Як працювати зі складними відтінками в інтер’єрі
Нещодавно одна дослідницька компанія провела цікаве соцопитування, суть його полягала в тому, щоб визначити «найкрасивіший колір». В результаті опитування було виявлено, що найменше людям подобається темний коричневий відтінок, у якому явно простежується оливковий підтон. Звичайно, дизайнери погодяться, що як таких негарних кольорів не буває, адже те, як колір виглядає в інтер’єрі, залежить від багатьох факторів.
Насамперед, йдеться про комбінацію з іншими відтінками, потім дуже важливим є освітлення, а також кількість використовуваного кольору і, зрозуміло, його доречність. У чому навіть такий складний відтінок, як «найнекрасивіший» може засяяти на повну силу при правильній з ним роботі.
Погляньте на інтер’єр цієї спальні, інакше як розкішним його не назвеш! При цьому дизайнер використовує великий обсяг темно-коричневого відтінку. Можливо, в якомусь іншому інтер’єрі така кількість складного кольору виглядала б некрасиво, але тут він є доречним і навіть є основою всієї палітри. Секрет у використанні високоякісного текстилю, у його різноманітності, кожна тканина має свою фактуру та неповторний блиск. Важливо також доповнити коричневий яскравими та нейтральними відтінками, тут це помаранчевий та сірий.
Темно-коричневий неймовірно хороший разом з великою кількістю білого тону — це вкотре підтверджує інтер’єр їдальні.
У даному проекті використаний схожий відтінок, у ньому більше від сірого, але в цілому він все також неоднозначний. Подібні кольори якнайкраще виконують функцію основи, фону для створення композицій з декількох яскравих відтінків.
У це складно повірити, але серед «непривабливих» також виявився насичений лаймовий колір. Цей життєрадісний і такий яскравий відтінок і справді непростий у зверненні, але якщо ви його вибрали і правильно використовуєте, то можете бути впевнені в успіху! Він додасть інтер’єру неповторний настрій, бадьорість та заряд енергії.
Якщо не впевнені, чи зможете працювати з таким насиченим відтінком, почніть з малого. Двері — вхідні або міжкімнатні — незмінно є відмінним об’єктом для експериментів з кольором.
У списку негарних, на думку опитуваної групи людей, виявився також відтінок гірчиці. Ймовірно, вони мали на увазі гірчичний колір із коричневим, а не з яскраво-жовтим підтоном.
Секрет роботи навіть із «тьмяним» варіантом гірчичного кольору також полягає у кількості. Якщо відтінку буде багато, він має всі шанси виглядати непрезентабельно, наче вицвілим, особливо це актуально для приміщень, в яких багато природного світла. Тому використовуйте гірчичний в обмежених дозах, як акценти, тоді він виглядатиме виграшно.
Для того, щоб доповнити список «невиграшних» кольорів, згадаємо також про білий. Відтінок чистоти та легкості нерідко здається надто простим та холодним.
При роботі з білим важливо уважно продумати текстури тканин, за допомогою різниці в них можна створювати стильні композиції з одним лише відтінком білого кольору.
До речі, це правило працює і з бежевим кольором, який також потрапив до незвичайного списку. Різноманітність фактур і в цьому випадку допоможе уникнути нудьги та максимально розкрити всю красу та вишуканість бежевої гами.
І нарешті останній «номінант». Ним став темно-сірий колір, який, на думку більшості дизайнерів, буквально втілює в собі елегантність і стиль. Однак, не можна заперечувати той факт, що темно-сірий може виглядати трохи похмуро і навіть пригнічено.
Для того, щоб розкрити можливості темного сірого відтінку максимально, поєднуйте його із природними матеріалами теплих відтінків, крім того, доречними будуть будь-які світлі кольори, особливо теплі відтінки білого.