Як правильно прийняти квартиру у забудовника
Отримання ключів від нової квартири – велика та довгоочікувана подія, але сам процес прийому нового житла не такий простий, як здається. Недостатньо просто прийти в зданий будинок і підписати пару паперів. Насамперед варто переконатися, що всі роботи виконані ідеально, а як відбувається цей процес допоможе розібратися ця стаття.
Отже, перше, що потрібно зробити, ще раз перевірити всі документи. Перед прийманням уважно прочитайте договір і проектну документацію, саме ці документи чітко позначають все, що має бути у вашій квартирі. Вже на місці ви порівняєте площу збудованого житла з тим, що зазначено у документації, а також наявність всіх перегородок. В офісі забудовника перевірте також, чи він отримав дозвіл на введення в експлуатацію і чи присвоєно новому будинку поштову адресу. Нерідко ще до прийому квартири представники забудовника просять підписати акт прийому-передачі. Не погоджуйтесь на це, якщо не хочете потім самостійно виправляти помилки будівельників.
Важливо грамотно підготуватися до зустрічі, і якщо є можливість, краще приймати житло вдень, коли більше світла.
Що взяти із собою:
Візьміть із собою блокнот або планшет та кілька аркушів паперу, а також дві ручки. Крім прямого призначення папір стане у нагоді ще й для того, щоб перевірити роботу вентиляції.
Крейда або стираний маркер. Вони потрібні, щоб відразу помітити недоліки: вм’ятини, подряпини, нерівності.
Лампочку та невеликий електроприлад. Лампа допоможе визначити, чи всі цоколі працюють, а другий предмет – справність розеток.
Зажігалку чи свічку. Полум’я допоможе виявити наявність щілин у вікнах.
Рулетку, рівень, виска. Ці прилади знадобляться для вимірювання площі кімнат, а також для того, щоб зрозуміти, чи рівні стіни.
Не завадить і ліхтарик, щоб побачити усі темні кути.
Цей набір можна назвати мінімальним, професіонали приносять на приймання ще спеціальні прилади, які визначають рівень радіації, електромагнітні випромінювання і ще багато важливих показників.
Зауважимо також, що огляд житла потрібно розпочати ще з місць загального користування. По-перше, всі недоліки, які ви виявите у під’їзді, забудовник також має усунути. А по-друге, з того, наскільки акуратно виглядають загальні зони, можна судити і про те, що на вас чекає всередині квартири.
Що перевірити у квартирі:
Вхідні двері. Вона повинна легко відкриватися та закриватися, не мати пошкоджень, ручка повинна бути добре встановлена і не заїдати. Також перевірте наявність ущільнювальних гумок, вічка та замка.
Підлога. Якщо ви приймаєте квартиру з чистовою обробкою, то покриття для підлоги має бути укладене ідеально рівно і акуратно. Якщо ж ми говоримо про квартиру без обробки, то потрібно перевірити за допомогою рівня, щоб стяжка була горизонтальною. Не зайвим буде перевірити підлогу на наявність у ньому порожнин, це робиться шляхом простукування поверхні молотком.
Стіни. Потрібно перевірити стіни на наявність нерівностей та відхилення від вертикалі. Хоч як дивно це звучало, але й розміщення самих стінок варто порівняти з планом квартири.
Стеля. Насамперед перевірте висоту стелі, вона повинна відповідати заявленій у документації. Також потрібно переконатися, що немає значних перепадів висот, тріщин та порожнеч. Втім, якщо надалі ви плануєте монтувати натяжну стелю, невеликі перепади не є критичними і на них можна заплющити очі.
Вікна. Переконайтеся, що немає подряпин на рамах і стеклах, потім оцініть, чи добре відкриваються і закриваються вікна, чи на місці ущільнювачі і чи прикріплений зовні відлив для води. При перевірці вікон вам знадобиться запальничка або свічка: піднісши вогонь до стиків, легко оцінити, чи з вікон дме.
Вентиляція. Щоб перевірити роботу вентиляції у квартирі, піднесіть аркуш паперу вентиляційному отвору, якщо папір прилипне, отже система працює як слід.
Каналізація. Переконайтеся, що з кранів тече вода, запишіть показання лічильників. Перевірте, чи немає патьоків біля стояків і чи добре закриваються всі запірні крани.
Оздоблення. У тому випадку, коли квартира здається з чистовою обробкою, потрібно перевірити, чи справді забудовник використав ті матеріали, які були спочатку заявлені. Оцініть акуратність виконаних робіт та їх якість.
Тільки, пройшовши всі етапи перевірки, можна підписувати акт приймання-передачі. Якщо виявилися якісь недоліки, підписується інший документ – дефектний акт, у ньому відзначаються всі виявлені під час огляду нюанси. Після цього забудовник якийсь час займається усуненням усіх недоліків і після цього вас знову запрошують на огляд. У разі, коли все добре і суттєвих вад більше немає, підписується акт приймання-передачі.
Процес прийому квартири може забрати багато часу, до того ж самостійно не завжди просто визначити важливість тих чи інших нюансів. Якщо ви хочете гарантовано провести приймання житла якісно та швидко, краще відразу звернутися до професіоналів, які мають досвід та розуміння того, як спілкуватися з будівельниками. Це допоможе заощадити час та сили. У нашій студії є послуга з приймання житла у забудовника, і ми будемо раді співпраці.
А також ми підготували для вас чек-лист приймання квартири, який ви можете роздрукувати та взяти з собою.