Як правильно вибрати фірму для ремонту та оздоблення своєї квартири
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як правильно вибрати фірму для ремонту та оздоблення своєї квартири


Що потрібно знати, щоб правильно вибрати фірму

Криза відступила і попит на будівельні та ремонтні роботи різко зріс. Попит є, значить пропозиція не змусить на себе довго чекати і на цій хвилі велика кількість шахраїв намагаються нагріти руки на недосвідчених та малоінформованих замовниках, видаючи себе за майстрів ремонту та будівництва. У цій статті ми поговоримо про те, як стати жертвою «будівельних» шахраїв. Допустимо, ви хочете замовити ремонт або квартири, обробку новобудови або будівництво будинку. Переглядаючи рекламні пропозиції, ви помітите, що ті самі роботи у різних фірм мають різну ціну і термін виконання. Вибрати виконавця — непросто, кожна фірма переконує вас, що саме вони най-най.

Ви повинні знати хитрощі, якими користуються шарлатани для залучення клієнтів, а також кілька хитрих питань, які їм потрібно поставити. Відповіді, які ви почуєте, прояснять вам ситуацію з охайністю та професіоналізмом кандидатів на виконання вашого ремонту.

1.Реклама будь-якої компанії здалася вам привабливою – потрібно зателефонувати їм по телефону. Якщо на ваші запитання відповідає секретар (диспетчер) — це одразу має насторожити. Задайте якесь конкретне, але нестандартне, питання, якщо ви не отримаєте грамотної та зрозумілої відповіді, то з цією фірмою краще не зв’язуватися. На прийомі замовлень зазвичай сидить менеджер, який професійно розуміється на питаннях обробки або будівництва, він може зрозуміти суть вашого питання і запропонувати найкращий варіант вирішення.

2.Якщо вас запросили в офіс будівельної компанії, ви повинні розуміти, що ладу для інших, вони в першу чергу повинні зробити якісний ремонт свого офісу. Якщо це не так — такі будівельники довіри не заслуговують.

3.Перед тим, як розпочати обговорення ремонту вашої квартири, перевірте, чи має компанія право займатися цим видом діяльності, тобто, чи є у них ліцензія. Намагайтеся чітко висловлювати свої побажання щодо обробки, від цього залежить точність у визначенні ціни та терміну виконання замовлення.

4.Поставтеся уважно до цифр, які ви почуєте. Якщо без складання кошторису та плану робіт, просто на словах, хтось називає вам точну ціну і клянеться, що вкладеться в названу суму, майте на увазі, що це обман. Не можна відповісти однозначно скільки коштує, наприклад, риба, не уточнивши, про яку рибу йдеться. Точну суму по роботі та матеріалам вам можуть назвати лише після складання дизайн-проекту та кошторису. Якщо ви найняли таких фахівців, то в процесі ремонту вам доведеться оплачувати роботи та матеріали, які «забули» згадати в початковому розрахунку.

5. Якщо ж ви вирішите замовляти дизайн-проект, будьте готові до того, що на вас чекають додаткові складності. Вам необхідно вибрати архітектора. Не вибирайте навмання, вивчіть портфоліо з вже виконаними замовленнями. Зверніть увагу, щоб у проект були включені всі необхідні креслення. Проект обов’язково має бути узгоджений у МВК, інакше ви не маєте права виконувати будь-які роботи. І ще потрібно, щоб автор проекту – архітектор здійснював авторський супровід під час проведення робіт. Усі ці умови мають бути обумовлені у договорі.

6.Після того, як дизайн-проект готовий, складається кошторис, визначається точна вартість матеріалів і робіт за вашим замовленням. Зручніше буде, якщо і проект та роботи виробляє одна компанія, менше питань виникне між виконробом та архітектором. Але якщо такої можливості немає, то вам доведеться підшукувати підрядника. У цьому питанні теж слід виявити певну обережність. Потрібно подивитися виконані об’єкти підрядника, познайомитися з головним інженером і виконробом, уточнити терміни виконання робіт і суми штрафних санкцій при їх порушенні, перевірте кошторис, щоб у процесі роботи не довелося вносити до неї додаткові пункти, уточніть гарантійний термін обслуговування після закінчення робіт. Якщо компанія надає такі додаткові послуги, як узгодження електромонтажних робіт в Енергонагляді, затвердження перепланування в МВК, закупівля матеріалів, це додатковий бонус на користь саме цього виконавця.

Будьте уважні. Не робіть помилок, що дозволяють шахраям наживатися. Ви будуєте свій будинок, не допускайте до нього нечистих на руку «фахівців».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *