як оживити інтер'єр за допомогою штучного та натурального каменю
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

як оживити інтер’єр за допомогою штучного та натурального каменю


У наші дні, коли фантазію дизайнерів обмежує лише бюджет їх проекту, будь-яка кімната може перетворитися на лігво дракона, планету маленького принца або приємну, теплу кухню з каменю, яка створить неповторний затишок та унікальну атмосферу.

кухня з каменю

Плюси і мінуси

Камінь вважається найбільш екологічним матеріалом для будівництва, поступаючись лише дереву, тому, якщо концепція дизайнера включає турботу про навколишнє середовище, варто звернути на нього особливу увагу. Ще один маленький плюс цього матеріалу — це його довговічність, яку не здатний перевершити жоден штучний матеріал.

кухня з кам'яною облизовкою

Крім того, варто звернути увагу на міцність декоративного каменю. На відміну від плитки або кахлю, його набагато складніше розбити і практично неможливо подряпати. Також кам’яне покриття має вологовідштовхувальні властивості. Доглядати декоративний камінь — одне задоволення, адже його можна мити будь-якими миючими засобами, не боячись зіпсувати покриття. Не варто забувати, що камінь — антистатик, тому він не збиратиме на собі пилу і протирати його потрібно буде набагато рідше.

Кухня з облицюванням із каменю

Говорячи про те, чому дизайнери так люблять використовувати камінь, варто згадати, наскільки великий вибір розмірів, текстур, фактур та кольору цього матеріалу. Зазвичай його навіть не потрібно змінювати та додатково обробляти, варто лише вибрати відповідний тип у каталозі. І що не менш важливо, з каменем досить просто працювати, адже для нього не потрібно створювати спеціальних умов та додатково готувати поверхні.

Кухня декорована каменем

Чи можна переборщити?

Працюючи з кам’яним облицюванням, неправильне планування та помилково обрана кількість використовуваних матеріалів може зіпсувати весь дизайн. Насправді камінь — дуже примхливий матеріал, якщо використовувати його як елемент декору. Найчастіше, коли цей своєрідний матеріал додають в інтер’єр маленькими крихтами, він починає агресивно вибиватися із загального тла, постійно привертаючи до себе увагу та дратуючи обивателів. Якщо ж з каменем на кухні переборщити, то дизайнер ризикує створити атмосферу старого, холодного та сирого замку, позбавленого якоїсь середньовічної романтики.

Часткове облицювання кухні каменем

Мінімальне, що може привнести камінь до інтер’єру кухні – це деталі меблів. Мармурові та гранітні стільниці почали повертатися в моду приблизно п’ятнадцять років тому, коли на ринку СНД почали все частіше з’являтися дорогі та якісні меблі. Кам’яні деталі інтер’єру це недешеве задоволення, але їхня зносостійкість і витонченість того варті. Стільниця з мармуру прослужить набагато довше дерев’яної, та й виглядає цей благородний матеріал більш презентабельно, чудово поєднуючись практично з будь-яким стилем, починаючи від бароко і закінчуючи модерном.

Дуже незвичайно та естетично виглядає кам’яна кладка біля плити, створюючи образ старої грубки з якогось вікторіанського маєтку. Підбираючи камінь, відтінком і текстурою підходящий до решти кухонних меблів, можна без особливих зусиль вписати його в загальний дизайнерський план. Крім того, таке облицювання в районі плити може бути дуже практичне: камінь набагато простіше відмити від бруду або плям жиру, ніж плитку або шпалери.

Також, експериментуючи з каменем, можна обкласти лише витяжку, вбиваючи відразу двох зайців. По-перше, неестетична і громіздка витяжка вмить перетвориться на щось незвичайне око, що радіє, а по-друге, правильно підібраний камінь допоможе їй грамотно вписатися в інтер’єр.

Використання облицювання з каменю буде особливо ефективним у кухнях-студіях або у простих кухнях, де двері були замінені широким отвором. Використання каменю для створення аркового склепіння — ризикований крок, який, за належного виконання, виправдає всі вкладені кошти.

Арка фанерована каменем

Важливо зауважити, що використовувати камінь у вузьких арках нераціонально, оскільки він лише візуально зменшить простір, створивши дискомфорт для всіх домочадців. Але, так чи інакше, цей матеріал чудово підкреслить контур аркового отвору, виділяючи його і перетворюючи на щось незвичне, казкове. Тут, для створення правильної атмосфери, найкраще використовуватиме рельєфний, а не плоский, обтесаний камінь.

Особливо ефектно арки з каменю виглядатимуть у мінімалістичних, простих кухнях, не нагромаджених зайвими меблями та додатковими елементами декору. Сам собою камінь — це дуже «важка» декорація, яка вимагає особливої ​​уваги до себе і не терпить «конкурентів».

Кам'яна арка на кухні
Фартухи з каменю

Чим відрізняється кухонний фартух від стіни, що повністю виконана з каменю? В принципі нічим, якщо дивитися на ситуацію поверхово. Насправді між цими двома поняттями є величезна різниця. Кухонний фартух покриває лише «робочу» частину стіни, комбінуючись зі шпалерами або іншими облицювальними матеріалами, а стіни формуються виключно з одного матеріалу (у нашому випадку каменю) по всій площі кухні. Фартухи з каменю — це дуже практичне і незвичайне рішення, яке чудово вписується як у кантрі, мінімалізм, модерн (суцільні кам’яні плити), так і розкішний прованс.

Фартух із каменю на кухні

Причин такої популярності кам’яних кухонних фартухів безліч, але головна з них — це особлива несприятливість зони, де буде встановлений цей матеріал. У цій частині кухні завжди особливо волого, дуже часто на фартух може потрапляти вода чи інші рідини. Крім того, тут шанс пошкодження облицювального матеріалу через перепади температури або необережності людини набагато вищий, що вже говорити про постійний бруд і жирні плями, які практично неможливо вивести з багатьох інших матеріалів. Камінь відрізняється особливою фортецею і найдовше зможе зберігати свій первісний вигляд, не піддаючись волозі, деформаціям і легко очищаючись від бруду.

Кам'яний фартух на кухні

Якщо кухня досить простора, і зайвий простір необхідно заповнити, не нагромаджуючи кімнати, кам’яне облицювання може стати найкращим варіантом. Тут фантазію художника у виборі форми та відтінку каменю не зможе обмежити ніхто. Теплі і опуклі шматки цього матеріалу в поєднанні зі світлими, але не дуже яскравими меблями допоможуть створити образ раннього літа, затишного і теплого, але ще не опалює своїми променями. Якщо ж вдатися до допомоги плоского каміння холодної палітри, варто звернути увагу на стилі модерн і хай-тек, які вміють грамотно перетворювати холодні мотиви, щоб кімната не здавалася порожньою і неживою. Особливу увагу варто звернути на тип укладання каменю: горизонтальна покликана зовні розширити межі кімнати, а вертикальна піднімає стелі, але візуально робить приміщення значно меншим. Експериментуючи і працюючи з каменем, можна досягти будь-якого, найоригінальнішого і несподіваного образу, але, що важливо, будь-хто з них залишиться живим і навіватиме атмосферу гостинності та затишку.

Те, що найчастіше лякає багатьох молодих дизайнерів під час роботи з каменем, — це безмежна різноманітність його форм. Насправді, фактура кам’яного облицювання може коливатися від абсолютно плоского, до незграбного і випирає.

Якихось чітких правил для вибору того чи іншого типу каменю для облицювання немає. Спиратися варто лише на свої почуття, відчуття, складені дизайнерський план і кілька великих істин, покликаних швидше не вказати дизайнеру дорогу, а нагадати щось давно забуте.

Випуклий камінь набагато краще поєднується з теплою гамою кольорів, а його головний супутник — дерево. Обтесаний або незграбний, це не так важливо, він чудово поєднується з сільським стилем і зі стилем кантрі, які відрізняються своєю неповторною затишністю та м’якістю рис. У такому оточенні навіть грубий і, на перший погляд, холодний камінь просочиться теплом і любов’ю, ідеально вписуючись у створену дизайнером атмосферу.

Плоске кам'яне облицювання кухні

Чарівність кольору

Робота з різними відтінками це одна з головних стадій підбору ідеального каменю для облицювання. Камені, на відміну від дерева, пластику та інших матеріалів не фарбують, тому що він фарба робить його штучним. Весь шарм цього типу облицювальних покриттів полягає саме у його натуральності. Теплі, пісочні відтінки або холодні, сталеві кольори самі по собі набагато привабливіші, а натуральні природні візерунки не зможе повторити навіть майстерний майстер.

Темне кам'яне облицювання
Світлий камінь

Однією з багатьох унікальних особливостей кам’яного облицювання є можливість візуально розширювати приміщення при використанні світлих відтінків матеріалу. Крім того, людству досі складно зрозуміти, чому каміння жовто-оранжевої, піщаної кольорової гами ніби вбирають тепло, на відміну від своїх холодних, сіро-синіх братів.

Кухня зі світлого каменю

Світлий камінь чудово поєднується як з темними меблями, так і зі світлими. Наприклад, обстановка кольору венге чудово легко поєднується з каменем будь-якого кольору та фактури, починаючи від світло-сірих, практично білих покриттів та закінчуючи блідо-коричневим або яскраво-оранжевим.

Темний камінь

Працюючи з холодними відтінками каменю необхідно взяти до уваги те, що він не поєднується зі світлими меблями. При подібного роду комбінації кольорів стіни починають різко виділятися на загальному тлі і тиснути на людей, що знаходяться в кімнаті. Така обстановка не буде достатньо затишною та комфортною, тому допускати таку помилку не можна.

Кухня із темного каменю

Найкраще темний камінь використовувати у великих кухнях з темними меблями, де він відіграватиме головну роль, але не вибиватиметься із загальної концепції.
Говорити про кухню з каменю можна довго, адже сам по собі цей матеріал унікальний і не має жодного аналога. Штучні камені, виведені людиною, не зберігають і більшу частину всіх його корисних властивостей та особливостей. Якщо дизайнерський план і загальна концепція дозволяє додати до кухні кам’яне облицювання, то це, безперечно, варто зробити негайно.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *