рясного змочування перед нанесенням на поверхню. Сучасні техніки фарбування лінкрусту, що дозволяють імітувати навіть патинований метал. Дуже ефектно виглядають у будь-якому інтер’єрі. Якщо раніше лінкруст використовувався лише для декорування кают та вагонів у поїздах, то сьогодні це вже шпалери під фарбування преміум-класу.
Детальніше про всі види шпалер, інструкції, на що звернути увагу при виборі та інші різні нюанси ви можете знайти ось тут.