Як підібрати колірну гаму для інтер'єру
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як підібрати колірну гаму для інтер’єру


Дуже важливо максимально продумати і правильно підібрати колірну гаму інтер’єру, будь то ваше власне житло чи офісне приміщення. За наявності різноманітності, що є зараз, це зробити не просто. У зв’язку з цим слід врахувати низку деяких нюансів, які допоможуть визначитися з вибором.

Взаємодія предметів інтер’єру з обраною кольоровою гамою

Не варто забувати про поєднання кольорової гами з текстилем та меблями інтер’єру. Наприклад, колір стін приміщення повинен підбиратися з урахуванням кольору саме меблів, а не якихось інших предметів, щоб досягти гармонії в дизайні. Якщо меблі не яскравих відтінків, то стіни в жодному разі не повинні мати яскравий малюнок, щоб не відволікати увагу від меблів, а навпаки виділяти їх у просторі приміщення. Також потрібно враховувати текстиль, тобто. наприклад, якщо штори, покривала, а також оббивка меблів мають візерунковий малюнок, стіни неодмінно повинні бути гладкими. Підлогові покриття та оббивка меблів також повинні гармонійно поєднуватися з кольором стін.

Що потрібно враховувати при виборі кольорової гами

Вибрана кольорова гама буде присутня у всіх оздоблювальних і декоративних матеріалах, тому дуже важливим елементом, т.к. від цього залежить затишок та комфорт приміщення.

Кольорова гамма

Колір є потужне засіб у плані на людини, т.к. несе певну «інформацію», яка сприймається лише на рівні підсвідомості. Наприклад, червоний психологи визначають як досить агресивний, хоч і приносить радість і впевненість, якщо є не у великих кількостях. Перенасичення цього кольору втомлює і навіть дратує. У той час, як синій колір холодний, серйозний і спокійний. Ідеальний для офісів, т.к. спонукає до глибоких роздумів. Жовтий чудово підходить для дитячих кімнат, т.к. дуже сонячний та теплий.

Вибір кольору для інтер'єру

Не варто забувати і про комбінацію кольорів, яку бажано звести до мінімуму. Усі тони повинні гармонійно поєднуватись один з одним. В іншому випадку може статися візуальний ефект з’їдання простору. Щоб уникнути цього, а також, при побоювання помилитися, існують прості правила: завжди чудово поєднуються світліші та темніші відтінки одного кольору.
Комбінація кольорів
Класичний стиль – переважання світліших, а також приглушених пастельних шляхетних тонів. Таких, як світло-зелений, жовтий, блакитний.
Класичний стиль
Стиль ретро – поєднання досить яскравих тонів, заснованих на контрасті: помаранчевий із синім, рожевий із зеленим, тобто. найнесподіваніші варіанти.
Стиль ретро
Стиль модерн – перевага надається золотистим, вершково-коричневим відтінкам.
Стиль модерн
Середземноморський – переважання природної гами кольорів: зелений, оливковий, бірюзовий, синій та лимонний.
Середземноморський
Стиль мінімалізм – на основі світлої палітри, розбавленої чорними, сірими або коричневими тонами. Таким чином підкреслюється стриманість та строгість інтер’єру.
Стиль мінімалізм
Китайський стиль — як і японський передбачає використання натуральних природних матеріалів, у зв’язку з чим основною кольоровою гамою є коричневі та бежеві тони. Вибір колірної гами багато в чому визначає стиль інтер’єру.

Китайський стиль

Кілька слів на закінчення

Якщо при виборі кольорової гами інтер’єру врахувати всі деталі та нюанси, то крім гармонії, можна ще за необхідності добитися і коригування простору. Використовуючи певні колірні рішення, візуально простір можна як зменшити, так і збільшити. Хоча зазвичай при виборі колірної гами інтер’єру людина віддає перевагу тому кольору, який відповідає його особистим якостям. Іншими словами, переважаючий колір інтер’єру визначає характер свого господаря, а також його смак, індивідуальність та свій погляд на навколишній світ.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *