
Як оформити інтер’єр ванної кімнати в один колір
Створення ідеальної палітри для інтер’єру зазвичай супроводжується довгими пошуками правильного поєднання декількох відтінків, а також їх пропорцій. Зазвичай схема виглядає наступним чином: один колір для оздоблення підлоги, інший – для стін, стеля майже завжди залишається білим, також додаються яскраві колірні акценти.
Але що, якщо поглянути на процес створення палітри під іншим кутом і залишити лише один колір? Звучить несподівано, однак такий підхід допоможе створити унікальний, незвичайний інтер’єр. Ванна кімната, оформлена в монохромній палітрі, точно не виглядатиме нудно. Подібний прийом може бути використаний для створення як розкішних, дуже сучасних і навіть екстравагантних інтер’єрів, так і просто для створення розслабленої, м’якої і стриманої естетики.
Якщо оформлення інтер’єру в один колір вже звучить сміливо, то вибір для цього чорного кольору можна назвати майже шаленим вчинком. Так, можливо, теоретично все так і є, але на практиці виявляється, що ванна, повністю оформлена в темний з усіх кольорів, може виглядати дуже вишукано і ні крапельки не похмуро. Дизайнери охоче діляться секретом: щоб уникнути непотрібного ефекту, що «давить», сконцентруйтеся на підборі фактур, переважно сяючих. У цьому інтер’єрі, наприклад, глянець плитки, а також біла сітка, яку утворює затирка, допомагають підтримувати баланс світлого та темного.
Чорний може виглядати і дуже спокійно, секрет у правильному освітленні простору.
Прекрасним доповненням до чорного кольору буде будь-який метал, особливо теплих відтінків.
Ванну також можна оформити в один із яскравих кольорів, підійде, наприклад, ваш улюблений.
Вибір одного, найбільш відповідного кольору, може бути дуже непростим. Орієнтуйтеся на свої уподобання, але при цьому завжди краще брати відтінок трохи більш приглушений та світлий, ніж планувалося спочатку.
Справа в тому, що у великому обсязі будь-який колір сприйматиметься дещо яскравіше та активніше; до того ж у ванній кімнаті, як правило, немає джерела природного освітлення, яке б робило будь-який відтінок м’якшим і приємнішим.
Пару яскравим тонам, як завжди, найкраще складе білий. Використовуйте його для обробки стелі, а також у дрібних аксесуарах.
Говорячи про монохром в інтер’єрі ванної кімнати, не можна не згадати білий колір. Саме білий найчастіше використовується для обробки ванної, що не дивно – білий колір наповнює свіжістю, легкістю та майже фізично відчутною чистотою. Працювати з білим, звичайно, набагато простіше, ніж із чорним чи рожевим, однак і тут є деякі нюанси. Щоб уникнути відчуття стерильності та одноманітності в інтер’єрі, обов’язково додайте до білого інтер’єру хоча б пару контрастних деталей.
Якщо контрасти вам не до вподоби, вирішити проблему можна за допомогою фактур. Поєднуйте кілька фактур одного кольору, вони по-різному відбивають світло, що створює цікавий ефект.
Мабуть, найуніверсальнішим можна вважати сірий колір. Вся палітра сірих відтінків якнайкраще підходить для створення інтер’єрів у лаконічному, сучасному стилі.
Абсолютно гармонійно виглядає палітра, в основі якої два і більше сірих відтінків, однак і введені в гаму інші кольори лише підкреслять красу та глибину сірого.
Освітлення кімнати, зрозуміло, має бути продумане ретельно, адже саме при роботі з великим обсягом сірого світло таке важливе — він може змінити колір і загальне сприйняття простору.
Ще один плюс сірого в тому, що його можна вводити в інтер’єр шляхом використання натуральних матеріалів, що завжди виглядає ще більш розкішно та стильно.

