Як правильно прокласти комунікації у ванній
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як правильно прокласти комунікації у ванній


Комунікації у ванній

Мрія відбулася! Ваші бажання збіглися з вашими можливостями та вільним часом, і ви впритул вирішили зайнятися ванною! З чого ж почати цей трудомісткий процес, і чи є якесь підводне каміння, яке слід знати при капітальному ремонті ванної кімнати чи санвузла? Чи все так просто і просто?


Звичайно, вони є, і найчастіше саме ці обмеження зупиняють нас у кардинальному перенесенні сантехнічних приладів, або технічно не дають розвернутися всім нашим мріям та фантазіям. То що нам, простим обивателям, слід знати про комунікації, що проходять через ванну кімнату? Чого варто побоюватись?

Перше правило, це будь-яке планування ванної кімнати або санвузла має базуватися на відстанях і прив’язках щодо стояка побутової каналізації. Адже потрібно враховувати, що будь-який стік від сантехнічного приладу повинен з’єднуватися зі стояком каналізації під ухилом 2%, а це означає, що встановлюючи душову кабінку або ванну в протилежному від стояка кутку ванної кімнати, доведеться піднімати їх на подіум або сходинку. Те ж саме відноситься до відстані між унітазом і стояком каналізації, тут розташування приладу має бути ключовим, при загальному плануванні площі санвузла. А ще краще, якщо унітаз знаходиться не в кінці траси каналізації, що проходить у вас вздовж ванної кімнати, а в середині. Цей прийом використовується для попередження засмічення каналізаційної мережі та її більшої надійності та довговічності під час щоденної експлуатації.

Друге правило стосується трубопроводів гарячої води та рушникосушителів, приєднаних до них.
Потрібно обов’язково пам’ятати, що теплий сушка для рушників у ванній — це правильна робота або системи опалення, або результат циркуляції гарячої води в стояку центрального гарячого водопостачання. Тобто, якщо сушарка для рушників у вас гарячий тільки в зимовий період, то може бути сенс замінити його на електричний? Щоб забезпечити собі цілорічний комфорт, та позбутися підвищеної вологості та вогкості у ванній кімнаті?
Як правило, це буває і економічно вигідніше зробити, ніж залишати старий сушка для рушників. А ось якщо він приєднаний до циркуляційного водопроводу гарячої води, то тут навпаки — економічний ефект на обличчя, і можливо навіть знадобиться установка відсічних кранів на рушникосушителі, щоб у літній період року у ванній кімнаті від нього не було надмірно спекотно.

У будь-якому випадку, питання з перенесенням труб для рушників вимагає грамотного підходу професіоналів, і його не можна пускати на самоплив. І ви в кожному варіанті зможете повністю виключити наявність полотенцесушителя у себе у ванній кімнаті, якщо у вас буде таке бажання. А труби, що проходять через вашу квартиру транзитом, акуратно заховати за гіпсокартонні конструкції, і попередньо надійно теплоізолювати, щоб уникнути непотрібного конденсату.

Окрема тема, це встановлення вузлів обліку витрати води у ванній кімнаті. Більшість замовників лякає наявність технічного люка, який може трохи зіпсувати ваші уявлення про ідеальну стіну, викладену кахельною плиткою або ексклюзивним декором. Але наявність такого вузла все одно є необхідністю, тому що саме в ньому заховані крани, якими ви зможете перекрити всю воду у ванній, у разі виникнення аварійної ситуації.
Також у цьому вузлі знаходяться фільтри для очищення вашої води, і лічильники, завдяки яким ви відразу після капітального ремонту зможете значно скоротити свої комунальні витрати. Бажана також установка тут ревізійного каналізаційного люка, через який у разі крайньої необхідності можна було б прочистити мережу водовідведення з вашої ванної, і не допустити затоплення сусідів. А ось справжній фахівець в області інтер’єрів, зможе грамотно та красиво заховати такий люк у вашому інтер’єрі, або навіть по можливості зробити з цього місця прикрасу ванної кімнати.

І, звичайно ж, ще до початку планування слід намалювати орієнтовне розміщення сантехнічного фаянсу, бажаної меблів і з цим ескізом проконсультуватися з фахівцями, які займатимуться демонтажними та монтажними роботами сантехнічних комунікацій. А краще довірити все планування та здійснення задуманого дизайну – проекту ванної кімнати фахівцям, тоді можна уникнути проблемних питань, пов’язаних з комунікаціями ще на проектній стадії здійснення задуманого.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.