Як організувати освітлення у ванній
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як організувати освітлення у ванній


Правильно організована система освітлення – один із ключових факторів будь-якого гарного інтер’єру. Крім того, світло дуже важливе ще й з погляду практичності. Якщо ми говоримо про ванну кімнату, то тут важливість освітлення навіть зростає, адже, як правило, у ванній немає джерела природного світла, тобто вікна.

Загалом схема для будь-якого приміщення виглядає приблизно однаково: потрібно облаштувати загальне світло, потім додати виділення функціональних зон і наприкінці подумати про розставляння декоративних акцентів за допомогою світильників. У ванній є одна зона, яка потребує більшої уваги – це зона раковини. Місце, де ми вмиваємося, робимо догляд за собою, робимо макіяж, зачісуємося просто повинна бути добре підсвіченою та ергономічно облаштованою. Розберемося докладніше, як вибрати світло для цієї зони.

Звичайно, тут доведеться врахувати багато нюансів: по-перше, правильно вибрати світильники, а по-друге, правильно їх розмістити. Світильники повинні підходити не тільки за розміром та за стилем, але також давати достатню кількість світла. Вони повинні бути розташовані не надто високо, але й не надто низько, так, щоб на обличчя не падала тінь.

001.jpg

Де краще розмістити світильники?

Як правило, варіанти два: або над дзеркалом, або з обох боків від нього. Звичайно, на вибір сильно впливають наявні можливості, чи взагалі є місце зверху або з двох сторін. Але якщо вам доступні обидва варіанти, то найкращим рішенням буде повісити світло і зверху, і збоку.

002.jpg

Ви вирішили прикріпити світильники збоку від дзеркала. Відзначимо відразу, що краще, якщо їх буде два, тобто з обох боків, так світло буде більш рівномірним. Залишається вирішити, на якій висоті розташувати світильники. Точної відповіді на це питання бути не може, світло має бути на рівні ваших очей. Тільки за такого розташування ви отримаєте гармонійне освітлення обличчя, без явних тіней. Той самий принцип працює і коли потрібно визначити, на якому віддаленні один від одного розмістити світильники. Це залежатиме від ширини дзеркала і від того, скільки вільного простору поряд.

003.jpg

Іноді простір не дозволяє облаштувати інтер’єр так, як вам заманеться. І незважаючи на те, що краще мати світло на рівні очей і з двох сторін, часто виходить, що єдиний можливий варіант — місце над дзеркалом.

004.jpg

Висота розташування світла над дзеркалом на рівні двох метрів вважається оптимальною. Можна також обіграти формат світильника, вибрати приглушене світло, щоб створити більш м’який ефект.

005.jpg

Є ще один, не такий очевидний, але дуже хороший варіант — розмістити світильник на стінах, що примикають. Цей прийом може допомогти в тому випадку, якщо поруч із дзеркалом місця мало.

006.jpg

Наступний важливий аспект – дизайн самих світильників. Будь-який декоративний елемент важливий для загальної композиції інтер’єру, і світло в даному випадку може підкреслити стильовий задум, стати справжньою особливістю дизайну. Тому при виборі світильників дуже важливо, щоб вони не просто подобалися вам самі по собі, але і щоб вони добре підходили до дизайну ванної кімнати.

007.jpg

008.jpg

Якщо ви зупинили свій вибір на світильниках класичної моделі, наступним кроком буде пошук ідеального варіанту. Дизайнери радять плафони зі світлої тканини, найкраще білої, адже цей колір приємно розсіює світло та не спотворює його температуру.

009.jpg

Звичайно, на вибір світильників впливає і той факт, що вони будуть знаходитись саме у ванній кімнаті. Це означає, що важливою є вологостійкість, а також добре продуманий захист електрики. В цілому ж, вибір моделі — це справа смаку, адже найважливіше, щоб світильник добре доповнять інтер’єр ванної кімнати і подобався особисто вам.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *