Як підібрати ідеальні штори для інтер'єру
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як підібрати ідеальні штори для інтер’єру


Штори давно перестали бути просто обрамленням вікон, дизайнери точно знають, що цей елемент текстилю насправді означає в інтер’єрі набагато більше. Правильно підібрані штори не лише підтримають задане стильове рішення, а й завершать колірну композицію, стануть яскравим акцентом, створять затишну атмосферу.

Крім того, штори виконують і ряд суто практичних завдань: створюють необхідну приватність, захищають від жаркого сонця вдень та від вуличного світла вночі.

Розуміючи всю багатозадачність і важливість даного предмета, нам складніше зробити вибір. До того ж, асортимент тканин, фактур, малюнків, відтінків, моделей сьогодні такий великий! Розберемося, як підібрати ідеальні штори для вашого інтер’єру.

001_home-design (2).jpg

Отже, перше це тип штор. Вони можуть бути готовими або пошитими на замовлення. Перший варіант – готові штори, тобто ті, що можна купити в магазині. Зрозуміло, такі штори є найдоступнішими, зокрема й за ціною. Вам не потрібно викликати майстра, який здійснить виміри, а потім чекати, доки штори будуть виготовлені. Але є й недоліки: як правило, для готових штор використовують не якісні матеріали, а підібрати ідеальний розмір і зовсім непросте завдання.

002_home-design (1).jpg

Другий варіант – штори, виготовлені на замовлення. У цьому випадку ви гарантовано отримуєте зразок, що ідеально підходить для конкретного вікна. Можна не тільки максимально точно розрахувати розмір, але й вибрати серед безлічі відтінків і навіть додати в дизайн щось своє.

Звичайно, з індивідуальним виготовленням також є складнощі. Чекати на готовність таких штор іноді потрібно до трьох тижнів, що підходить не всім. Звичайно, відчутно вищою буде і їхня вартість, хоча в даному випадку витрати абсолютно виправдані.

003_home-design.jpg

Загалом, краще вибирати варіант виготовлення штор на замовлення. Якщо вам важливо не вийти за рамки бюджету, краще підібрати недорогу тканину, але не економити на якості робіт.

004_home-design (3).jpg

Ще один параметр, яким можна вибирати ідеальні штори – це спосіб їх кріплення. Класичний варіант — кріплення за допомогою кілець, але також існують інші види кріплень.

005_home-design (5).jpg

Залежно від виду кріплень дуже може змінюватися дизайн штор, бути яскравішим або максимально стриманим, лаконічним.

007_home-design (6).jpg

Втім, і самі штори не такі прості, як здається на перший погляд. Сьогодні це не просто красивий шматок тканини, штори можуть забезпечити комфорт, насамперед, завдяки сучасним технологіям виготовлення цієї тканини. Найяскравіший приклад – штори з технологією блекаут, що повністю захищають від сонячного світла. Такі штори блокують і нічне світло з вулиці, що забезпечує здоровий сон. Нерідко подібна технологія необхідна і тим, хто працює з дому: сонячне світло більше не потраплятиме на екран.

008_home-design (7).jpg

Існують технології, завдяки яким штори можуть зберігати комфортну температуру всередині приміщення.

009_home-design (8).jpg

Класичні штори нерідко доповнюють тюлем, але в деяких ситуаціях можна взагалі обійтися однією лише легкою вуаллю на вікнах. Тюль — ідеальне рішення в тому випадку, коли кімнату потрібно залишити максимально наповненою світлом. При цьому тюль забезпечує необхідний рівень приватності, трохи захищає від яскравого світла. Тюль може бути виготовлений з різних матеріалів, від високоякісної синтетики до натурального шовку, але в будь-якому випадку, він більш практичний, ніж важкі і об’ємні штори.

012_home-design (11).jpg

Ще одне важливе та непросте завдання – вибір колірного рішення штор. Орієнтуватися варто на палітру, в якій оформлене приміщення: для нейтральної гами зазвичай підбирають таких самих спокійних відтінків штори, а там, де є можливість додати яскраві акценти, саме текстиль добре справляється з цією метою.

Полотно штор може бути прикрашене квітковим принтом, контрастним геометричним або приглушеним абстрактним малюнком – у будь-якому разі, декор повинен гармонійно поєднуватись із стильовим рішенням інтер’єру.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.