Як правильно підібрати розмір килима
Підлоговий килим є дуже популярним декоративним елементом, і якщо ще десять років тому він вважався чимось застарілим та старомодним, то сьогодні килим впевнено повертається до інтер’єрної моди. Плюсів у такого декоративного рішення дуже багато: це і можливість зробити будинок затишнішим, відчутний тактильний комфорт, і порятунок для тих, хто живе в холодному кліматі і не хоче встановлювати систему теплої підлоги.
Крім того, килим може служити і як цікаве дизайнерське рішення. Так, наприклад килим яскравого кольору створить необхідний контраст і стане акцентом, а килим, підібраний в тон інших елементів, завершить загальну картину і доповнить палітру. Однак найбільшу складність зазвичай викликає не дизайн або колір килима, а його розмір та форма. Як же правильно вибрати килим для підлоги, щоб він виглядав гармонійно і стильно?
Існує «золоте» правило: килим повинен бути такого розміру, щоб передні ніжки великих предметів меблів містилися на ньому. Так, наприклад, якщо ви оформляєте інтер’єр вітальні зони, то розмір килима має бути таким, щоб передні ніжки дивана і крісел розташувалися на його краях. Такий підхід забезпечує візуальну гармонію, килим як би збирає окремі елементи в єдину композицію, що в цілому робить інтер’єр затишним та красивим.
В даному випадку правило стосується тільки дивана, адже ряд стільців вже не відноситься до вітальні, вони повернені в інший бік, а килим саме позначає межу зонування.
Втім, немає такого правила, яке не можна було хоч зрідка порушити. Завжди орієнтуйтеся насамперед на свій смак і почуття гармонії. Так, наприклад, у цій вітальні крісла вирішено було повністю розмістити на поверхні килима, тоді як диван розташований згідно з класичним правилом. Справа в тому, що форма основи крісел, їхня невагомість та стиль, а також колір килима та його контраст із кольором паркетної дошки дозволили розмістити крісла саме так.
Другий за популярністю прийом: розташувати на площі килима всі предмети меблів, що утворюють центральну композицію кімнати. В даному випадку це диван, пара крісел та два столики. Це добре працює, коли розмір килима досить великий, а головною метою є створення максимально затишної, зібраної картинки.
Можна піти і у зворотний бік – виключити розташування на килимі будь-яких предметів. Так, килим для підлоги стає самостійним елементом декору, і якщо він має не дуже великий розмір і цікавий, контрастний малюнок, таке рішення може стати ключовим акцентом всього інтер’єру.
Втім, не тільки можливі варіанти розташування меблів можуть бути орієнтиром під час вибору розміру килима. Є класичне правило, яке використовувалося десятиліттями: килим повинен бути такого розміру, щоб відстань від краю до стіни дорівнювала сорока п’яти сантиметрам, і так по всьому периметру кімнати. Втілити задум у життя часто буває непросто, адже і форма приміщення буває нестандартною, і знайти килим, який би не тільки підходив за розміром та формою, але ще й за дизайном, дуже складно. Ось чому це загалом гарне рішення актуальне лише для невеликого відсотка проектів, а враховуючи відстань майже півметра з кожного боку, залишається працювати тільки з кімнатами великої площі. До речі, для невеликих приміщень відстань можна скоротити приблизно до двадцяти сантиметрів.
Більш сучасний підхід дозволяє вибирати килим, який майже повністю покриває площу підлоги. Декілька сантиметрів, що відокремлюють килим від стіни, не дають йому виглядати як ковролін, тобто привносять в інтер’єр певну динаміку та необхідний об’єм.