Як оформити свою кухню правильно
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як оформити свою кухню правильно


Вибір кухонного оздоблення – рішення важливе та суто індивідуальне. Адже в оформленні кухні можна одночасно використовувати кілька колірних відтінків або зробити в одному кольорі, виконати її в тому чи іншому стилі. Все залежить від переваг господині. Так, саме господині, оскільки хтось ще проводить так багато часу на кухні? При оформленні головне враховувати кілька правил. Перше – кухня має бути функціональною та зручною. Друге – дизайн та меблі підбираються під площу приміщення, а не навпаки. Адже часто буває так, що спочатку купують шафу, а потім думають як би її втиснути. Так робити не можна, краще заздалегідь розплануйте всі деталі.

Йдемо далі. Що з приводу забарвлення кімнати? Звичайно все підбирається під загальний дизайн та оздоблювальний матеріал. Наведемо деякі колірні приклади для обробки вашої кухні:

  1. Сторона, з розташованим на ній кухонним начинням, може бути в світло-коралових (або помаранчевих) тонах, а всі інші стіни – блідо-жовті. При всьому цьому, самі меблі та обладнання на кухні будуть чудово виглядати, якщо вони будуть світло-салатового відтінку. Колір підлогового покриття можна підібрати світло-коричневий;
  2. Кухонні стіни зробити світло-сірих тонів, меблі для кухні підібрати білого кольору, а ось підлоги для більшої оригінальності зробити у двох кольорах: білому та чорному, імітуючи шахівницю;
  3. Стіни зробити оливкового кольору, кухонні меблі — знову білі, підлоги — жовтого або світло-сірого відтінку (не забувайте, що жовтий колір досить маркий і не найвиграшніший для підлоги);
  4. Кухонні стіни робити в світло-жовтих тонах, меблі вибирати блакитного відтінку, а підлогу підібрати в колір стін або трохи темніше, ближче до синього кольору.

Щоб надати вашій кухні яскравості, її можна завжди доповнити яскравими елементами у вигляді штор, вази, яскравого посуду або декоретто. Непоганою прикрасою може бути картина, Вона добре заповнить порожню частину стіни і внесе в приміщення якусь екстравагантність.

Перше питання, яке ви повинні для себе вирішити, це питання фінансове. Від кількості коштів, які ви зможете виділити на придбання якісних матеріалів, і залежатиме наскільки довгим у них буде термін служби, як вони виглядатимуть в інтер’єрі та багато іншого. Звертайте особливу увагу на практичність матеріалів, їх зносостійкість і підбирайте фактуру і колір матеріалів, спираючись на кухонний дизайн.

Вибір оздоблювальних матеріалів: що стелити на підлогу?

1 2 3 4 5

Сьогодні найпопулярнішим і найпоширенішим для кухні підлоговим покриттям є керамічна плитка. Її головна перевага це зносостійкість та міцність. Пил, пара, лужні кислоти, висока чи низька температура – ​​їй все нізащо. Мінус керамічної плитки полягає якраз у її міцності, адже при падінні на підлогу кружки, миски та інших речей є великий шанс того, що вони просто розіб’ються. Ще вона дуже холодна, тому бажано підключити теплу підлогу. До речі, відходячи трохи від теми, розповімо деякі цікаві моменти теплої підлоги. По-перше, він замінює опалення в кімнаті і при цьому економічніший у витратах. По-друге, сьогодні існує безліч видів теплої підлоги, так що його можна підібрати під будь-яке приміщення. Ну і по-третє, ходити такою статтю одне задоволення. Детальніше за види теплої підлоги радимо почитати ось тут.
Другим за популярністю у списку покриття для підлоги знаходиться лінолеум. Нині його дедалі частіше стали обирати й у кухні. Має сенс брати лінолеум тільки високої якості, тому що ми не застраховані від пролиття гарячого чаю чи інших неприємностей. При цьому покриття для підлоги не повинно постраждати.

Чесно кажучи, сьогодні на ринку є така велика кількість тих чи інших різновидів матеріалів, що важко вибрати щось одне. Більшість із них може підійти для кухні, але тут важливо дотримуватися кількох правил:

  • вибирати потрібно міцний, зносостійкий матеріал;
  • він не повинен боятися вологи;
  • стійкість до низьких та високих температур є обов’язковою.

Що щодо стін?

1 3 4 5 6 7

Сьогодні на кухні часто можна зустріти панелі МДФ. Це не дивно, адже вони мають багато переваг над іншими способами оздоблення. При цьому стіни не потребують попередньої підготовки: їх не треба шпаклювати, ґрунтувати, чистити, і так далі. Для обробки стін на кухні також застосовується і керамічна плитка. Причина ясна: легко миється, стійка до агресивних середовищ і служитиме довгі роки. Слід зазначити також декоративну штукатурку. Матеріал ще тільки набирає своєї популярності, але я думаю більшість з нас уже чули про його привабливість, зносостійкість, практичність, екологічність та інші переваги. Детальніше радимо прочитати ось тут.

Вибираємо стелю

1 2 3 4 5 6

Стелі на кухні роблять підвісні, рейкові, з гіпсоволокнистих плит або з вінілу. Вінілові стелі – відносне нововведення, але вони вже встигли багатьом сподобатися. Вони дуже міцні, під впливом пари та тепла не втрачають колір і не вбирають сторонніх запахів. Що потрібно враховувати при оформленні стелі? Ну, перш за все це освітлення. Правильне світло на кухні дуже важливе, тому є сенс подумати над оформленням. Адже давно доведено, що освітлення приміщення впливає на настрій. Якщо йдеться про кухню, то якість світла вплине навіть на якість апетиту у людини. Чудовим кухонним варіантом може бути кілька встановлених стельових світильників. Активно використовуються нині точкові джерела світла, які вільно обертаються.

Ну ось, мабуть, і все. Насамкінець хочеться порадити дотримуватися при оформленні кухні кількох правил: функціональність, стійкість матеріалу до агресивних середовищ та його зносостійкість, та особисті переваги. Найголовніше — кухня повинна вам подобається. Довіряйте своєму смаку і дотримуйтесь своїх уподобань і у вас обов’язково все вийде. Так, до речі, за ремонт кухні та всі його проблеми ви можете почитати ось тут.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *